Emlak Haberleri

Hazine ve Maliye Bakanlığı'na kira sertifikası ihraç yetkisi

Hazine ve Maliye Bakanlığı, dolar cinsinden bir kira sertifikası ihracı için Citigroup, Dubai Islamic Bank, Emirates NBD Bank ve HSBC'ye yetki verdi.

TOKİ'den vatandaşlar sosyal konut uyarısı: Dolandırıcılara itibar etmeyin

Toplu Konut İdaresi, sosyal konut projesine ilişkin dolandırıcılık faaliyeti içinde bulunanların olduğunun tespit edildiğini ve kurumsal hesap, yetkili bankalar dışında kimseye itibar edilmemesi gerektiğini açıkladı.

Müteahhitlik sektörü yurt dışından dokuz ayda 8,7 milyar dolarlık iş üstlendi

Ticaret Bakanlığı verilerine göre, müteahhitlik sektörü bu yıl eylül sonuna kadar üstlendiği proje sayısı 215 olarak kayıtlara geçti. Yurt dışı müteahhitlik sektörü 1972'den eylül sonuna kadar 462,2 milyar dolar değerinde 11 bin 365 projeye imza attı

Karayolları Genel Müdürlüğü İstanbul'daki üç taşınmaz satacak

Karayolları Genel Müdürlüğüne ait İstanbul'un Bakırköy ilçesi Şenlik Mahallesi'ndeki 3 taşınmazın satışı için ihale gerçekleştirilecek.

Assos ve Troya tünelleri 11 Ekim’de açılıyor: 50 dakikalık yol 5 dakikaya inecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde Kazdağları’ndan geçen Assos ve Troya tünellerinin Ekim ayında açılacağını söylemesinin ardından AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 11 Ekim tarihinde açılacağını açıkladı. Tünellerin açılmasıyla birlikte 50 dakika süren yol 5 dakikaya inecek.

TOKİ'den büyük fırsat: 26 ilde 365 arsayı satışa çıkardı

TOKİ tarafından 26 ilde evini veya ticari yatırımını hemen yapmak isterler için 365 arsa satışa çıkardı. İhaleleri 12 ve 13 Ekim’de yapılacak olan arsalara vatandaşların yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Tüketici kanununda önemli değişiklik: Ön ödemeli devre tatil satışına hapis cezası geliyor

Tüketici kanununda önemli değişiklikler yapıldığını belirten uzmanlar kanunda yasak olan ön ödemeli devre tatil satışlarına ağır para cezasının yanı sıra ilk kez hapis cezası getirildiğini vurguluyor.

Sur Yapı Tatil Evleri Antalya ile 4 mevsim ayrıcalıklı tatil: 24 ay taksit avantajıyla alınabilecek

Gayrimenkul, perakende ve enerji sektörlerindeki 30 yıllık deneyimini turizm sektörüne taşıyan Sur Yapı, ‘yeni nesil tatil’ anlayışıyla geliştirdiği Sur Yapı Tatil Evleri Antalya ile 4 mevsim ayrıcalıklı tatil vaat ediyor. Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, devre mülklerin 24 ay vade farksız taksit avantajıyla alınabileceğini söyledi.

Bakan Kurum tarih ve sayı vererek tek tek açıkladı: Projenin ilk temellerini 17 ilde atıyoruz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 25 Ekim'de temeli atılacak 5 bin konutun hangi illerde olacağını açıkladı. Bakan Kurum, ilk etap temellerinin; Ankara, Afyon, Amasya, Aydın, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Manisa, Muğla, Tunceli, Uşak, Yozgat, Zonguldak'ta atılacağını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: TOKİ'ye başvurular 5 milyona dayandı

Beştepe'deki kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, başvurusu 5 milyona dayanan sosyal konut projesinde ilk temelin 25 Ekim'de atılacağını duyurdu.

