Röportaj Haberleri

New York'ta Türk denince akla gelen isim: Erhan Yıldırım

Uzun yıllar New York Polis Teşkilatında üst düzey görev alan Erhan Yıldırım, 11 Eylül’den sonra Müslümanların üzerinde artan baskıyı kırmak adına mücadele etti. Yenisafak.com'un özel serisi Saklı Kalanlar'a konuk olan Yıldırım, hazırladığı kitapçıklar ve Akademi'de verdiği eğitimlerle polislere İslam'ı anlattı.

İHH Başkanı Bülent Yıldırım: "Metin Yüksel'i tanımıyordum"

İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, hayatı hakkında merak edilenleri ve Mavi Marmara'ya dair sorularımızı Saklı Kalanlar'da yanıtladı. Yıldırım, geçmişte Deniz Gezmiş hayranı olduğunu belirtti.

Ünlü oyuncu Celal Al: Kardeşime organ nakli için oyuncu oldum

Diriliş Ertuğrul dizisi ile adını duyuran oyuncu Celal Al, kız kardeşinin organ naklini yaptırabilmek için geldiği İstanbul'da, dizi sektörüne nasıl girdiğini Yenisafak.com'a anlattı.

Prof. Dr. Hatipoğlu: Babam ile Peygamberimizin vefatını bir ayda yazabildik

İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, hayatıyla ilgili bilinmeyenleri Yenisafak.com'a anlattı. Hatipoğlu, anne ve babası ile değil dedesi ve nenesiyle büyüdüğünü söyledi. Annesinin yüzünü ise ilk kez morgda öptüğünü belirtti.

İslâm kardeşliktir

Kardeşlik iklimi oluşmadan İslâm yaşanamaz. Kur’an ve hadisler ışığında İslam’ın kardeşlik anlayışını ve bundan doğan hak ve sorumluluklarımıza ilişkin Yeni Şafak'a konuşan Prof. İsmail Lütfi Çakan, "İslâm, kaynak olarak vahye; inanç olarak tevhide; önderlik olarak risâlete; beşerî ortam olarak ümmete; uygulama olarak Sünnete; beşeri yapı ve ilişkiler açısından uhuvvete yani kardeşliğe dayanır." dedi.

Kırgız sanatçıdan "Büyük Türkiye" marşı: Türk liderlerin yer aldığı klip büyük beğeni topladı

Kırgız sanatçı Turdakun Niyazaliyev büyük beğeni toplayan ’Büyük Türkiye’ isimli marşının klibini yayınladı. Klibinde Metehan, Oğuzhan, Ertuğrul Bey, Osman Bey, Sultan Fatih, Kanuni Sultan Süleyman, Abdülhamid Han, Necmettin Erbakan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın portrelerinin yer aldığı şarkı, büyük Türkiye devletinin Türk ve İslam Âlemi'ne sahip çıktığını anlatıyor. Niyazaliyev, şarkısı ile Kırgızistan ile Türkiye ilişkilerinin daha da güçlenmesine katkı sağlamayı amaçladığını söyledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+