Nasıl Yapılır? Haberleri

Engelleri aşan uygulamalar

Engellilere yönelik geliştirilen birçok uygulama, onların günlük hayatını kolaylaştırırken yakınlarının ihtiyaçlarına da cevap veriyor. Navigasyon, sesli okuma, komutla fotoğraf çekip yer bilgisi iletme gibi birçok özellik engellilerin gözü ve kulağı oluyor. ‘Be my eyes’ gibi örnekler ise hepimize çok özel deneyimler sunuyor.

Mesleklere veda mı?: Gelecek yapay zeka uzmanlarının

Teknolojik yenilikler, mesleklerin dönüşüm hızını artırıyor. Bir uzmanlığın ömrü ilgili alandaki yeni bir keşfe kadar olacak. İlk örneklerini start-up’larda gördüğümüz bu modelde gençler belli bir mesleğe değil yapay zeka gibi iş alanlarına yönelecek. Kapsamı dar ve anlık çözümler sunan faaliyetler öne çıkacak.

Teknolojinin kalbi Üsküdar’da atıyor

Üsküdar’da 2018’de kurulan ve yaklaşık 300 bin çocuğa eğitim verilen Bilim Üsküdar, yaz sezonu boyunca astronomi, havacılık, matematik, doğa bilimleri gibi konularda ücretsiz atölyeler düzenliyor. Bu sayede Üsküdarlı çocuklar, yaz tatilini hem eğlenerek hem de öğrenerek geçiriyor.

WhatsApp durumu belirli kişilerden nasıl gizlenir?

WhatsApp, son güncellemenin ardından Son Görülme seçeneklerini artırıyor. Böylece isteyen herkes, 'Kişilerim Hariç' opsiyonuyla birlikte durumlarını belirledikleri kişilere kapatabiliyor. Peki ama WhatsApp durumu belirli kişilerden nasıl gizlenir?

Google Haritalar'da Karanlık Mod nasıl açılır?

Android tarafında aylardır Karanlık Mod desteği sunan Google Haritalar, sonunda iPhone'lar için de kısa süre önce bu temayı aktif etti. Böylece kullanıcılar küçük bir düzenleme sayesinde bu görünümü aktif edebiliyor. Peki ama Google Haritalar'da Karanlık Mod nasıl açılır?

Windows 11'de Başlat Menüsü'nün konumu nasıl değiştirilir?

Windows 11 ile birlikte güncellenen Başlat Menüsü, ekranın orta kısmına konumlandırılmış durumda. Fakat birçok kişi bu tasarımın dışına çıkarak eski sürümlerdeki gibi Başlat Menüsü'nü sola kaydırmak istiyor. Çok basit bir ayarlamayla Windows 11'de Başlat Menüsü'nün konumunu değiştirip bu işlemi gerçekleştirmek mümkün.

Android telefonlardaki uygulamalar nasıl gizlenir?

Android akıllı telefonlardaki uygulamalar basit ve hızlı bir şekilde gizlenebiliyor. Bu sayede uygulamaları meraklı gözlerden uzak tutmak mümkün hale geliyor.

Hayat Eve Sığar uygulamasından AB uyumlu sağlık pasaportu nasıl alınır?

Sağlık Bakanlığı'nın geliştirdiği Hayat Eve Sığar uygulaması hem yurt içi hem de yurt dışı seyahatlerde geçerli olan AB uyumlu sağlık pasaportu özelliğini aktif hale getirdi. Uygulamanın en güncel sürümüyle bu yeniliğe erişim sağlanabiliyor. Peki ama Hayat Eve Sığar uygulamasından sağlık pasaportu nasıl alınır?

Google Chrome'da yanlışlıkla kapatılan sekme nasıl geri açılır?

Google Chrome, diğer birçok popüler web tarayıcısında olduğu gibi yanlışlıkla kapatılan sekmeleri hızlıca geri açmayı sağlıyor. Basit bir şekilde gerçekleştirilebilen bu işlem, eski sekmelere dönmeyi kolaylaştırıyor.

Windows 11 Başlat Menüsü'nde önerilen öğeler nasıl gizlenir?

Windows 11, çeşitli özelleştirme seçenekleri sayesinde esnek bir kullanım sunuyor. Özellikle Başlat Menüsü'nde önerilen öğeleri pasif hale getirmek isteyen kişiler ufak birkaç düzenlemeyle bu işlemi gerçekleştirilebiliyor.

iPhone'lardan Android telefonlara fotoğraf aktarma nasıl yapılır?

