Milas’ta çıkan yangın kontrol altına alındı

Muğla’nın Milas ilçesinde ziraat alanında meydana gelen yangına havadan ve karadan müdahale edilirken, ekiplerin yoğun çabası ile alevler kontrol altına alındı. Yangında 2 hektarlık alan zarar gördü.

Haber Merkezi İHA
Yangına havadan ve karadan müdahale sürüyor.

Yangın, Milas ilçesi Selimiye Tüneli bölgesine yakın bir noktada saat 13.30 sıralarında çıktı.

Edinilen bilgiye göre, henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangında, bölgeden yükselen dumanları fark eden vatandaşlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edildi.

Kısa sürede gelen ekipler alevlere hem karadan hem havadan müdahale gerçekleştirdi. Yangının söndürülmesi için alevlere 3 uçak, 3 helikopter ile havadan 26 arazöz ve su tankeri ile karadan müdahale edildi.

Ekiplerin yoğun çalışmasının ardından yangın kısa sürede kontrol altına alındı. Bölgede yapılan ilk tespitlere göre yangında 2 hektarlık ziraat ve makilik alan zarar gördü.

FOTOĞRAF 11
Mersin'de çıkan orman yangınına müdahale ediliyor: Tedbiren 30 ev boşaltıldı
Mersin'in Gülnar ilçesinde çıkan orman yangını, havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Bölgede 30 ev tedbiren boşaltıldı, iki lise barınma yeri olarak hazırlandı.