Düşük pil uyarısından sonra aktif olan uygulama

Die With Me adlı sohbet uygulaması sadece bataryanız bitmek üzereyken kullanılabiliyor ve bu özelliğiyle ilginç bir deneyim sunuyor.

Ünlü 'Youtuber'lar tek kuruş vergi ödemeden milyonlar kazanıyor!

Kişisel kanalları milyonlar tarafından takip edilen Youtuber’lar vergi ödemeksizin yıl boyunca haksız kazanç elde ederek tepkileri üzerine çekiyor. Youtuber’ların vergi kaçırmak için farklı yöntemler kullandığı belirtiliyor.

Instagram son görülme özelliği nasıl kapatılır?

Instagram'ın güncellemeyle gelen özelliği kullanıcıların en son ne zaman sosyal ağa bağlandıklarını diğer kişilere gösteriyor ve bu özellik tüm kullanıcılar için otomatik olarak devreye alındı. İşte son görülme özelliğini kapatmanın yöntemi.

Instagram hikayeler özelliğinde artık bildirim gidecek

Sosyal medya platformu Instagram’da yeni güncellemeyle beraber ilginç özellikler eklendi. Instagram’ın hikayeler özelliğiyle ilgili bu güncellemeyle beraber ekran görüntüsü aldığınız zaman karşı tarafa bildirim gidecek. Bunun dışında mesajlaşma bölümünde de Whatsapp’ta olan bir özellik bulunuyor.

Whatsapp'a beklenen özellik geliyor

Whatsapp'a grup sohbetlerini ilgilendiren yeni bir özellik eklendi. Grup sohbetleriyle ilgili yapılan güncelleme birçok kişi tarafından bekleniyordu.

Zuckerberg açıkladı: Facebook büyük bir değişime gidiyor

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, yakın bir zaman içinde sitenin "daha az reklam, haber ve tanıtım içerecek şekilde" önemli bir değişim geçireceğini açıkladı.

Whatsapp grup sohbetlerinde güvenlik açığı

Facebook tarafından satın alınan ve dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ta yeni bir güvenlik açığı keşfedildi. Alman kriptograflar tarafından keşfedilen açık grup sohbetlerindeki uçtan uca güvenliği ortadan kaldırıyor. Grupta yazılanlar gruba davet edilmeyen kişiler tarafından görülebiliyor.

Uzaya kebap yolladılar

İsviçre'de yaşayan bir gurbetçi Guinness Rekorlar Kitabı'na girebilmek için uzaya kebap gönderdi. Kebabın yolculuğunu da YouTube kanalı üzerinden paylaştı.

Bugün itibarıyla Whatsapp'ın desteğini kestiği telefonlar

WhatsApp, eski model cihazlardaki desteğini kaldırdığını açıklamıştı. Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasının bugün itibarıyla desteğini kaldırdığı cihazları sizin için derledik.

Apple Steve Jobs Inc. isimli şirketle girdiği hukuk savaşını kaybetti

Apple’ın kurucusu olan Steve Jobs, yüzyılın dâhileri arasında gösteriliyor ve bugüne kadar birçok farklı şekilde anıldı. Vincenzo ve Giacomo Barbato isimli İtalyan kardeşler Steve Jobs Inc. isimli bir giyim markası oluşturana kadar böyle bir marka ismi düşünülmemişti. Apple ve şirket arasındaki hukuk savaşı 2 yıl sürdü ve İtalyan kardeşler davayı kazandı.

gzt.com'un PlayStation 4 hediyeli canlı yayını sona erdi

gzt.com’un PlayStation 4 hediyeli canlı yayını sona erdi.

Papillon tekrar Play Store'da

Türk yazılımcıların geliştirdiği Papillon uygulaması geçtiğimiz günlerde Google tarafından Play Store’dan kaldırılmıştı. Papillon’un tekrar Play Store’a eklenmesi için sosyal medyada başlatılan kampanyalar olumlu sonuçlandı. Google, uygulamayı tekrar Play Store’a ekledi.

