EkonomiKurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılmasının turizm açısından isabetli olacağını açıkladı. Bu açıklama hem çalışanları hem de turizmcileri sevindirdi ancak resmi karar Salı günü açıklanacak.

Haber MerkeziYeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılmasının turizm açısından isabetli olacağını açıkladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılmasının turizm açısından isabetli olacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün cuma namazını kıldığı Hazreti Ali Camii çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Kurban Bayramı tatiline ilişkin soruya karşılık da “Şu anda tabii Hükümet, bu 10 günü programına aldı, çalışıyor. Eğer önünde ve arkasında durum hakikaten müsaitse turizm açısından isabetli olur ve gerek iç turizmde, gerekse dış turizm açısından şu anda hareketlenen turizm sektöründeki açığımızı süratle kapama fırsatını verir. Öyle zannediyorum ki salı günü Bakanlar Kurulumuz var. Bunu Cumhurbaşkanlığı’nda yapacağız. Hayırlı bir adım olur diye düşünüyorum” dedi.

Yapılan bu olumlu açıklamanın ardından gözler 15 Ağustos Salı günü yapılacak Bakanlar Kurulu’na çevrildi. Aslında kararın verildiği ve Salı günü resmileşmesi bekleniyor.

REKLAM

Başbakan: Her iki alternatif de değerlendirilecek

Başbakan Binali Yıldırım ise Kurban Bayramı tatilinin uzayıp uzamayacağıyla ilgili soruyu "Her iki alternatif de değerlendirilecek. Toplumun bir kesimi çalışmaya devam edelim diyor, bir kısmı tatili uzatalım diyor. Her ikisinin artısı eksisi düşünülecek salı günü Bakanlar Kurulu'nda karar verilecek" şeklinde yanıtladı.

Doluluk yüzde 80’e ulaştı

Kurban Bayramı tatilini sahilde değerlendirmek isteyen vatandaşlar ise rezervasyonlarını erkenden yaptırıyor. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı bayram rezervasyonlarının yüzde 80’i bulduğunu ifade ederek, doluluğun yüzde 100’e ulaşmasını beklediklerini kaydetti.

  • Kurban Bayramı’nın 10 günü bulmasıyla birlikte ise tatilin ülke ekonomisine katkısının büyük olması bekleniyor.

Bayramda hava durumu nasıl?

Kurban Bayramı tatilinde havaların nasıl olacağı da merak konusu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün aylık tahminlerine bakıldığında tatil ile birlikte hava sıcaklığının Ege ve Akdeniz’in kıyı kesimlerinde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde ise mevsim normallerinin 1 ila 3 derce üzerinde seyretmesi bekleniyor. Yağışın da yurt genelinde mevsim normalleri civarında gerçekleşeceği öngörülüyor.

REKLAM
  • 31 Ağustos 2017- Perşembe Günü | Arefe
  • 1 Eylül 2017 - Cuma Günü | Kurban Bayramı 1. Gün
  • 2 Eylül 2017 - Cumartesi Günü | Kurban Bayramı 2. Gün
  • 3 Eylül 2017 - Pazar Günü | Kurban Bayramı 3. Gün
  • 4 Eylül 2017 - Pazartesi Günü | Kurban Bayramı 4. Gün

10 gün tatil kesin gibi
GÜNDEM
10 gün tatil kesin gibi

Bayram rezervasyonları yüzde 80'in üzerine çıktı
EKONOMİ
Bayram rezervasyonları yüzde 80'in üzerine çıktı

Tatil için gözler hükümette
EKONOMİ
Tatil için gözler hükümette

"Bayram tatili uzamasın" talebi
EKONOMİ
"Bayram tatili uzamasın" talebi