Gündem Bakan Soylu Karkamıştaki operasyon anonslarına ilişkin konuştu Maksadını aşmış bir ilan

Bakan Soylu Karkamış'taki operasyon anonslarına ilişkin konuştu: Maksadını aşmış bir ilan

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gaziantep'in Karkamış ilçesindeki bazı camilerden yapılan 'operasyon' anonsuna ilişkin konuştu. Bakan Soylu, "Zannediyorum maksadını aşmış bir ilan yapılmış. Ne sokağa çıkma yasağı var ne başka bir şey söz konusu. Bu tip işlerde buradaki kamu görevlilerine de ikazım soğuk kanlı olmalarıdır." ifadelerini kullandı. Öte yandan, Gaziantep Valisi Davut Gül sorumlu kamu görevlileriyle ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Bakan Soylu Karkamıştaki operasyon anonslarına ilişkin konuştu: Maksadını aşmış bir ilan
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

Gaziantep'in Suriye sınırında bulunan Karkamış ilçesinde camilerden gece yarısı anons yapıldı.

Anonsta "Kahraman Türk ordusu birazdan terör örgütü PKK’ya operasyon düzenleyecektir. Kimse korkmasın, herkes evinde kalsın ve dikkatli olsun." ifadeleri kullanıldı.

"MAKSADINI AŞMIŞ BİR ANONS"

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Maksadını aşmış bir anonsun camiden yapıldığı konusunda vali bey ile biraz önce konuştuk. Böyle bir sokağa çıkma yasağı falan söz konusu değil. Sadece ufak bir uyarı söz konusu. Zannediyorum maksadını aşmış bir ilan yapılmış." dedi.

"SOĞUK KANLI OLUNMALI"

Bakan Soylu, "Ne sokağa çıkma yasağı var ne başka bir şey söz konusu. Bu tip işlerde buradaki kamu görevlilerine de ikazım soğuk kanlı olmalarıdır. Oradaki kamu görevlilerini de tekit ettiğimi söylemek istiyorum." ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu Karkamış'taki operasyon anonslarına ilişkin konuştu: Maksadını aşmış bir ilan
OYNAT 00:39
Bakan Soylu Karkamış'taki operasyon anonslarına ilişkin konuştu: Maksadını aşmış bir ilan
Gaziantep'in Karkamış ilçesindeki bazı camilerden yapılan 'operasyon' anonsuna ilişkin konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Maksadını aşmış bir anons yapılmış. Ne sokağa çıkma yasağı var ne başka bir şey söz konusu. Bu tip işlerde buradaki kamu görevlilerine de ikazım soğuk kanlı olmalarıdır.' ifadelerini kullandı.

SORUMLARLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Gaziantep Valisi Davut Gül de sorumlu kamu görevlileriyle ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Twitter hesabından açıklama yapan Vali Gül, "Karkamışta camilerde yapılan anonslar maksadını aşmış olup sokağa çıkma yasağı vb. bir durum olmadığı gibi rutinin dışında bir durum da söz konusu değildir. Sorumlu kamu görevlileriyle ilgili soruşturma açılmıştır." açıklamasında bulundu.

Karkamış'ta camilerden anons yapıldı: Kahraman Türk ordusu PKK'ya operasyon düzenleyecek
OYNAT 00:21
Karkamış'ta camilerden anons yapıldı: Kahraman Türk ordusu PKK'ya operasyon düzenleyecek
Gaziantep'in Karkamış ilçesinde camilerden Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör örgütü PKK'ya operasyon gerçekleştireceğine dair anons yapıldı. Anonsta, 'Kahraman Türk ordusu birazdan terör örgütü PKK'ya operasyon düzenleyecektir. Kimse korkmasın, herkes evinde kalsın ve dikkatli olsun.' ifadeleri yer aldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.