Bu sitelere girenlerin bilgisayarı Bitcoin kazıyor

Kripto paraların yaygınlaşmasıyla beraber bilgisayar korsanları bazı siteleri hackleyerek, bu sitelere giren kişilerin bilgisayarlarını madencilik için kullanmaya başladı. Hackerların zararlı kodları yerleştirdiği siteler arasında Avrupa ülkelerinin resmi siteleri de bulunuyor.

Facebook kripto para reklamlarını yasakladı

Sosyal medya devi Facebook, kripto para birimleri içeren reklamları yasakladığını açıkladı. Facebook, kripto para birimlerinin sıklıkla yanıltıcı veya aldatmacalı uygulamalarla bağlantılı olduğunu belirtti.

Bilgisayarları kripto para madenine çeviren YouTube virüsü

Dijital güvenlik şirketi Trend Micro, bilgisayar korsanlarının YouTube reklamlarıyla kullanıcıların bilgisayarlarını kripto para madenciliği için kullandıklarını açıkladı. Güvenlik uzmanları söz konusu saldırılardan korunmak isteyenlere öneride bulundu.

Türkiye'ye gelen geminin nakliyesi Bitcoin ile ödendi

Rusya'nın Rostov limanından Samsun'a gelen buğday yüklü geminin nakliyesi Bitcoin ile ödendi. Böylelikle ilk kez uluslararası bir taşımacılık ödemesi için kripto para kullanıldı.

Bitcoin madenciliğiyle bitki yetiştiriyor

Kanada’nın Manitoba şehrinde yaşayan girişimci 1,850 metrekarelik bir alanda yer alan 30 kripto para madenciliği teçhizatının ürettiği enerjiyi binanın içine yayarak bitki ve balık üretiyor.

Eğitim sektöründe Bitcoin dönemi

Bodrum’da bulunan özel bir eğitim kurumu Türkiye’de ilk kez öğrenci kayıt ücretlerinde Bitcoin ve Ethereum kabul eden okul oldu.

Vücut ısısıyla kripto para üretiliyor!

Kripto para piyasasındaki yükseliş pek çok şirketin de bu yönde ilginç projelere girişmesine neden oluyor. Hollanda’da IoHO adlı bir şirket, vücut ısısını enerjiye çevirerek kripto para üretti.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.