Kalemiyle terörü destekleyen de teröristtir!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, elinde silahı olan teröristle kalemini teröre destek olma noktasında kullananların arasında fark bulunmadığını açıklayarak, "Ya bizim yanımızda olacaklar ya da teröristlerin yanında yer alacaklar. Bu işin ortası yoktur" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'daki 14 Mart Tıp Bayramı yemeğinde önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şöyle:
"Daha önceki saldırılar halka açık mekanlarda gerçekleşmekle birlikte hepsinin de özel hedeflerinin olduğunu görüyoruz. Suruç'ta, Ankara Garı'nda, İstanbul Sultanahmet'te yine Ankara Merasim Sokaktaki saldırıların hepsini de belirli hedeflere yönelik değerlendirebiliriz. Ancak son saldırı Ankara'da yaşayan veya Ankara'ya yolu düşen herkesin bulunma ihtimali olan bir yerde, pazar gibi insan çeşitliliğinin zirvede olduğu bir günde kalabalığın en fazla olduğu akşam saatlerinde gerçekleştiriliyor. Kızılay'daki eylem şu veya bu kesime değil, doğrudan toplumun tamamına yönelik bir saldırı olması dolayısıyla yani toplumun özetine yönelik bir saldırı olması dolayısıyla terör örgütünün gerçek yüzünü gösteren bir hadisedir.

Terör örgütünün gerçek yüzünü gösteren bir hadise
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Son saldırı Ankara'da yaşayan veya Ankara'ya yolu düşen herkesin bulunma ihtimali olan bir yerde, pazar gibi insan çeşitliliğinin zirvede olduğu bir günde kalabalığın en fazla olduğu akşam saatlerinde gerçekleştiriliyor. Kızılay'daki eylem şu veya bu kesime değil, doğrudan toplumun tamamına yönelik bir saldırı olması dolayısıyla, yani toplumun özetine yönelik bir saldırı olması dolayısıyla, terör örgütünün gerçek yüzünü gösteren bir hadisedir" dedi.Elinde silahı olan teröristle, unvanını ve kalemini teröre destek olma noktasında kullananların arasında fark yoktur. Ya bizim yanımızda olacaklar ya da teröristlerin yanında yer alacaklar. Bu işin ortası yoktur. Terör örgütlerine destek verenlerin adliyenin bir kapısından girip, diğerinden çıkmasına tahammül edemeyiz.

On binlerce İsmail var
Bir İsmail yok, on binlerce İsmail'ler var. Türkiye'nin önünü kimse kesemeyecektir.

Polise siper olan askerin sözleri ağlattı


Terör tanımını, terörist tanımını en kısa sürede yeniden yapılarak Ceza Kanunumuza derç etmeliyiz diye düşünüyorum. Terör örgütlerine destek verdikleri için güvenlik güçlerimizce yakalanan kişilerin adliyenin bir kapısından girip, diğerinden çıkıp gitmesi artık tahammül edebileceğimiz bir durum değildir. Bu mesele düşünce özgürlüğü, basın özgürlüğü veya örgütlenme özgürlüğü meselesi değildir.

Teröristleri mi sevindireceğiz?
Arkadaşlar 'Programı iptal mi etsek?' dedi. 'Teröristleri mi sevindireceğiz?' dedim. İçeride ve dışarıda bize bedel ödettiklerini sananlar, gerçek bedeli kendileri ödeyeceklerdir. Bu hastaneler teröre kurban edilmez diye düşünüyordum ama demek ki bunlarda böyle bir şey söz konusu değil. Biz hastane yaparken, terör örgütleri sağlık tesislerine saldırıyordu."