Bilal Erdoğan'dan İYİ Partili Turhan Çömez'e unutamayacağı ders: Elini havada bıraktı

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, Balıkesir'de düzenlenen 63. Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri'nde İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez'le karşılaştı. Bilal Erdoğan, AK Parti'den istifa edip İYİ Parti'ye geçtikten sonra seçim dönemi boyunca provokatif söylemleriyle iktidarı yıpratmaya çalışan Çömez'i görmezden gelerek eli sıkmadı. Elini uzatmakta ısrar eden ancak göz temasına bile karşılık bulamayan Çömez ise daha sonra kendisine ayrılan koltuğa oturdu. O anların görüntüsü sosyal medyada gündem oldu. Bilal Erdoğan'ın tavrını "İhaneti affetmedi" ve "Anladığı dilden dersini verdi" şeklinde yorumlandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Bilal Erdoğan'ın Turhan Çömez'in elini havada bıraktığı anlar böyle görüntülendi.

Balıkesir'de düzenlenen 63. Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri'ne katılan isimlerden biri olan İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, protokolde oturduğu sırada organizasyonu izlemeye gelen isimlerle tek tek selamlaştı.

Bu sırada törene İYİ Parti'yi temsilen gelen Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez de Bilal Erdoğan'a el uzattı. Ancak Çömez bu hareketine pişman oldu.Görmezden geldi: Elini sıkmadı

Öyle ki Bilal Erdoğan, AK Parti'den milletvekili seçilerek Meclis'e giren ve istifa edip İYİ Parti'ye geçtikten sonra seçim dönemi boyunca iktidarı yıpratmaya yönelik iftira ve provokatif söylemleriyle sıkça gündeme gelen Çömez'in elini sıkmamayı tercih etti. Erdoğan, bu sırada kendisine selam vermeye gelenlerle tokalaşmaya devam etti.

Çömez geç de olsa anladı

Ancak Çömez bu tavrı anlamasına rağmen Bilal Erdoğan'a elini uzatma ısrarını sürdürdü. Bilal Erdoğan ise bu anlarda Çömez ile göz teması dahi kurmadı.

Durumu geç de olsa anlayan Çömez daha sonra çareyi kendisine ayrılan koltuğa oturmakta buldu.

Sosyal medyada gündem oldu: Bilal Erdoğan'a destek mesajı

O anların görüntüsü sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medya kullanıcıları, Bilal Erdoğan'ın bu tavrını "İhaneti affetmedi" ve "Anladığı dilden dersini verdi" şeklinde yorumladı. Bir sosyal medya kullanıcısı ise, "Muhalefetin yalan üretme makinası haline gelen Turhan Çömez’in elini havada bırakmış. Herkese hak ettiği gibi..!" şeklinde tepki gösterdi.

Birçok kullanıcı, Bilal Erdoğan'ı sergilediği tutumdan dolayı destekledi.

  1. Bir dönem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsi doktorluğunu yapan Çömez, AK Parti'den milletvekili seçilerek Meclis'e girdi. AK Parti'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçen Çömez, özellikle son seçim döneminde iktidara yönelik iftiralarıyla sıkça gündeme geldi.


Masada kriz bitmiyor: İYİ Partili Turhan Çömez DEVA Partili Sadullah Ergin'in yargılanacağını söyledi

İYİ Partili Turhan Çömez: Kimse ‘hadi bizi destekleyin biz de büyükşehirleri alalım’ diye yola çıkmasın

İYİ Partili Turhan Çömez ve HDP’li Garo Paylan arasında tansiyon yükseldi: Sizden rahatsızız

CHP'li Gaye Usluer ile İYİ Partili Turhan Çömez'in 'sizin yüzünüzden kaybettik' tartışması: Size göre Kılıçdaroğlu da yüzde 60'la kazanıyordu

İYİ Parti'li Turhan Çömez'den dikkat çeken HDP açıklaması: Rahatsızlık duymayız

İYİ Parti’de transfer sancısı