Bakan Göktaş açıkladı: 3,2 milyar liralık ödeme hesaplara yatırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, kasım ayına ilişkin 3,2 milyar TL tutarındaki yaşlı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdıklarını bildirdi.

Haber Merkezi Diğer
Bakan Göktaş, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı sosyal yardım programları geliştirdiklerini söyledi.

Kasım ayına ilişkin yaşlı aylığı ve engelli aylıkları ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Göktaş, yaklaşık 1,8 milyar TL tutarında yaşlı aylığı ödemesi yaptıklarını kaydetti.


Bakan Göktaş, yaklaşık 1,4 milyar TL tutarındaki engelli aylıklarını da hak sahiplerinin hesaplarına yatırdıklarını bildirdi.


Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini belirten Bakan Göktaş, “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu doğrultuda kasım ayına ilişkin 3,2 milyar TL tutarındaki yaşlı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık” ifadelerini kullandı.Kentsel dönüşüm düzenlemesi Resmi Gazete'de: '90 gün' ve 'kolluk kuvvetiyle tahliye' kararı

Et ve Süt Kurumu'ndan 'kırmızı et' açıklaması: Üreticiyi ve tüketiciyi korumaya yönelik önlemler alındı

Bakan Özhaseki duyurdu: TOKİ bin 779 sosyal konutu teslim etmeye başladı

Alo 170'te EYT yoğunluğu: 10 ayda 25 milyon çağrı geldi