ABD Başkanı Trump Twitter'da vakit öldürüyor

Trump’ın Twitter kuşları yalnızca iç meselelere değil, uluslararası meselelere de müdahil oldu. Rakamlara göre, Başkan, Kuzey Kore hakkında 59, Çin hakkında 46, Rusya hakkında ise 96 tweet attı.

Filistin'in cesur kızının Twitter hesabı kapatıldı

Filistin’in cesur kızı Ahed Tamimi, 19 Aralık’ta gözaltına alınmıştı. Tamimi’nin bugün Twitter hesabı kapatıldı. Akrabaları hesabın Twitter tarafından kapatıldığını söylüyor.

Türk yazılımcıların uygulamasına Google darbesi

Türk uygulama geliştiriciler tarafından Kasım ayında yayınlanan Papillon uygulaması Google Play Store'dan kaldırıldı. Google, bu olayın bir ay sonrasında çalışma mantığı aynı olan Selfie-style Answers uygulamasını duyurdu.

Julian Assange'ın Twitter hesabı silindi

Wikileaks'in kurucusu ve internet aktivisti olan Julian Assange'ın Twitter hesabı bilinmeyen bir nedenden dolayı silindi.

YouTube videosu içerisinde arama yapmanızı sağlayan Chrome eklentisi

Bir Chrome eklentisi, YouTube videoları içerisinde arama yapmanıza imkan sağlıyor. Bu eklenti sayesinde daha önce izlediğiniz bir videonun belirli bir bölümünü araştırırken daha hızlı erişmenize yarayacak.

Elon Musk Mars'a göndereceği Tesla'nın fotoğrafını paylaştı

Ünlü girişimci Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda kendi Tesla Roadster’ını bir Falcon Heavy roketiyle Mars’a göndereceğini söylemişti. Bu olayın şaka olduğu düşünülüyordu ancak dün yaptığı Instagram paylaşımıyla gerçek olduğu ortaya çıktı.

Facebook Universal Music Group ile lisans anlaşması imzaladı

Facebook ve Universal Music Group uzun süreli bir lisans anlaşması imzaladı. Bu anlaşmayla beraber sosyal medya devi kullanıcıları yüklenen videolarda Universal Music Group bünyesindeki sanatçılara ait müzikleri ekleyebilecek.

Google'dan kış gün dönümüne özel 'doodle'

Google'ın özel günler için yaptığı 'doodle' serisine bir yenisi daha eklendi. Google ana sayfasına giren kullanıcılar kış gün dönümü olan 21 Aralık'a özel 'doodle' ile karşılaşıyor.

Sosyal medyada yalan habere son verecek yazılım

Sosyal medyadan yalan haberlerin yayılmasına birçok kez şahit olduk. Araştırmacılar, bu durumu sona erdirecek bir yazılım geliştirdi. Melbourne Üniversitesi’nden Prof. Marie Truelove’a göre bu yazılım özellikle basın kuruluşları için önemli bir kaynak olacak.

Bitcoin madenciliği için Starbucks'ın Wi-Fİ ağını hackledi

Arjantin’de bilgisayar korsanları Bitcoin kazanmak için ilginç bir yola başvurdu. Bir Starbucks şubesinin Wi-Fi ağını hackleyerek müşterilerin bilgisayarları üzerinden Bitcoin madenciliği yaptılar.

Google'da kafa karıştıran çeviri: 'Pe Pe Pe... İsrail'

Google Translate üzerinden Somali dili seçilerek sırayla ‘pe pe pe pe’ yazmaya başladığınızda İsrail propagandası içeren bir çok farklı ifade ortaya çıkıyor. Bu sonuçlar sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti.

Facebook Kudüs anketini engelledi

İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Gençlik Forumu, "Müslüman Gençlerin Kudüs'te Çözüm Önerileri" anketinin, Facebook tarafından "Dehşete düşürücü içerik" olma suçlamasıyla engellendiğini duyurdu.

Facebook emektar özelliğini yayından kaldırdı

Facebook ilk defa 2011’de yayına aldığı ‘ticker’ özelliğini yayından kaldırdı. Ana sayfanın sağ tarafında bulunan ve anlık yayın akışının takip edildiği bölme tarihin tozlu sayfalarında yerini aldı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.