Ekonomi Bakan Elvan duyurdu KDV oran indirimleri iki ay daha uzatıldı

Bakan Elvan duyurdu: KDV oran indirimleri iki ay daha uzatıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, salgından olumsuz etkilenen sektörleri desteklemek amacıyla; konaklama, yeme-içme, ulaşım, iş yeri kiralama ve diğer hizmetlerde son bir yıldır uygulanan KDV oran indirimlerinin süresinin iki ay daha uzatıldığını açıkladı. Bakan ayrıca, ters dolarizasyonu desteklemeye devam edeceklerini vurgulayarak, "Türk Lirası mevduatlarındaki stopaj oran indirimlerinin süresini Eylül ayı sonuna kadar uzatıyoruz." dedi.

Haber Merkezi DHA
Bakan Lütfi Elvan duyurdu: KDV oran indirimleri iki ay daha uzatıldı
Arşiv

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen sektörleri desteklemek amacıyla konaklama, yeme-içme, ulaşım, iş yeri kiralama ve diğer hizmetlerde son 1 yıldır uygulanan KDV oranı indirimlerinin süresini 2 ay daha uzattıklarını bildirdi.

Elvan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

"Salgından olumsuz etkilenen sektörlerimizi desteklemek amacıyla konaklama, yeme-içme, ulaşım, iş yeri kiralama ve diğer hizmetlerde son 1 yıldır uyguladığımız KDV oranı indirimlerinin süresini 2 ay daha uzatıyoruz. Esnafımıza, vatandaşlarımıza hayırlı olsun."

Türk Lirası mevzuatlarındaki stopaj indirimleri de uzatıldı: Ters dolarizasyonu desteklemeye devam edeceğiz

Bakan ayrıca, Türk Lirası mevduatlarındaki stopaj oran indirimlerinin süresinin eylül ayı sonuna kadar uzatıldığını belirtti. Bakan paylaşımında, "Böylece Türk Lirası mevduatların cazibesini artırmaya ve ters dolarizasyonu desteklemeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yatırım sanayi ve lojistikte yakaladığımız ivmeyi devam ettireceğiz
EKONOMİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yatırım sanayi ve lojistikte yakaladığımız ivmeyi devam ettireceğiz

Merkez Bankası'nın rezervleri artıyor: 105 milyar dolara yaklaştı
EKONOMİ
Merkez Bankası'nın rezervleri artıyor: 105 milyar dolara yaklaştı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.