Kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiriyor: Limit yükseldi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) kartlı ödemelerde, salgın tedbirleri kapsamında, 350 Türk Lirası olan temassız işlem limitinin, 1 Şubat'tan itibaren geçerli olmak üzere 500 Türk Lirası olarak yeniden güncellenmesine karar verdi.

Haber Merkezi AA
BDDK kartlı ödemelerde temassız işlem limitini artırdı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) kartlı ödemelerde, salgın tedbirleri kapsamında, temassız işlem limitinin, 1 Şubat’tan itibaren geçerli olmak üzere 500 Türk lirası olarak yeniden güncellenmesine karar verdi.

BDDK’nın Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) ve Bankalararası Kart Merkezi’ne (BKM) gönderdiği yazıda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye’de yayılımının önlenmesi amacıyla bankacılık sektöründe bazı tedbirlerin alındığı hatırlatıldı.

Daha önce 250 Türk lirasına çıkarılan kartlı ödemelerde temassız işlem limitinin 7 Mayıs 2021’de 350 Türk lirası olarak güncellendiği aktarılan yazıda, salgın vakalarının devam ettiği bu günlerde kartlı ödemelerde temassız işlem limitinin, 1 Şubat’tan itibaren geçerli olmak üzere 500 Türk lirası olarak yeniden güncellenmesine karar verildiği bildirildi.

GÜNDEM
BDDK’dan banka dışı mali kuruluşlara da uzaktan müşteri edinme imkanı

EKONOMİ
BDDK'dan çok önemli kredi kararı: Zorunluluk kaldırıldı

EKONOMİ
Vatandaşa ‘altın’ sertifika: Kuyumcular sisteme dahil edilecek

EKONOMİ
Bankalarda yeni dönem: 1 Ocak'tan itibaren yürürlüğe girecek