Komşusunun evini yakıp kendini yakmak istedi: Özel harekat etkisiz hale getirdi

Adana’da komşusunun evini yakan bir kişi daha sonra da kendini yakmak isteyince özel harekat polisi evin kapsını koçbaşıyla kırıp kadını etkisiz hale getirip gözaltına aldı.

Haber Merkezi İHA
Gözaltına alınan Meryem B., sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü.

Olay, merkez Seyhan ilçesine bağlı Yenibey Mahallesi’nde meydana geldi.

İddiaya göre Meryem B. (39), karşı komşusu olan kız kardeşinin kiracısı Emine Ş. (26) ile elektrik faturası ödeme konusunda tartıştı.

Tartışmanın ardından Meryem B., tutuşturucu jel ile Emine Ş.’nin evini ateşe verip, kendi evine kaçtı. Emine Ş.’nin ihbarı üzerine adrese gelen itfaiye ekipleri, yangını söndürdü.

Polis ekiplerinin geldiğini görünce evinin kapısı kilitleyen Meryem B., kendisini yakacağını söyledi. Müzakereci polis öfkeli kadını ikna edemeyince adrese özel harekat ekipleri de sevk edildi.

Bu sırada Meryem B. dama çıkıp, komşularına hakaretler savurmaya başladı. Sokakta güvenlik önlemi alan özel harekat polisi evin kapısını koçbaşı ile kırıp içeri girdi. Gözaltına alınan Meryem B., sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü.

FOTOĞRAF 6
Dronla havadan görüntülendi: Sel suları Karadeniz’i kahverengiye bürüdü
Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketi sonrasında Karadeniz'e akan sel suları denizi kahverengiye bürüdü. Çamurla kaplanan deniz, dronla havadan görüntülendi.

FOTOĞRAF 9
Kontrolden çıkıp kırmızı ışıkta bekleyen sekiz aracı biçti: 12 kişi yaralandı
Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, TIR'ın kırmızı ışıkta bekleyen 8 araca çarptığı kazada 4'ü çocuk 12 kişi yaralandı. Kazadan sonra yaya olarak kaçan TIR sürücüsünün yakalanması için çalışma başlatıldı.