Dünya Trump, ABD askerlerini anma törenine yağmur sebebiyle katılmadı

Trump, ABD askerlerini anma törenine 'yağmur' sebebiyle katılmadı

Trump, ABD askerlerini anma törenine 'yağmur' sebebiyle katılmadı

ABD Başkanı Donald Trump, Birinci Dünya Savaşı’nda ölen Amerikan askerleri için Fransa’daki düzenlenen törene 'yağmur nedeniyle' katılmadı. Trump’ın bu davranışı sosyal medyada ağır eleştirilere yol açtı.

Haber Merkezi IHA
​ABD Başkanı Donald Trump
​ABD Başkanı Donald Trump

Beyaz Saray, havanın yağmurlu olmasını nedeniyle ABD Başkanı Donald Trump’ın 1. Dünya Savaşı’nda ölen ABD askerler için Fransa’daki ABD mezarlığında düzenlenen törene katılmadığını duyurdu.

Trump’ın bu davranışı sosyal medyada ağır eleştirilere yol açtı. ABD Başkanı’nın bu davranışını bazı kullanıcılar ‘Haysiyetsizlik’ olarak değerlendirdi.

Trump’ın ABD gibi mükemmel bir ülkeyi temsil edemediğini belirten Birleşik Krallık Parlamentosu Üyesi Nicholas Soames yaşanan olayı eleştirerek, “Onlar düşmanları ile yüz yüze çarpışarak öldüler. Acınası kifayetsiz Donald Trump ise yaşamını yitirenlere saygısını göstermek için hava durumuna bile karşı koyamıyor” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump eşi Melania Trump ile birlikte Birinci Dünya Savaşı’nın sona erişinin 100. yıldönümü sebebi ile hazırlanan anma programına katılmak üzere Fransa’ya gelmişti.

Trump'tan Macron'a: Avrupa önce NATO'ya borcunu ödesin
DÜNYA
Trump'tan Macron'a: Avrupa önce NATO'ya borcunu ödesin

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.