Bekçi alımları başladı mı? Jandarma 2021 Bekçi alımı başvuruları ne zaman?

Bekçi olmak isteyen binlerce aday Polis Akademisi ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bekçi alımlarını takip ediyor. 2021 yılına ilişkin bekçi alımı duyuruları sorgulanıyor. 2021 yılında yapılacak bekçi istihdamına yönelik beklentiler Ağustos ayı ile birlikte arttı. Jandarma bünyesine yapılacak 2021 bekçi alımına ilişkin sürecin ne durumda olduğu araştırılıyor. Peki, Bekçi alımları başladı mı? Jandarma 2021 Bekçi alımı başvuruları ne zaman?

Haber Merkezi Yeni Şafak
bekçi

Jandarma bekçi alımları her dönem olduğu gibi yoğun ilgi görüyor. Jandarma Bekçi alımı 2021 başvuru tarihi belli mi? Bekçi alım şartları nelerdir? gibi soruların yanıtları merak ediliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün (EGM) duyurusuna göre, Jandarma Genel Komutanlığı (JGK) ve Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından 10 bin bekçi alımı yapılacak. Peki, bekçi alımı başvuruları ne zaman?

BEKÇİ ALIMLARI NE ZAMAN?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bekçi alımına yönelik henüz bir paylaşım yapılmadı. Konuya ilişkin detaylı bilgi geldiğinde haberimizin içeriğinde ekleyeceğiz.

BEKÇİLİK BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

En az 167 cm boyunda olmak,

Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.

31 yaşından gün almamış olmak

Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.

2021 BEKÇİ MAAŞI NE KADAR?

2021 yılı Temmuz zammı sonrası en düşük Bekçi maaşı 5.008,221 TL'ye yükseldi. İşte 2021 zamlı Çarşı Ve Mahalle Bekçisi maaş tablosu;

İlkokul mezunu Bekçi maaşı 5.008,221 TL

Lise mezunu Bekçi maaşı 5.186,079 TL

Üniversite mezunu Bekçi maaşı 5.421, 4155 TL