Yeni Şafak 25. Yıl Haberleri

Milyonlarca kişi başından aşağı buzlu su dökmüştü: O akımı başlatan Patrick Quinn hayatını kaybetti

2014 yılında başlatılan ve ALS hastalığına farkındalık oluşturmak için düzenlenen, insanların başlarından asağı buz dolu kovaları boşalttığı ‘Ice Bucket Challange’ akımını başlatan Patrick Quinn, mücadele verdiği ALS hastalığı sebebiyle 37 yaşında hayatını kaybetti.

...ve DEAŞ’lı tiyatro sahnede

Suriyeli Arap, Türkmen ve Kürt muhaliflerin giderek kan kaybettiği bir ortamda uzun yıllardır özenle hazırlanmış iki örgüt, sahipleri tarafından aktive edildi: FETÖ ve IŞİD.

Esed kalsın Erdoğan ve Mursi gitsin

17 Mayıs 2013'te Beyaz Saray'daki bu masada nelerin konuşulduğu hala sırrını koruyor.

Anaların zaferi

Terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan, 15 Şubat 1999’da, Kenya’da tarihe geçen bir operasyonla yakalandı. Türk siyaseti üzerinde önemli etkiler bırakan olayı dönemin Başbakanı Bülent Ecevit açıkladı. Türkiye’nin terörle mücadelesinde bir dönüm noktasına işaret eden haberi Yeni Şafak ‘Anaların zaferi’ başlığıyla duyurdu.

Büyük macera büyük çöküş

Mesut Barzani’nin Irak’ı fiilen bölmeyi hedefleyen referandum adımına Türkiye’de ilk karşı çıkan gazete Yeni Şafak oldu. Irak’ı bölüp ardından bu bölgeyi Suriye’de PKK işgalindeki koridorla birleştirmeyi hedefleyen ABD-İsrail, Türkiye’yi kuşatma projesinde başarıya ulaşamadı. 25 Eylül’de giriştiği büyük macera Barzani’nin büyük çöküşüyle sonuçlandı. Ankara, Bağdat ve Tahran’ın dünyadan izole ettiği Erbil, 16 Ekim’deki süpürme harekâtı sonrası yıllardır nüfus oyunlarıyla etkinlik kurmaya çalıştığ...

Suriye hepimize çok şey öğretti

Nüfusu 23 milyondu. 2011 Mart ayında 40 yıllık hanedana karşı silahlı isyan başladı. Birkaç ayda bitmesi öngörülen süreç, Esed ailesini iktidarda tutarak kaosun devamını isteyen güçlerce uzatıldı. Vekâlet savaşlarının en kirlisine sahne olan Suriye topraklarında kaç kişinin öldüğü tam olarak bilinmiyor; belki 500 bin, belki 1 milyon... Zaten zulüm sıradanlaşınca ölümler de ancak bir istatistik olarak kalıyor. Yine kaydını tutalım biz: Evlerinden kovulan 6 milyona yakın insan, ülke içinde başka y...

Akdeniz’e çıkış yok

Fırat Kalkanı Harekâtı sonrası Türkiye’nin ikinci hedefi, burnunun dibinde PKK tünellerinin bulunduğu Afrin oldu. 20 Ocak 2018 günü 7 bölgede 108 hedef, Fırat Kalkanı şehitlerine ithafen 72 uçağın katıldığı harekâtla aynı anda vuruldu. ‘Zeytin Dalı’ adı verilen ve 18 Mart’ta Afrin kent merkezine girilmesiyle tamamlanan harekât süresince 4 bin 600’e yakın PKK’lı imha edildi. 54 Mehmetçik ve 120’nin üzerinde ÖSO savaşçısının şehid olduğu harekât, ABD-PKK ittifakının ‘Akdeniz’e açılacak koridor’ ha...

Terörün ve teröristlerin izini sürüp deşifre ettik

Türkiye’nin terörle mücadelesinde en büyük destekçilerinden biri olan Yeni Şafak, terör örgütlerinin kirli planlarını ve bağlantılarını deşifre etti. PKK/PYD-YPG gibi örgütlerin provokasyonlarına karşı sağduyu çağrısında bulunan Yeni Şafak, her platformda ‘birlik ve beraberlik’ vurgusunu ön plana çıkardı.

İşgalci çeteye cevap

Suriye’de 2014’ten 2016 yılı ortalarına dek çok şeye şahit olduk. Rejimin günbegün güçlendiğini, muhaliflerden tamamen vazgeçen ABD’nin PKK/PYD’ye sarıldığını, IŞİD’in Irak-Suriye kuzey hattını birleştirip Türkiye’yi güneyden tamamen kuşatmak için PKK’ya ‘anahtar teslim’ topraklar verdiğini ve dünyada kendilerine kucak açan pek kimse kalmamış mazlumlardan 3,5 milyonunun ülkemize geldiğini gördük.