TOKİ'den 'idarenin borçlarını ödemediği' iddiasına yalanlama

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İdare'nin borçlarını ödemediği ve banka hesaplarında onlarca haciz kararı biriktiği iddiasını yalanlayarak "Site yönetimleri tarafından yapılan mal ve hizmet alımından kaynaklı icra takipleri sebebiyle alınan haciz kararlarıyla TOKİ’nin herhangi bir ilgisi ve sorumluluğu bulunmamaktadır" açıklamasını yaptı.

Sosyal konutta doğrular-yanlışlar: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı açıkladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, başvurusu 4 milyonu aşan sosyal konut projesinde doğru bilinen yanlışları 10 maddede açıkladı.

İzmir'de kentsel dönüşüme ‘teknik’ dokunuş

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, ardı ardına yaşanan depremlerden sonra kentsel dönüşüm çalışmalarının İzmir’in en öncelikli konularından biri haline geldiğini söyledi.

Açılışını Erdoğan yapmıştı: Sekiz ayda 2,3 milyon araç kullandı

Zonguldak’ta hayata geçen Teoman Duralı Tünelleriyle birlikte Kilimli ilçesine olan mesafe 5 dakikaya düştü. Tünel ve sahil yolunu 8 ayda 2,3 milyon araç kullandı.

TOKİ'den ev alan ve borcu devam edenlere indirim müjdesi: Erdoğan açıklayacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ'den ev alan ve borcu devam edenlere indirim müjdesi verdi. Kampanyanın detaylarını bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklayacak.

Bakan Kurum: Daha önce TOKİ'den ev alan ve borcu devam edenler için bir müjdemiz var

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ'den ev alan ve borcu devam edenlere bir müjdeleri olduğunu belirterek, "Borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için indirim kampanyamız hazır. Kampanyanın detaylarını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yarın açıklayacak." ifadesini kullandı.

30 milyar doları temsil eden Libya'nın önde gelen 200 iş insanı İstanbul'a geliyor

Libya'nın önde gelen ve milyar dolarlık iş hacimleri bulunan müteahhitlik şirketleri, 3-4 Ekim'de İstanbul'da gerçekleştirilecek Urbanexpo Forum'da Türk firmalarla bir araya gelecek.

Belçika'da inşaat krizi: Şirketlerinin yarıdan fazlası projeleri durdurdu

Belçika'da faaliyet gösteren inşaat şirketlerinin yüzde 53'ü tedarik sorunları ve artan maliyetler gibi sebeplerle projeleri durdurma kararı aldı.

TOKİ'den sosyal konut dolandırıcılarına karşı uyarı: İtibar etmeyin

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), vatandaşları, idarenin adını kullanarak dolandırıcılık yapmak isteyenlere karşı uyardı. TOKİ'den yapılan açıklamada, "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan 250 bin Sosyal Konut Projemiz kapsamında 'Başvurunuzun ardından kurada öncelik sağlanacağı ve bunun için para talep edildiği' yönünde dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu şikayetleri gelmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Sosyal konut projesine başvuru sayısı 3,5 milyona yaklaştı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, İlk Evim İlk İş Yerim Projesi'ne saat 09.00 itibarıyla başvuru sayısının 3.5 milyona yaklaştığını söyledi.

Düşük ve orta gelirlilerin ev hayali gerçek oluyor: Sosyal konut projesine yoğun talep

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi sayesinde düşük ve orta gelirli vatandaşların ev sahibi olma hayali gerçek oluyor. Delice Belediye Başkanı Turgut Özdem, sosyal konutlara yoğun talebin olduğunu belirterek, "Vatandaş çok mutlu ve hevesli. Yoğun bir talep ve yoğun bir ilgi var. Gençler yetişiyor, düğün yapacaklar ve bunlara bir yaşam alanı lazım" dedi.

Vatandaşlardan sosyal konut projesine yoğun ilgi: Başvuru sayısı iki milyonu aştı

"İlk Evim İlk İş Yerim" sosyal konut projesi için başvuranların sayısı 2 milyon 4 bin 435 oldu.

