Akşener'in üç milyon dolara vekillik sattığı kişi Fırat Çakıroğlu'nun katilini fonlayan Seyithan İzsiz çıktı

İYİ Parti Kurucusu Musa Ertugan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 'İmamoğlu'nun adamı olan Vanlı bir inşaatçı'ya üç milyon dolara milletvekilliği sattığına dair bir yazışma paylaştı. Akşener'in üç milyon dolara milletvekili yaptığı ismin ise ülkücü şehit Fırat Çakıroğlu'nun katilini fonlayan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Seyithan İzsiz olduğu ortaya çıktı. İzsiz'in adaylığı seçim döneminde büyük bir tepkiyle karşılanmış, Çakıroğlu'nun babası Akşener'e "Oğlumun kanını kaç paraya sattınız?" sözleriyle tepki göstermişti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in üç milyon dolar karşılığında milletvekili yaptığı kişinin Seyithan İşsiz olduğu ortaya çıktı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in milletvekilliklerini parayla sattığını iddia eden İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Musa Ertugan, söz konusu iddiasını destekleyen WhatsApp yazışmalarını Twitter hesabından paylaştı. Eski Emniyet Müdürü Adil Serdar Saçan ile bir arkadaşının yaptığı yazışmayı paylaşan Ertugan, "Emeklerimiz üzerinden milletvekili borsası oluşturmuşsunuz" dedi.

Yapılan yazışmada, Saçan'ın, 2. sıradan milletvekili adayı yapılan kişi hakkında "İmamoğlu'nun adamı. Vanlı. İnşaatçı. Üç milyon dolar vermiş." yazdığı görüldü.

Vanlı inşaatçı Seyithan İzsiz İstanbul'dan 2. sıra adayı yapılmıştı

Ertugan, yaptığı paylaşımda bahsedilen kişinin adının üzerini karalasa da bu ismin inşaat sektöründe faaliyet gösteren Delta Holding'in kurucusu olan Vanlı iş adamı Seyithan İzsiz olduğu ortaya çıktı.

Akşener ayağına kadar gidip destek vermişti

İstanbul 2. bölgeden milletvekili seçilen İzsiz'in, ülkücü şehit Fırat Çakıroğlu'nun katili Nurullah Semo'ya burs verdiği ve akrabalarının düğününe gittiği ortaya çıkmıştı. Bu durum büyük tepkiye yol açmıştı.

Parti içinden de sert eleştiriler alan Akşener, iddiaların yalan olduğunu belirterek İzsiz'in Beylikdüzü'nde düzenlediği iftar programına katılmıştı.

Çakıroğlu'nun babası: Oğlumun kanını kaç paraya sattınız?

Şehidin babası Fuat Mahir Çakıroğlu da Akşener’e sert sözlerle tepki göstermiş ve "Benim oğlumun kanını kaç paraya sattınız? Bunların Atatürk’le, ülkücülükle, milliyetçilikle işi kalmamıştır" diye isyan etmişti.


Şehit Çakıroğlu’nun babasından Akşener’e zehir zemberek sözler: Oğlumun kanını kaç paraya sattınız

İYİ Parti kurucusu Musa Ertugan yazışmaları ifşa etti: Akşener İmamoğlu'nun adamına üç milyon dolara vekillik sattı


Fırat Çakıroğlu'nun katilini fonlayan Seyithan İzsiz'i aday yapan Akşener'e protesto: İP müdiresi yazıklar olsun


İYİ Partili aday Seyithan İzsiz'in Fırat Çakıroğlu'nun katilinin akrabasının düğününe katıldığı ortaya çıktı