Çıkardığımız eklerle tarihe dipnot düştük

15 Temmuz darbe girişimini daha ilk dakikalarında duyurarak milleti ayağa kaldıran ve gece boyu direnişi diri tutan Yeni Şafak, darbe girişimin hafızalara iyice kazınsın ve gelecek nesiller ihaneti tüm detaylarıyla öğrensin diye 3 yılda 9 eki okuyucuların arşivine kattık

Adalet mücadelesi şehadete eren savcı

Terör kanlı yüzünü 31 Mart 2015’te bir kez daha gösterdi. Avukat cübbesi ile güvenliği aşarak Çağlayan Adliyesi’ne giren DHKP-C’li 2 terörist Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol, ‘Berkin Elvan Soruşturması’nı yürüten Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı odasında rehin alarak şehit etti. Özel harekat timi, olay yerinde iki teröristi etkisiz hale getirdi. Kiraz’ın adliyede düzenlenen cenaze törenine çok sayıda vatandaş katıldı. Şehit Savcı, arkasında binlerce ‘Mehmet Selim’ bıraktı. Savcımızı şehit eden teröri...

Hiranur Derneği olarak Afrika’daki kardeşlerimize umut olmaya gidiyoruz

HİRANUR DERNEĞİ, HER RAMAZAN OLDUĞU GİBİ YİNE İLİM TALEBELERİNE VE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE SOFRALAR KURUYOR.

Çeyrek asırlık tecrübe

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya ve İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, Yeni Şafak'ın 25. yılını tebrik ettiler.

Şehidimiz var!

Yeni Şafak darbecilere sadece yayınlarıyla değil, canlı kanalıyla direndi.” Başkomutan’ın emriyle sokağa çıkıyoruz” diyen Yeni Şakak foto muhabiri Mustafa Cambaz göğsünden iki kurşunla şehit edildi.

HDP’nin ‘kanlı’ tarihi: 6-7 Ekim

Vatandaşların Recep Tayyip Erdoğan’a seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olarak FETÖ ve PKK’yla mücadele için tam yetki vermesini hazmedemeyen çevreler, ‘6-7 Ekim olayları’ olarak tarihe geçen olaylarda Türkiye’yi savaş alanına çevirdi. Kobani bahanesiyle sokakları isyana çağıran HDP 46 kişinin katili oldu. Diyarbakır’da yaşanan ve tüm Türkiye’yi gözyaşlarına boğan Yasin Börü ile arkadaşlarına yapılanlar, hala hafızalardaki yerini koruyor.

Fikri derinliğin ve özgür haberciliğin gazetesi

Yeni Şafak bizim camianın en güzel hikayelerinden biridir. Umarım bir gün belgeseli de yapılır. O ilk günlerin özlemiyle, gazetemizin 25. Yılı kutlu olsun, daha nice uzun yıllar yaşasın. Umarım her zaman fikri derinliğin ve özgür haberciliğin yuvası Yeni Şafak olur.

Yeni Türkiye’nin cumhurbaşkanı

30 Mart 2014’teki yerel seçimlerde FETÖ ile hesaplaşan Türk milleti, 10 Ağustos’ta da Recep Tayyip Erdoğan’ı yüzde 51,7 ile Cumhurbaşkanı seçti. Erdoğan’ın karşısında 13 partinin desteklediği çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu yüzde 38 oyla büyük bir hezimete uğrarken, HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş yüzde 9 oy aldı. Yüz yıllık parantezin kapandığı seçimlerin ardından Yeni Şafak “Hoşgeldin Yeni Türkiye” manşetini attı.

Arka planları deşifre etti

Gazetemiz Yeni Şafak, yayın hayatının 25. yılında medyamızın yüz akı olmaya devam ediyor. Türkiye’nin muhtelif badireler atlattığı bu çeyrek asırlık sürede, birçok hadisenin arka planını deşifre ederek kamuoyunu aydınlatan Yeni Şafak, aynı zamanda ilkeli ve sorumlu yayıncılığı ile de öne çıktı.

1 Mart tezkeresini Yeni Şafak engelledi

ABD’nin Irak’ı işgal hazırlıklarının en kritik aşamada olduğu 1 Mart 2003’te TBMM, tarihi günlerinden birini yaşadı. Irak’ı işgale girişen ABD’ye, Irak’ın kuzeyinden yürüteceği operasyonda Türkiye’nin toprak ve hava sahasını kullanmak için izin verecek yetki tezkeresi TBMM’de oylandı. Ancak oylamaya katılan 533 milletvekilinden 264’ü yetki tezkeresinin kabulü yönünde oy kullanırken, 250 milletvekili red oyu verdi. Böylece ABD’nin 62 bin askeri ile 255 uçağını Türkiye’de konuşlandırma ve buradan ...