İstanbul'daki 50 bin sosyal konutun 20 bini Tuzla’ya yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan sosyal konut projesinde 20 bin konut Tuzla’ya yapılacak. Aydınlı Mahallesi’nde bulunan Konaşlı Mevkiine yapılacak sosyal konut alanında incelemelerde bulunan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, "Büyük işe imza atan ülkemle, devletimle, hükümetimizle ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’la gurur duyuyorum" dedi.

Başvurular 1,5 milyonu geçti

İlk etapta 81 ilde yapılacak 250 bin konut için ikinci günde e-Devlet'ten 1 milyon 440 bin 788, bankadan da 125 bin 53 başvuru yapıldı, toplam başvuru 1 milyon 565 bin 841'e ulaştı. q 7

Sektörler ‘konut’a hazır: Demirci, betoncu ve mobilyacı kolları sıvadı

Asrın projesi 500 bin konutun inşaatında kullanılacak malzemeler için sektörler hazır. - Türkiye Hazır Beton Birliği Başkanı Yavuz Işık: Beton üretim kapasitemiz 220 milyon metreküp. 120 milyon çimento üretme kabiliyetimiz daha var. - Türkiye Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri Veysel Yayan: Yılda 20 milyon ton demir üretimi yapabiliyoruz. 500 bin konut ihtiyacına da net cevap verebiliriz.

Sosyal konutta yeni seviye: Sayı 1,5 milyonu geçti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut kampanyasında başvuru sayısı 1,5 milyonu aştı.

Konut arsası ve iş yeri başvuruları 10 Ekim’de

2 yılda tamamlanacak 250 bin sosyal konut ve tahsis edilecek 100 bin konut arsası kampanyası için 60 milyon metrekarelik alan tahsis edildi. Konut arsası ve iş yeri başvuruları 10 Ekim’de başlayacak. Müstakil arsalara yapılacak evler 105 ile 150 metrekare, hisseli parsellerde yapılacak konutlar ise 150 metrekare olacak.

Konut müjdesine koştuk: e-Devlet'e girişler kilitlendi başvuru sayısı 800 bine yaklaştı

500 bin konut, 250 bin arsa ve 50 bin iş yeri kampanyasına ilgi ilk günden zirve yaptı. Başvuru saati başlar başlamaz, saat 00.01 itibarıyla e-Devlet’e girişler kilitlendi. Dün başvuru sayısı 800 bine yaklaştı. ‘İlk Evim İlk İş Yerim’ kampanyası en çok gençleri ve emeklileri sevindirdi.

Asrın konut ve arsa projesine başvuran gençler ve emekliler memnun: Yıllardır bekliyorduk

Ödeme şartlarını uygun bulduğunu söyleyen vatandaşlar, kolaylıkla ödeyebilecekleri için mutlu olduklarını söyledi. Sosyal konut projesini uzun süredir beklediklerini belirten vatandaşlar, “Evi olmayanlar için gayet makul ve güzel bir proje. Taksitler ve ödeme şartları çok iyi” dedi.

TOKİ başvuru ücreti ne kadar? Ucuz sosyal konut için nereye ve nasıl başvuru yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ Sosyal Konut (ucuz konut) Projesi'ne dair bütün detayları açıkladı. Uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi olmak isteyen binlerce kişi, cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesine başvurularının nasıl yapılacağını ve başvuru şartlarını merak ediyor. İşte TOKİ sosyal konut başvuru tarihleri, başvuru şartları, hane gelir sınırı, başvurunun yapılacağı yer ve tüm detaylar...

Sosyal konut projesinde kime ne kadar kontenjan ayrıldı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin tanıtım töreninde konuştu. Erdoğan, projede gençler, emekliler, engelliler, şehit yakınları ve gazilere ne kadar kontenjan ayrıldığını açıkladı.

Bakan Kurum: Sosyal konut projesi ekonomiyi büyütecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Bugün açıklayacağımız sadece bir konut projesi değil. 250 alt sektörü etkileyecek, yeni istihdam alanları oluşturacak, ekonomiyi büyütecek” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+