Sosyal Medya Haberleri

TikTok algoritmayı Çin'e verdi

Alibaba, Tiktok’un sahibi ByteDance ve Tencent gibi Çinli dijital devler, algoritmalarının ayrıntılarını Pekin ile paylaştı. Sosyal medya platformlarının büyümesinde kritik öneme sahip algoritmalar, kullanıcıların ne göreceğini ve hangi sırayla göreceklerini belirliyor.

Televizyon savaşları

Cep telefonlarının gölgesinde kalsa da, teknoloji devleri- nin televizyon savaşları son hız devam ediyor. Farklı özellikler ile donatılıp, kuantum ve 8K görüntü kalitesine ulaşan akıllı modeller, tüketicilerin kafasını karıştırıyor.

Facebook modası geçti

Araştırma sonuçları bir zamanların en popüler sosyal medya platformu Facebook’un, gençler arasındaki popülaritesinin keskin bir şekilde düştüğünü ortaya koyuyor. Rapora göre ABD merkezli Facebook’un yerini Çinli sosyal medya uygulaması TikTok aldı.

‘Trendler’ tercihlerinizi etkilemesin

Üniversite tercih dönemi gelecek hafta başlıyor. Uzmanlar, sırf popüler diye meslek seçilmemesi gerektiğinin altını çiziyor.

Bakan Koca'dan sahte hesap tepkisi: Mücadelemiz hem şiddetle hem art niyetle

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Adana Çukurova Üniversite Tıp Fakültesi acil servisinin 50 kişilik grup tarafından basılmasının ardından sosyal medyada ortaya atılan asılsız twitlere tepki gösterdi. Koca "Olay yerinden haber veriyor edasındaki hesap SAHTE. Emniyetimiz kendisini takibe aldı. Bu gibiler çok ve şiddet olaylarının dozunu “az” buluyorlar. Adana Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesinde dün yaşananları detayıyla biliyoruz. Mücadelemiz hem şiddetle hem art niyetle." ifadelerini kullandı.

Twitter anlaşmadan çekilen Elon Musk’a dava açtı

Sosyal medya şirketi Twitter, yaklaşık 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasını feshettiğini için Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk'ı dava etti.

Elon Musk Twitter’ı almıyor

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter'ı 44 milyar dolara satın alma anlaşmasından geri adım attı. İptal için Twitter’ın sahte hesapların açıklanması dahil anlaşmanın hükümlerini ihlal etmesini gerekçe gösteren Musk, Twitter’a 1 milyar dolarlık bir cayma ücreti ödeyecek.

Elon Musk Twitter'dan vazgeçti: Anlaşma sonlandı

Elon Musk, Twitter için 44 milyar dolarlık anlaşmasını, anlaşmanın birçok hükmünün esaslı ihlalini gerekçe göstererek sonlandırdığını açıkladı.

Instagram'ın ardından Facebook da NFT'leri başlattı

Teknoloji devi Meta, Facebook platformunda NFT özelliğini test etmeye başladı. Şu anda bu özellik yalnızca belirli sayıda ABD’li içerik oluşturucusuna açıldı.

Sosyal Medya Günü’nde Yaay’dan yepyeni bir özellik: Dünyada bir ilk olarak paylaşımlar NFT’ye dönüşüyor

Sosyal medya platformu Yaay bir ilke imza atarak, kullanıcılarına ‘NFT’ (Nitelikli Fikri Tapu) üretme imkânı tanıyan bir yenilik sunuyor. Uygulamaya eklenen ‘NFT Studio’ özelliği ile kullanıcıların paylaşımları platform üzerinden doğrudan NFT’ye dönüştürülebilecek.

Elon Musk'ın Twitter'ı devralması onaylandı

Twitter yönetim kurulu Elon Musk'ın Twitter'ı devralmasını onayladı. SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, 25 Nisan itibarıyla Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için anlaşmıştı.

Elon Musk 'Twitter'in sahibi olacakmış gibi' davrandı

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk, talibi olduğu Twitter'ın çalışanlarıyla ilk defa sanal ortamda bir araya gelerek soruları cevapladı. Musk, Twitter'a hizmet için büyük planları olduğundan bahsetti.

