|

Ferguson'dan Neymar'a övgü

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United'ın eski "efsane" teknik direktörlerinden Alex Ferguson, Barcelona'nın Brezilyalı yıldızı Neymar'ın, Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo'nun seviyesine çıkacağına inandığını söyledi.

Yeni Şafak
14:16 - 3/04/2015 Cuma
Güncelleme: 11:24 - 3/04/2015 Cuma
AA

İngiliz basınına konuşan Ferguson, Neymar'ın Barcelona'ya transferinin ardından kariyerinde yükselişe geçtiğini belirterek, "Neymar potansiyeliyle insanların dikkatini çekiyor ama daha iyisini yapması şart. Yine de şimdiden birçok kişi ondan övgüyle bahsediyor" dedi.



Manchester United'da görev aldığı dönemde transfer edilen Brezilyalı Anderson Luis de Abreu Oliveira'nın da yüksek potansiyeli olmasına rağmen bunu kullanamadığını anlatan deneyimli teknik adam Ferguson, "Umarım Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo seviyesinde izleyeceğimiz diğer bir yetenek de Neymar olur" ifadesini kullandı.



Bayern Münih, Barcelona, Real Madrid ve Manchester United'ın en üst seviyede mücadele eden futbolcuları yetiştirebilen kulüpler olduğuna dikkati çeken Ferguson, Neymar'ın da bu yolda emin adımlarla ilerlediği değerlendirmesinde bulundu.

#Manchester United
#Neymar
#Cristiano Ronaldo
#Lionel Messi
#Alex Ferguson
9 yıl önce
default-profile-img