Altılı Masa neden dağıldı?

Yeni Şafak İnternet Müdürü Ersin Çelik ve Yeni Şafak İnternet Müdür Yardımcısı Taha Hüseyin Karagöz, Meral Akşener'in Altılı Masa'dan çekilme kararını değerlendirdi. Yeni Şafak İnternet Müdürü Ersin Çelik, Altılı Masa'nın yıpratılmamış aday söylemiyle tabanlarını oyaladığını belirtti. Çelik, ''Liderler birbirlerinin yüzlerine söyleyemedikleri şeyleri kurmaylarına ya da yakın oldukları gazetecilere söyletiyorlardı'' ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Ersin Çelik- Taha Hüseyin Karagöz

Yeni Şafak İnternet Müdürü Ersin Çelik ve Yeni Şafak İnternet Müdür Yardımcısı Taha Hüseyin Karagöz, Meral Akşener'in Altılı Masa'dan çekilme kararını değerlendirdi.


Yeni Şafak İnternet Müdürü Ersin Çelik yaptığı açıklamada, ''Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı olduğunu bugüne kadar hiçbir şekilde belirtmedi'' ifadelerini kullandı. Çelik, Altılı Masa'nın yıpratılmamış aday söylemiyle tabanlarını oyaladığını belirtti.

Akşener Altılı Masa'nın dağıldığını duyurdu: Şahsi hırslar Türkiye'ye tercih edilmiştir

Akşener'in Altılı Masa'dan ayrılma kararı sonrasındaki çağrısı üzerine Yeni Şafak İnternet Müdür Yardımcısı Taha Hüseyin Karagöz, ''Bu kadar dağılan bir masada bir genel başkan başka bir partinin belediye başkanına 'İstifa et, gel aday ol' dedi'' şeklinde konuştu. Çelik, bu durumun 2024 Yerel Seçimlerinin ittifakının da dağılmasına sebep olduğunu açıkladı.

Çelik, ''Ali Babacan, ihtimal dahilinde kendisini aday göstereceklerini düşünerek ittifaka katıldı. Fakat Kılıçdaroğlu'nun adaylığını destekledi. Liderler birbirlerinin yüzlerine söyleyemedikleri şeyleri kurmaylarına ya da yakın oldukları gazetecilere söyletiyorlardı. Kemal Kılıçdaroğlu masa dağılana kadar masayı korudu.'' ifadelerini kullandı.Akşener İmamoğlu ve Yavaş'a seslendi: Sizi göreve çağırıyorum

Karagöz, Akşener'in masadan ayrılma kararını açıklamasının ardından kendisine yönelik edilen ağır hakaretlere dikkat çekti. Karagöz, ''Akşener'in o bildirinin altına nasıl imza attığını anlamıyorum'' ifadelerini kullandı.

Yeni Şafak İnternet Müdürü Ersin Çelik, Kılıçdaroğlu'nun potansiyel adaylığı sonrasında beklenen hesaplaşmanın başladığını ve İYİ Parti'li isimlerin tepkilerinin bunun işareti olduğuna dikkat çekti.İYİ Parti lideri Akşener 6'lı masayı dağıttı: İmamoğlu ve Yavaş'ı göreve çağırdı

İttifak kurmanın masa etrafında toplanmaktan çok daha fazlası olduğunu aktaran Çelik, BM ve NATO örnekleriyle fikrini destekledi. Çelik, Altılı Masa'nın deprem sonrasında bile bir araya gelemediklerini belirtti.

Akşener'in 'HDP benim olduğum masaya oturamaz, ben de HDP'nin olduğu masaya oturmam' açıklamasına değinerek, ''Masa yeniden Altılı Masa olarak yoluna devam edebilir ifadelerini kullandı.


Çelik ve Karagöz, izleyicilere teşekkür ederek canlı yayını sonlandırdı.


CHP'li Atıcı'dan masayı dağıtan Akşener'e 'Cumhur İttifakı'nı desteklemeyin' çağrısı

Altılı Masa’nın dağılmasıyla MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin bu sözleri akla geldi: “Unutmayınız bir kere satan yine satar”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Altılı Masa sözleri yeniden gündem oldu: Oturdular konuştular dağıldılar


Halk TV canlı yayınına dahil olan bir kişi 'Yazıklar olsun Meral Akşener' dedi

Bakan Soylu'nun Akşener sözleri yeniden gündemde: DYP'yi, AK Parti'yi, MHP'yi sattı sıra Altılı Masa'da

Merdan Yanardağ'dan Mansur Yavaş'a çağrı: Sıra sende

CHP'li Cemal Canpolat'tan Akşener'e 'dönek' göndermesi: Bu yol çetin bu yük ağırdır herkes kaldıramaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan altılı masanın geleceğini söylemişti: Oturdular konuştular dağıldılar