Elon Musk'tan insanlığın geleceğini değiştirecek tahmin

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO'su Elon Musk, 2 milyondan fazla takipçisi olan bir bilim ve mühendislik kuruluşu olan World of Engineering tarafından yayınlanan bir tweet'e yanıt verdi. Musk, "Uygarlıklar gelecekte çoğunlukla güneş enerjisiyle çalışacak." dedi.

Youtube'da 'sahte Elon Musk' videolarıyla 98 milyon dolarlık vurgun yaptılar

YouTube sosyal medya kullanıcılarını dolandırmak için sahte Elon Musk videoları yayınlayan bir siber suçlu ağıyla mücadele edemediği için eleştirilerin odağında. Dolandırıcıların sahte Elon Musk videolarıyla 2021'de 98 milyon dolarlık vurgun yaptığı ortaya çıktı.

Elon Musk Twitter kullanıcı verilerine erişecek

Sosyal medya platformu Twitter'ın yönetim kurulu, Elon Musk'ın satın alma şartlarını kabul etmeyi planlıyor. Buna göre, Musk'ın twitter'da kaç kullanıcının 'bot' yani gerçek olmayan kullanıcı olduğunu görmesine izin verilecek.

Twitter krizi büyüyor: Elon Musk cephesinden tehdit dolu açıklama

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter’ı kendisini platformdaki “sahte hesaplar” hakkında yeterince bilgi vermediğini ifade ederek, 44 milyar dolarlık devralma anlaşmasını feshetmekle tehdit etti.

Instagram'dan kayıp çocuklar için yeni özellik: 25 ülkede yayınlanıyor

Instagram, bölgelerindeki kayıp çocuklar hakkında kullanıcıları bilgilendirmek için gönderi akışında ‘Amber Alerts' isimli uyarı sistemine ilişkin bildirimler yerleştirmeye başlayacağını açıkladı. Şimdiden kullanıma açılan özelliğin, birkaç hafta içerisinde 25 farklı ülkede Instagram kullanıcılarının beğenisine sunulmuş olacağı ifade edildi.

Musk'tan Twitter kararı: Yeni kaynak buldu

Milyarder Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter'ı satın alması için gereken 44 milyar doları finanse etmek için başka kaynaklardan para bularak kullanacağı kredi miktarını azalttı. Öte yandan, Musk, Twitter anlaşmasının finansmanı için ilk başta sahip olduğu Tesla hisselerini teminat olarak göstererek 12.5 milyar dolar kredi almayı planlamış ancak daha sonra ek yatırımcılar bularak bu rakamı 6.25 milyar dolar seviyesine düşürmüştü.

YouTube Ukrayna'daki savaşla alakalı 70 bin içeriği kaldırdı

Video akış platformu YouTube, Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaşla alakalı yayınlanan 70 binden fazla videoyu platformdan kaldırdığını açıkladı.

Elon Musk'ın sahte hesap operasyonu Twitter'ı daha ucuza alma çabası mı?

Geçtiğimiz haftalarda ABD merkezli sosyal medya platformu Twitter'ı 44 milyar dolara satın almak için anlaşma sağladığını duyuran SpaceX ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk'tan beklenmeyen bir hamle geldi. Twitter, sahte/bot hesapların oranının %5 olduğunu söylese de bu açıklama, Musk'ı ikna etmeye yetmedi. Kendi ekibiyle Twitter’daki bot hesapların oranını tespit edeceğini paylaşarak herkesi bu sürece davet eden Musk, dikkat çeken bir raporla karşılaştı. Musk'ın çağrısıyla araştırma yapan bir şirket,...

Elon Musk ve Twitter arasındaki bot hesap polemiği büyüyor: Hesapların yüzde yirmisi sahte!

SpaceX ve Tesla CEO’su ABD'li iş adamı Elon Musk yaklaşık iki hafta önce sosyal medya platformu Twitter ile 44 milyar dolarlık bir satın alma anlaşması imzalamıştı. Ancak Musk şirketin bot hesaplarla ilgili 'sadece yüzde 5'ini oluşturuyor' açıklamasına güvenmediği gerekçesiyle satın alma sürecini askıya aldığını duyurmuş ve bot hesapları tespit etmek için kendi ekibiyle çalışacağını açıkladı. Twitter'daki hesapların en az yüzde yirmisinin bot olduğunu belirten Musk, bu sürece herkesi davet ettiğ...

