Malavi'de Etiyopyalı 25 göçmene ait toplu mezar bulundu

Malavi'de Etiyopyalı göçmenlere ait 25 cesedin gömüldüğü bir toplu mezarın bulunduğu bildirildi.

Haber Merkezi AA
Malavi'de Etiyopyalı 25 göçmene ait toplu mezar bulundu

Malavi Polis Sözcüsü Peter Kalaya, basına yaptığı açıklamada, ülkenin kuzeyinde bulunan toplu mezarın 18 Ekim'de ortaya çıkarıldığı bilgisini paylaştı.

Kalaya, şimdiye kadar 25 cesede ulaşıldığını ve kurbanların Malavi üzerinden yasa dışı yollarla Güney Afrika'ya giden 25-40 yaşlarındaki Etiyopyalı göçmenler olduğunun sanıldığını kaydetti.

Yaklaşık 1 ay önce gömüldüğü tahmin edilen cesetlerin otopsi için morga kaldırıldığı belirtildi.

FOTOĞRAF 11
Ukrayna'nın Liman kentinde yeni toplu mezar bulundu
Ukrayna'nın Donetsk bölgesindeki yakın zamanda Ruslardan geri alınan Liman kasabasında yeni bir toplu mezar bulundu. Yetkililer, bölgede kazılan 110 hendek sayıldığını ve en küçüğü bir yaşında olan 55 kişinin cenazesinin çıkarılarak kasabadaki bir mezarlığa gömüldüğünü söyledi. Bununla birlikte, Birleşmiş Milletler (BM) ve batılı ülkelere, Rusya'yı Ukrayna'da savaş suçları işlediğini iddia ederken, Rusya ise bu iddiaları yalanladı.

FOTOĞRAF 5
Ermeni vahşeti ortaya çıktı: Hocavendi Edilli Köyü'nde toplu mezar bulundu
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, sosyal medya hesabından Hocavend ilinin Edilli köyünde bulunan toplu mezarlığın görsellerini paylaştı.

FOTOĞRAF 17
Vahşetin izleri hala duruyor: Azerbaycan'da Birinci Karabağ Savaşı'ndan kalma toplu mezar bulundu
Azerbaycan'da araştırmacılar Birinci Dağlık Karabağ Savaşı'ndan kalma toplu mezarı ortaya çıkardı. İncelemeler sonucu kalıntıların 25 insana ait olduğu öğrenilirken 12'sinin askeri kıyafetli olduğu görüldü. Askerlere ait olduğu düşünülen 12 kafatası kalıntısında delik olması Ermenistan'ın vahşetini gözler önüne serdi. Askerlerin, kurşuna dizilerek infaz edildikleri düşünülüyor.