Dünya İHH Gazzede işgalci İsrail saldırısında zarar gören bir su kuyusunu onardı

İHH Gazze'de işgalci İsrail saldırısında zarar gören bir su kuyusunu onardı

İHH İnsani Yardım Vakfı, abluka altındaki Gazze Şeridi'nin kuzeyinde yer alan Beyt Lahiya beldesinde bulunan ve işgalci İsrail'in 2014 yılındaki saldırılarında büyük zarar gören bir su kuyusunun onarımını tamamladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
İHH Gazzede işgalci İsrail saldırısında zarar gören bir su kuyusunu onardı
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı

İHH Gazze Ofisi Basın Sorumlusu Mahmud eş-Şurefa, yaptığı açıklamada 12 bin kişilik nüfusuyla Beyt Lahiya beldesine, günlük yaklaşık 110 metreküp su sağlayan kuyunun onarım çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.

Şurefa, 35 bin avroya mal olan projeyle, 2014 yılındaki saldırılarda zarar gören su kuyusunun onarımının tamamlandığını söyledi.

İşgalci İsrail'in 2014'te Gazze'ye düzenlediği 51 gün süren ve "Koruyucu Hat Operasyonu" adını verdiği saldırılarında, 551'i çocuk olmak üzere 2 bin 158 Filistinli hayatını kaybetmiş, 11 binden fazla kişi de yaralanmıştı.

Gazze'deki Sular İdaresi Planlama Müdürü Munzir Salim, 18 Ocak'ta yaptığı açıklamada, iklim koşulları ve İsrail ablukasının neden olduğu su krizinin derinleştiği uyarısında bulunmuş ve uluslararası topluma ablukanın kaldırılması için harekete geçme çağrısı yapmıştı.

İşgalci İsrail polisinin evini yıkıp gözaltına aldığı Filistinli aile serbest bırakıldı
DÜNYA
İşgalci İsrail polisinin evini yıkıp gözaltına aldığı Filistinli aile serbest bırakıldı

Filistin'in iki asırlık kahvehanesi İsrail'in baskılarına rağmen direniyor
DÜNYA
Filistin'in iki asırlık kahvehanesi İsrail'in baskılarına rağmen direniyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.