Hayat İşgalci çeteye cevap

İşgalci çeteye cevap

Suriye’de 2014’ten 2016 yılı ortalarına dek çok şeye şahit olduk. Rejimin günbegün güçlendiğini, muhaliflerden tamamen vazgeçen ABD’nin PKK/PYD’ye sarıldığını, IŞİD’in Irak-Suriye kuzey hattını birleştirip Türkiye’yi güneyden tamamen kuşatmak için PKK’ya ‘anahtar teslim’ topraklar verdiğini ve dünyada kendilerine kucak açan pek kimse kalmamış mazlumlardan 3,5 milyonunun ülkemize geldiğini gördük.

Atilla Diş Yeni Şafak
Yeni Şafak
Yeni Şafak

Bu esnada tuzaklı mayınlarla örülü patikada yol almaya çalışan Ankara, o mayınların sahiplerine karşı Moskova ve Tahran’la işbirliğine yöneldi. Suriye’de çözüm için Rusya ile giderek artan temaslar, Rus uçağının Türk F-16’sı tarafından düşürüldüğü olay sonrası sekteye uğrasa da, 2016 Ağustos ayı itibariyle kaldığı yerden devam etti. Suriye’yi IŞİD ve PKK, Türkiye’yi ise FETÖ ile teslim almaya çalışan güçlerin 15 Temmuz 2016’da tertiplediği darbe girişimi Türk milletinin destansı mücadelesiyle püskürtülünce, coğrafyanın makus talihini tersine çevirme yolunda yeni bir dönem başlamış oldu.

İLK HAMLE: FIRAT KALKANI

Türkiye’nin güney hattı boyunca ilerleyerek Akdeniz’e açılmayı hedefleyen terör koridoruna ilk büyük darbe, Fırat Kalkanı Harekâtı ile vuruldu. 24 Ağustos 2016 tarihinde başlayan harekât kapsamında, Kilis-Karkamış hattının karşısına denk düşen Azez-Cerablus arasındaki bölge IŞİD/DEAŞ’tan temizlendi. Mehmetçik ile ÖSO ortaklığında yapılan operasyonlar birkaç ay daha gecikseydi, terör örgütü PKK Fırat batısındaki Münbiç ile Hatay sınırındaki Afrin’i birleştirecek ve terör koridorunun Akdeniz’e ulaşması için geriye sadece bir adım kalacaktı. Türk Silahlı Kuvvetleri bu harekâtla, IŞİD ve PKK arasında bir süredir tüm dünyanın gözü önünde cereyan eden devir-teslim tiyatrosunun son perdesine izin vermedi. Azez, Çobanbey, Mare, Dabık, Cerablus, Kabasin ve Bab bölgelerinin terörden temizlendiği 216 günlük Fırat Kalkanı operasyonlarında 3 bini aşkın terörist öldürüldü; 72 Mehmetçik ve 600’ün üzerinde ÖSO üyesi de şehid oldu. Kısa zamanda istikrara kavuşturulan 2 bin 15 kilometrekarelik bölgeye yüzbinlerce Suriyeli gidip yerleşti. Yeni Şafak, harekât esnası ve sonrasında bölgeden en önemli detayları Türk ve dünya kamuoyuna aktarmasıyla çok önemli gazetecilik başarılarına imza attı.

Yeni Şafak

Yeni Şafak

Fırat Kalkanı Harekâtı’ndan72 Mehmetçik şehid oldu.

Yeni Şafak, Suriye’de ABD ordusunun PKK ile ortaklığını birçok kez belgeleriyle ortaya koydu.

TSK ve ÖSO’nun ortak operasyonları, PKK’nın uyuşturucu ticaretine büyük darbe vurdu. Suriye’den en doğru bilgileri özel haberlerle aktaran Yeni Şafak Muhabiri Yılmaz Bilgen, Burseya Dağı’nda PKK’nın Captagon haplı zehir depolarına ÖSO üyeleriyle birlikte girdi.

Afrin-Cinderes’te Türk ordusuna saldıran teröristlerin vurulma ânı, insansız hava aracı görüntüleriyle dünyaya böyle duyuruldu.

Çıkardığımız eklerle tarihe dipnot düştük
HAYAT
Çıkardığımız eklerle tarihe dipnot düştük

Adalet mücadelesi
şehadete eren savcı
HAYAT
Adalet mücadelesi şehadete eren savcı

Hiranur Derneği 
olarak Afrika’daki kardeşlerimize 
umut olmaya
gidiyoruz
HAYAT
Hiranur Derneği olarak Afrika’daki kardeşlerimize umut olmaya gidiyoruz
Abone Ol Google News
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Araştırmacı sayımızı da 200 bin kişiye çıkaracağız
Ekonomi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Araştırmacı sayımızı da 200 bin kişiye çıkaracağız

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "2023’e giden bu süreçte kendimize somut hedefler belirledik. Milli gelirde imalat sanayinin payını yüzde 21’e, Ar-Ge harcamalarının payını yüzde 1,8’e, bu alanlarda çalışan araştırmacı sayımızı da 200 bin kişiye çıkaracağız" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya Sağlık Örgütünün listesinde yerli aşı geliştiren ülkeler arasında ABD ve Çin'in ardından 3. sırada yer alıyoruz
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya Sağlık Örgütünün listesinde yerli aşı geliştiren ülkeler arasında ABD ve Çin'in ardından 3. sırada yer alıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gebze'de TÜBİTAK Mükemmeliyet Merkezleri Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan, "Türkiye'nin adını bilim olimpiyatlarında daha yükseğe taşıyacak TÜBİTAK Fen Lisemiz 2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren öğrenci almaya başlayacak" dedi. Erdoğan, "Türkiye'yi 21. yüzyılın lider ülkelerinden biri yapmanın hayalini kuruyoruz" ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Dünya Sağlık Örgütünün listesinde yerli aşı geliştiren ülkeler arasında ABD ve Çin'in ardından 3. sırada yer alıyoruz. TÜBİTAK öncülüğünde oluşturulan Kovid-19 Türkiye Platformu 8 farklı aşı ve 10 farklı ilaç projesi yürütüyor" şeklinde konuştu.
Bakan Akar duyurdu: Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı
Gündem

Bakan Akar duyurdu: Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe Operasyonları kapsamında bugüne kadar 83 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Akar, "Bugüne kadar olduğu gibi şehitlerimizin kanı yerde bırakılmadı, bırakılmayacak. Yapılması gereken ne varsa yapıldı, yapılmaya devam edilecek" ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.