Elon Musk'tan Twitter çalışanlarına korkutan uyarı

Elon Musk, paylaştığı bir tweet ile Twitter çalışanlara ağır çalışma temposuna hazırlıklı olmalarını söyledi.

Sosyal medya şirketlerinin ikiyüzlülüğü: Müslüman karşıtlığıyla ilgili şikayetleri duymazdan geldiler

ABD'de yapılan bir araştırma, sosyal medya şirketlerinin ikiyüzlülüğünü ortaya koydu. Söz konusu şirketlerin Müslüman karşıtlığı konusunda yapılan şikayetlerin yüzde 89'una kayıtsız kaldığı ve gerekli işlemleri yapmadığını ortaya konuldu.

Twitter’ı en çok kullanan ülkeler belli oldu

2022 yılında en çok Twitter kullanıcısı olan ülkeler belli oldu. Uygulamanın 76,9 milyon kullanıcı ile en çok ABD’de de popüler olduğu görüldü. Türkiye’de ise bu sayı 16,1 milyon kişi

Twitter'da Elon Musk dönemi: Trollerle gündem dönemi bitiyor

ABD'li girişimci Elon Musk'ın, 44 milyar dolarlık anlaşmaya imza atarak sosyal medya platformu Twitter'ı satın aldığı açıklandı. Musk, anlaşmanın duyurulmasının ardından yaptığı açıklamalarda; Twitter'da herkesin istediğini yazabileceğini ve herkesin artık kişi olarak tanımlı olacağını yani takma isimliler/trollerin platformda yer alamayacağını belirtti. Yeni Şafak'a konuşan Sosyal Medya Uzmanı Emir Çağdaş Pekçetin duruma ilişkin, "Musk’ın doğru haber akışına karşı ciddi tutumu ve cumhurbaşkanım...

Elon Musk Twitter'ı 44 milyar dolara satın aldı

Tesla ve SpaceX'in CEO'su ABD'li iş insanı Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter'ı satın aldı. Musk, 44 milyar dolarlık anlaşmaya imza attı.

Twitter'dan reklam kararı: Bilimle çelişenler yasaklanacak

Twitter, iklim değişikliğini inkarını reklamları yayınlamama kararı aldı.

Sosyal medya düzenlemesinde sona gelindi

AK Parti’nin uzun zamandır üzerinde çalıştığı sosyal medya düzenlemesinde sona gelindi. 60 maddeden oluşması beklenen taslak metnin kısa süre içerisinde teklife dönüşmesi ve Meclis'e sevk edilmesi planlanıyor.

Elon Musk Twitter'ın tamamı için teklif verdi

Tesla'nın CEO'su Elon Musk, Twitter'ın tamamını hisse başı 54 dolardan almayı teklif etti. Musk geçtiğimiz günlerde şirketin yüzde 9.2'lik hissesini almıştı. Dünyanın en zengin insanı konumundaki Musk, Twitter'da en fazla hissesi olan yatırımcı konumunda yer alıyor.

Elon Musk artık Twitter’ın en büyük ortağı

Amerikalı elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, sosyal medya devi Twitter’da yüzde 9,2’lik "pasif hisse" satın aldı. Musk, bu satın alımla Twitter'ın en büyük pay sahibi oldu.

Bu neyin öfkesi: Ayasofya'da kılınan namaza 'ter ve ayak kokusu' iması yapıldı

Laik hesaplar Ayasofya üzerinden Müslümanları hedef almaya devam ediyor. Son olarak 88 yıl sonra Ayasofya Camii'nde kılınan ilk teravih namazına sosyal medyadan bir kullanıcı tepki gösterdi. 'Ter ve ayak kokusu buraya kadar geldi' diyerek kinini yansıtan kullanıcıya tepkiler gecikmedi. Kullanıcı kısa süre sonra attığı tweeti sildi.

Elon Musk Twitter'a rakip oluyor: Kendi sosyal medya platformunu kuracak

Tesla'nın kurucusu 50 yaşındaki Elon Musk, kendi Twitter platformunu kurmayı planlıyor. Musk'ın kuracağı yeni sosyal medya platformunda kripto parayla bahşiş de verilebilecek.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+