Unutulmasın diye…

Yeni Şafak, FETÖ’cü hainlerin itirafları, FETÖ yapılanmasının 50 yıllık çok detaylı geçmişi, 600’den fazla özel video ve yüzlerce fotoğraf galerisi ile toplamda 16 ana başlıktan oluşan bir çalışmayı okurları ile buluşturdu

Yurtdışı yayınlarımızla ses getiriyoruz

Albayrak Medya, Türk eğitim dünyasının ‘500 bin yabancı öğrenci’ hedefine omuz vererek, yurt dışında yayınlanan Yeni Şafak Üniversite Gazetesi’ni hazırladı. İlk olarak Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri ile başlayan çalışma, Azerbaycan ve Kazakistan’la yoluna devam etti.

Kendimi bu gazetede keşfettim

Yeni Şafak gazetesini ben ‘Türkiye’nin Birikimi’ sloganıyla tanırım. İlk çıktığı günden itibaren içimde hep böyle bir duygu vardı, beni temsil eden gazete Yeni Şafak’tı. Bir gün hep Yeni Şafak’ta yazmayı hayal ederdim. Nihayet bu, İbrahim Karagül’ün teklifiyle gerçek oldu.

Kültür ve turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Haberin peşinde başarılı 25 yıl

Son derece zorlu ve büyük emek gerektiren basın sektöründe, haberin peşinde 25 yılı başarıyla geride bırakan Yeni Şafak gazetesinin yöneticilerini ve çalışanlarını tebrik ediyorum.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Sesi duyulmayanların sesi

Demokrasi mücadelemizde, zor zamanlarda, hep doğru yerde, milletin yanında duran Yeni Şafak, farklı sesleri bir arada bulundurma noktasında da her zaman demokrat bir tavır sergilemiştir.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal: Zengin içerik

Gündemin yanı sıra sanattan spora, kültürden bilime sahip olduğu özgün bölümlerle de okuyucularına zengin bir içerik sunan Yeni Şafak Gazetesi, inanıyorum ki bundan sonra da aynı duruş ve hassasiyetle basın-yayın camiamızı zenginleştirmeye devam edecektir.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: Örnek habercilik

Türk basınında önemli bir yere sahip olan, ilkeli habercilik anlayışıyla örnek teşkil eden, milli ve manevi değerlerimizi önceleyen Yeni Şafak gazetesinin 25. yılını tebrik ederim.

Türkiye ‘derin kulağı’ Yeni Şafak’tan öğrendi

Türkiye’nin FETÖ tehlikesini yeni öğrendiği dönemlerde gazetemiz örgütün büyük bir komplosunu deşifre etti. Örgütün Selam-Tevhid isimli hayali bir örgüt üreterek yüz binlerce insanı dinlediğini ortaya çıkaran Yeni Şafak, “Derin Kulak Pensilvanya” manşetiyle Türkiye’nin karşı karşıya olduğu tehlikeyi gösterdi. Skandal dinleme olaylarının peşini bırakmayan Yeni Şafak, olayın bütün ayrıntılarını gün be gün okuyucularına aktardı.

Süper bakan Derviş’le gelen IMF vesayeti

28 Şubat’ın neden olduğu yönetimde istikrarsızlık, ekonomide yolsuzluklar Türkiye’ye tarihinin en ağır ekonomik ve sosyal krizlerinden birini yaşattı. Türkiye can simidi olarak ithal edilen Kemal Derviş’e sarıldı.

Özlem Albayrak: Bir idealin izinde çeyrek asır

Bu yüzden ve daha pek çok sebepten, Türk basın tarihinde henüz birkaç onyıllık ömrü olan hiçbir yayın organına nasip olmayan bir hızla marka değeri edinebildi Yeni Şafak. Kurulmasının üstünden çok geçmeden, hem okurları, hem medyadaki diğer yayın kuruluşları, hem de iş ve siyaset çevreleri nezdinde son derece etkin ve saygın bir kurum haline gelebildi. Öyle de kalmaya devam edeceğini umuyorum.

Korkmadık sinmedik

Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak FETÖ’nün hain darbe girişimi gecesinde yaşadıklarını anlattı: “Darbe girişimini duyurduğumuz zaman, yetkililere ulaşamadığımız zaman yaşadığım duygular çok karmaşıktı. Bir an bile tereddüt etmedim. O gece diğer medya kuruluşlarını da arayarak biz böyle böyle harekete geçtik, kendi grubunuzu harekete geçirin dedim….”

Vatana ihanette MİT TIR’ları perdesi

FETÖ 17-25 Aralık darbe girişiminin ardından uluslararası arenada “Türkiye’yi teröre destek veren ülke” pozisyonuna düşürmek için Adana ve Hatay’da MİT TIR’larına operasyon düzenledi. Türkiye örgütün hain yüzünü bir kez daha görürken Yeni Şafak, bu büyük kumpası “Bunun Adı Vatana İhanet” başlığıyla duyurdu.

Manşetler

Yeni Şafak 25. yılında 'Maşetler'...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+