Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile atama kararları Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalar hakkındaki kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı. Atama kararlarına göre, Milli Saraylar İdaresi Başkanlığında açık bulunan Başkan Yardımcılığına ise Abdülhamit Tüfekçioğlu atandı. İşte 19 Mart Resmi Gazete atama kararları.

Resmi Gazete atama kararları

Bazı bakanlık ve kurumlara ilişkin atama ve görevden alma kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı. Resmi Gazete atama karına göre, 3 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince, Devlet Arşivleri Genel Başkanlığında açık bulunan Başkan Yardımcılığına Murat Yıldız, Milli Saraylar İdaresi Başkanlığında açık bulunan Başkan Yardımcılığına ise Abdülhamit Tüfekçioğlu atandı.

Ayrıca aynı sayılı kararnamenin aynı maddeleri kapsamında;

Milli Eğitim Bakanlığı Rize Milli Eğitim Müdürü Engin Emen görevden alınırken, bu suretle boşala Rize Milli Eğitim Müdürlüğüne Yusuf Tüfekçi getirildi.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğüne Şali Yıldırım, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğüne ise Rıza Uçan atandı.

ÖZGÜN
Resmi Gazete'de bugün neler var? (19.03.2024)

EKONOMİ
Ticaret Bakanlığı stokçuları ve fahiş fiyat uygulayanları affetmedi: İki binden fazla firma tespit edildi 848 milyon lira ceza kesildi

ÖZGÜN
2024 yılı ilk taksit emlak vergisi ödemeleri devam ediyor! Emlak vergisi nasıl ödenir?