Diyet Haberleri

Azmin zaferi: 11 ayda 60 kilo verdi 'Artık elektrikli otomobil gibi sessiz çalışıyorum' dedi

Amasya’nın Taşova ilçesinde minibüs şoförlüğü yapan 51 yaşındaki Selçuk Soyal, 11 ayda 60 kilo vererek dünyaya yeniden geldiğini söyledi. Kilo verdikten sonra horlamadığını ve kendisini elektrikli araba gibi sessiz çalıştığını belirten Soyal, “Kilo verme işi uzun soluklu bir uğraş olması gerekiyor, kilo vermekte başarılı olamadığımdan dolayı cerrahi operasyon olmaya karar verdim" dedi.

Akupunkturla 40 kilo verdi, artık yemek yerken utanmıyor

Antalya'da 128 kiloyken restoranlarda bakışlardan rahatsız olan Semih Karakoç (21), akupunkturla 40 kilo verdikten sonra artık utanmadan yemek yemeye başladığını söyledi. Karakoç, bir zamanlar denize atletle girerken, şimdi yazı sabırlıkla beklediğini aktardı.

Obezitenin sebebi anne babalar: Çocukları ölüme sürüklemeyin!

Geçtiğimiz günlerde Dünya Obezite Federasyonu’nun yayınlamış olduğu bir araştırma çarpıcı bir gerçeği gözler önüne serdi. Araştırma, obez çocuk sayısının dünya genelinde 100 milyon artarak 2030’da 250 milyona ulaşacağını duyurdu. Ebeveynlerin yaptığı beslenme hatalarının bedelini çocukların ödediğini söyleyen Obezite ve Diyabet Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Murat Çağ, obezitenin aileden geçtiğini dile getirdi. ‘Gürbüz çocuk sağlıklı çocuktur’ algısının yanlış olduğunu vurgulayan Çağ, “Çünkü bu durum...

Dünya sağlıklı beslenmede yeni bir akımı konuşuyor: Sezgisel Yemek

Gittikçe hızlanan günlük yaşam, anı yaşamaya fokuslandıkça anda kalmakta zorlanan bireylerin bozulan yeme alışkanlıkları ile ilgili dünya yepyeni bir akımı tartışıyor: “Sezgisel yemek”. Tüm dünyada trend olan sezgisel yemek akımıyla fazla kiloların ve bilinçsiz tüketimin önüne geçmek artık mümkün.

Uzun süre tokluk sağlıyor

Diyetisyen Ezgi Mısırlı, “Sizde “Çok çabuk acıkıyorum veya doyamıyorum” diyenlerden misiniz ? Bunun sebebini daha önce hiç düşündünüz mü ? Belki de tükettiğiniz besinlerin yanlış seçiminden veya yanlış kombinlenmesinden kaynaklanıyordur” dedi ve uzun süre tokluk sağlayan besinler hakkında bilgi verdi.

'Şok diyetlere' uluslararası mücadele

Lozan’da düzenlenen 11. Dünya Bilim Gazetecileri Konferansı’nda “Bilgi Kirliliği İle Nasıl Mücadele Etmeli?” başlıklı oturuma ev sahipliği yapan Sabri Ülker Vakfı’nın Genel Müdür Mutuş, sosyal medyada ve uydu kanallarındaki yayınlarda şok diyetler, vitaminler ve ek gıdalar konusunda son derece tehlikeli olabilecek yanlış bilgiler paylaşıldığını kaydederek, “Uluslararası işbirliklerimiz ve bağımsız olarak oluşturduğumuz bilim kurulunun faaliyetlerinin yanı sıra medya mensuplarıyla da yakın çalışa...

Gün gün iftar menüleri Lokma'dan

Sizi Ramazan'da 'akşam ne yemek yapacağım?' derdinden kurtarıyoruz. Lokma sizler için hazırladığı Ramazan'a özel menüleri ile sofranıza konuk oluyor. Birbirinden lezzetli ve pratik yemek tarifleri Lokma'da.

Kilo alanlar dikkat: Kendinizi aç bırakmayın

Defalarca kilo alıp vermenin kalbi yorduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatmagül Yılmaz Öztürk, aç kalarak kilo vermenin daha çok kilo aldırdığını söyledi.

Bakanlığın kararı alkışlanmalı: Mide küçültme ameliyatı için 30 rakamı bile yetersiz

Obezite ameliyatlarından artan ölüm vakaları sonucu harekete geçen Sağlık Bakanlığı, sağlık kuruluşlarında obezite merkezleri kurulması için çalışma başlattı. Obezite Merkezleri Genelgesi ile vücut kitle indeksi 30’un altında olan kişilerin ameliyata alınmasını engelleyen bakanlığın kararını ‘Yüzde yüz olumlu ve mutlu edici’ bulan Obezite Cerrahisi ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Murat Çağ, “Sağlık Bakanlığı’nın verdiği karar vücut kitle indeksi 30 ve altında olan kişilere gösterilebilecek ...

Obeziteyi engelli oğlu için yendi 70 kilo verdi

Birisi engelli 4 çocuk annesi olan 48 yaşındaki Nurcan Keten, diyetisyene başvurması sonucu yaptığı diyetle ameliyatsız ve ilaç kullanmadan aşırı kilolarından kurtulup bir buçuk yılda 70 kilo verdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+