Kadın kılığına girip komşusunu çekiçle darbeden şüpheli serbest

Küçükçekmece'de kadın kılığına girerek aynı binada oturduğu komşusunu çekiçle darbedip, gasbetmeye çalışan şüpheli Vefa E. (34) çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Haber Merkezi DHA
Vefa E.

İstanbul Küçükçekmece Atatürk Mahallesi'nde 3 Ocak günü bir apartmandan çekiçle bir kadının yaralandığı ihbarını alan ekipler hemen olay yerine intikal etti. Ekipler, yapılan inceleme sonucunda Naciye O.'nun (54) üzerinde pardösü, başında eşarp bulunan bir erkek tarafından, çekiçle darbedildiği ve Naciye O.'nun karşı koyması sonucu olay yerinden kaçarak uzaklaştığını belirledi.

Olay yerinde bulunan güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, şüphelinin olay yerinden uzaklaşırken başka bir binaya girdiği ve üstündeki pardösü ile eşarbı çıkararak elinde poşet ile kaçmaya devam ettiğini tespit etti.

PARA İÇİN YAPMIŞ

Çalışmaların devamında şüphelinin kadının alt komşusu Vefa E. olduğu ve evde bulunan 40 bin lirayı gasbetmeye çalıştığı ortaya çıktı.

BAŞSAVCILIKTAN KARARA İTİRAZ

Vefa E. işlemlerinin ardından Küçükçekmece Adliyesi'ne sevk edildi. Adliyede ifade veren Vefa E, tutuklanması istemiyle hakimliğe sevk edildi. Nöbetçi Küçükçekmece Sulh Ceza Hakimliği, şüphelinin adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılmasına karar verdi.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı şüphelinin serbest bırakılması kararına itiraz etti.

FOTOĞRAF 14
Kadın kılığına girip kapısını çaldığı kadına çekiçle saldıran cani yakalandı: Tüyler ürperten ayrıntılar
İstanbul Küçükçekmece'de, eşi ve çocukları işe gittikten sonra zilin çalması üzerine kapıyı açan kadın, dehşeti yaşadı. Pardösü giyen ve yüzü tülbentle kapalı bir şahsın saldırısına uğrayan kadın, 13 çekiç darbesi aldı. Polis ekipleri yaptıkları araştırma sonrası saldırganın kimliğini belirledi. Gözaltına alınan şahsın kadının alt komşusu olduğu tespit edildi. Saldırganın kıyafetini değiştirdikten sonra kadını hastaneye götürmek için yardım ettiği de ortaya çıktı. Şahsın kaçış ve kıyafet değiştirme anları güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.