Birçok kullanıcı iPhone'lardan Android cihazlara fotoğraf aktarırken farklı yöntemler deniyor. Özellikle çok fazla sayıda fotoğraf devreye girdiğinde işler zorlaşabiliyor. Bu gibi durumlarda bilgisayar kullanarak iPhone'lardaki fotoğrafları Android cihazlara aktarabilir ya da bulut depolama çözümlerine başvurarak işlemi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Peki ama iPhone'lardan Android telefonlara fotoğraf aktarma nasıl yapılır?

Windows 11'de araç çubukları nasıl devre dışı bırakılır?

Microsoft'un geçen ay tanıttığı Windows 11, kullanıcı dinamiklerini değiştiren bir dizi yenilikle geliyor. Tabii bununla birlikte Windows 10'daki eski düzene alışan birçok kişi, ayarları eski haline getirmek istiyor. Özellikle en çok dikkat çeken ayrıntılardan biri ise araç çubukları. Peki ama Windows 11'de araç çubukları nasıl devre dışı bırakılır?

Android telefonlarda microSD kart nasıl formatlanır?

Android akıllı telefonlarda dahili depolama birimini yükseltmek için kullanılan microSD kartlar zaman zaman çeşitli problemler oluşturabiliyor. Bu gibi durumlarda microSD kartları biçimlendirip tüm verileri silmek de gerekebiliyor. Peki ama Android telefonlarda microSD kart nasıl formatlanır?

Android telefonlarda kalıcı bildirimler nasıl engellenir?

Android akıllı telefonlarda sistemden ya da uygulamalardan gelen bildirimler belirli süre sonra kafa karıştırıcı olabiliyor. Bu durumlarda özellikle kalıcı bildirimleri kapatıp bildirim panelini çok daha düzenli hale getirebilirsiniz. Peki ama Android telefonlarda kalıcı bildirimler nasıl engellenir?

Android 12'de mikrofon ve kamera nasıl devre dışı bırakılır?

Android'in en yeni sürümü, mikrofon ve kamera erişimini hızlıca aktif ya da pasif hale getirmeyi sağlayan yeni bir özellik sunuyor. Böylece Android 12'de Hızlı Ayarlar menüsü üzerinden hızlıca kamerayı ve mikrofonu pasif olarak tanımlamak mümkün hale geliyor.

WhatsApp hesabı nasıl silinir?

WhatsApp, yenilenen kullanıcı sözleşmesi nedeniyle tepki toplamaya devam ediyor. Alternatif uygulamalara yönelmek isteyen kullanıcılar ise WhatsApp hesabının nasıl silineceğini araştırıyor. WhatsApp'ın birkaç adımda nasıl silinebileceğini anlatıyoruz.

WhatsApp'ta her sohbet için ayrı ayrı duvar kağıdı nasıl belirlenir?

WhatsApp, en son güncellemeyle kullanıcıların her sohbet için ayrı ayrı duvar kağıdı belirlemesini sağlıyor. Bu özelleştirme yöntemiyle WhatsApp'ı çok daha eğlenceli hale getirmek mümkün olabilir.

iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır?

Birçok kişi iPhone'larının garanti kapsamında olup olmadığını bilmiyor. Dolayısıyla çok fazla 'iPhone'umun garantisi var mı?' aramaları yapılıyor. Çok basit bir işlem sayesinde Apple web sitesi üzerinden iPhone'unuzun garanti durumunu sorgulayabilirsiniz.

iPhone'lardaki ses tanıma özellikleri nasıl kullanılır?

iOS 14 ile birlikte hayata geçirilen ses tanıma özelliği bebek ağlaması, siren, akan su ya da kapı tokmağı gibi çevre sesleri algılayıp tanımlama yapıyor. Ses tanıma özelliklerinin nasıl kullanıldığına yakından bakıyoruz.

WhatsApp'ta kaybolan mesaj nasıl gönderilir?

WhatsApp, birkaç hafta önce aktif ettiği özellikle, gönderilen mesajın 7 gün sonra otomatik silinmesini sağlıyor. Böylece siz sohbete girip silmenize gerek kalmadan mesajlar kendiliğinden kayboluyor. Peki ama WhatsApp'ta kaybolan mesajlar nasıl gönderilir?

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+