Ümit Kocasakal'dan 'ihraç' itirafı: Operasyonun arkasında Tuncay Özkan ve Canan Kaftancıoğlu var

İstanbul Barosu eski Başkanı Ümit Kocasakal, Tuncay Özkan ve Canan Kaftancıoğlu'nun partiyi nasıl yönetimi altına aldığını anlattı. "Ben sadece belirli bir televizyon kanalındaki programa çıktım CHP'den diye ihraç edildim." diyen Kocasakal, "Her şeyim açıktır. Operasyonun arkasındaki en temel iki kişi de Özkan ve Kaftancıoğlu’dur." dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Ümit Kocasakal, CHP'den neden ihraç edildiğini anlatıp Canan Kaftancıoğlu ile Tuncay Özkan'ı suçladı.

İstanbul Barosu Eski Başkanı Ümit Kocasakal, görevi sırasında CHP'ye üye olmuştu. İlerleyen süreçte partiden ihraç edilen Kocasakal, yıllar sonra itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu.

"Operasyonun arkasında Tuncay Özkan ve Canan Kaftancıoğlu var"

Partinin Tuncay Özkan ve Canan Kaftancıoğlu'nun yönetiminde olduğunu ima eden Kocasakal, "Ben sadece belirli bir televizyon kanalındaki programa çıktım diye ihraç edildim. Çok büyük bir parti suçu işledim. Her şeyim açıktır. Operasyonun arkasındaki en temel iki kişi de Tuncay Özkan ve Canan Kaftancıoğlu’dur." diye konuştu.

İkilinin asıl amacının 'parti itibarına zarar vermek' olduğunu söyleyen Kocasakal, "Partiyi bir şekilde kamuoyunda rencide edecek şekilde bir görüntüye götürmektir. Partinin programını, ilkelerini çiğnemektir" dedi."FETÖ'yü modern şaman diye güzelleyenler vekil yapıldı"

Sözlerinin devamında FETÖ'yü aklamaya çalışanların CHP'den vekil yapıldığını vurgulayan Kocasakal,"Fetullah Gülen adlı çete başına ‘modern şaman’ diyen bir insanı milletvekili yapmak parti suçu, yoksa bir programa çıkmak mı? Ben birileri gibi sicil veya şekil CHP’lisi değilim. Ben çizgi ve ilke CHP’lisiyim. Ve bu anlamda CHP’den ihraç etmeye kimsenin gücü de yetmez, yetkisi de yoktur." ifadelerini kullandı.


Baro başkanıyken CHP'ye üye olan Ümit Kocasakal: Hiçbir biçimde siyaset yapmadık

Ümit Kocasakal'a göre Che şapkası serbest sarık yasak

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün'ün Canan Kaftancıoğlu'nun talimatıyla görevden alındığı ortaya çıktı

CHP'li Tuncay Özkan'ın dava açtığı gazeteci Bahar Feyzan: CHP'nin diğer anlaşma yaptığı kanal KRT TV

CHP'nin yenilgisinden sorumlu tutulan Tuncay Özkan'ın seçim öncesindeki videosu gündem oldu: Bana gelen gizli ankette Erdoğan'ın oyu yüzde 26