|

Sağlık turizmine jeotermal yatırım

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Valiliği’nin ortak olduğu İzmir Jeotermal A.Ş aracılığıyla kentin sağlık turizmi hedefine katkı vermek amacıyla planlanan termal kür ve tedavi merkezi için proje çalışmaları hızla sürüyor.

Yeni Şafak
04:00 - 5/11/2018 Pazartesi
Güncelleme: 03:40 - 5/11/2018 Pazartesi
Yeni Şafak
Hasta, yaşlı ve kimsesizlere 'evde sağlık ve bakım'  hizmeti veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu çok özel desteğiyle gönülleri fethediyor.
Hasta, yaşlı ve kimsesizlere 'evde sağlık ve bakım' hizmeti veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu çok özel desteğiyle gönülleri fethediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin önemli turizm bölgelerinden olan Menderes, Seferihisar ve Çeşme’de yıllardır hayal olan ‘turizmi 12 aya yayma’ hedefini gerçeğe dönüştürecek. Seferihisar ve Çeşme’de kurulacak termal tedavi ve kür merkezleri ile birlikte İzmir, sağlık turizminde de adından daha fazla söz ettirecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve valiliğin ortak olduğu İzmir Jeotermal A.Ş aracılığıyla Seferihisar, Gümüldür, Özdere ve Ürkmez’de otellerin turizm kapasitesini artırmak ve kentin sağlık turizmi hedefine katkı koymak amacıyla planlanan termal kür ve tedavi merkezi için proje çalışmaları hızla sürüyor.

GÜNDE 300 KİŞİ YARARLANABİLECEK

İzmir Jeotermal A.Ş., Doğanbey’de satın aldığı 42 dönümlük arazide kurulacak Termal Tedavi ve Kür Merkezi’nin temelini 2019 yılı bahar aylarında atmayı hedefliyor. Tedavi merkezi, kapalı ve açık havuzlar, doktor odaları ve termal tedavi-kür merkezi olacak şekilde 3 ana birimden oluşacak. Zemin katta termal banyo ve hamamlar ile saunalar yer alırken, birinci katta bireysel ve grup egzersiz salonları bulunacak. 50 odalı termal otelde ise güneşlenme terası, açık havuz alanı ve tenis kortu bulunacak.

SAĞLIK TURİZMİ AYAĞA KALKACAK

Çeşme’deki termal turizm kapasitesini artırmak için kısa adı TETUSA olan Çeşme Termal Kür Merkezi’ne de yüzde 40 ortak olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, tıpkı Seferihisar ve Menderes bölgesinde olduğu gibi Çeşme’de de sağlık turizmini harekete geçirmeyi planlıyor. 100 dönümlük arazide aqua park, estetik cerrahi, tedavi ve kür merkezi, yüzme havuzu, yaşlı bakım evi, otel ve kapalı spor salonlarının yer alacağı bir tesisi hayata geçirmeyi planlayan TETUSA, proje çalışmaları süren tesisin temelini 2019 sonunda atmayı hedefliyor.

‘Kanatsız melekler’ işbaşında

Hasta, yaşlı ve kimsesizlere “evde sağlık ve bakım” hizmeti veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu çok özel desteğiyle gönülleri fethediyor. Doktor, hemşire, psikolog, hasta bakıcı, sosyolog, kuaför ve temizlik görevlilerinden oluşan ekipler, ziyaret ettiği vatandaşlara kişisel bakımdan ev temizliğine, psikolojik destekten yara ve pansuman bakımına kadar pek çok hizmet veriyor. Doktor, hemşire, acil tıp teknisyeni, sosyal hizmetler uzmanı ve temizlik personelinden oluşan 39 kişilik ekibiyle ihtiyacı olan evlere giden Büyükşehir ekipleri, yaşlı ve hastaların yaralarına bakıyor, şekerini-tansiyonunu ölçüyor, temizliklerine yardımcı oluyor. Her hafta gittikleri evlerden ‘gülen yüzlerle ve hayır dualarıyla’ uğurlanan Büyükşehir’in yardım meleklerinin hizmetlerinden yaklaşık 600 İzmirli yararlanıyor.

#​İzmir
#Doktor
#hemşire
#psikolog
#hasta bakıcı
5 yıl önce