|
Trabzonspor taraftarıyla

Sadece iki takımın şampiyonluk heyecanı yaşaması, diğerlerinin düşmeyle kalma arasında gidip gelmesi, üçüncülüğü züğürt tesellisi görmesi ve her hafta inişli çıkışlı bir periyodun yaşandığı 20 takımlı ligde 25 teknik adamın değişmesi...

Şampiyonluğa oynayan takıma penaltı çalınmalı önerisi, sosyal iletişim araçlarında küfür edebiyatının zirve yaptığı bir lig.

'Aday mı, atay mı’ dediğimiz Türkiye Futbol Federasyonu'nun gayri ciddi adaylık süreci ile bir bilinmeze giden futbolun arka bahçesinde dört takımlı bir heyecan daha var.

Birilerinin dudak büktüğü, elendiğinde ciddiye almadığı Ziraat Türkiye Kupası'nda sona yaklaşıldı. Kupanın bir kulbundan tutmak isteyen Trabzonspor, bu akşam evinde Fatih Karagümrük ile karşılaşacak. Aldığı ceza nedeniyle ligde bu sezon evinde taraftar desteğinden mahrum olan Trabzonspor, taraftarı önünde evindeki son maçına kupada çıkacak.

Sivasspor’a mağlup olmasının ardından Kayserispor’u mağlup ederek üçüncülük iddiasını güçlendiren Trabzonspor, skora rağmen oyun olarak çok beğenilmese de, sonuç odaklı bu maçlarda bana göre kupa antrenmanları yaptı. Savunmada ve ikinci bölgede çok da değişime gitmeyen Abdullah Avcı’nın ön bölgede yaptığı oyun ve futbolcu değişiklikleri bakalım kupaya nasıl yansıyacak.

Kayserispor maçında 64 kez topla buluşan, 18 ikili mücadele kazanan Berat Özdemir’in 8 kez de sahipsiz top kazanmasının yanı sıra 6 defa top kapması ve 3 kez pas arası yapması bu bölgede yük paylaşımının dengesizliğini ortaya koyuyor. Berat, bu performansını sergilerken belki dikkat edilmedi fakat 3 kez yaşadığı sakatlıkta dışarı alınma önerisini de kendisi reddetti.

Lige göre daha temkinli olması beklenen Trabzonspor’un oyunu belki tribünün de sabrını zorlayacaktır fakat, pas oyunu, oyunda genişlik ve sürpriz koşularla gol girişimleri bu takımın kronik oyun anlayışının temeli olduğu unutulmamalı.

Çünkü Trabzonspor rövanş için avantajlı bir skor elde etmeye çalışacak ve bu yolda en önemli avantajı taraftarı olacak. Sezonun evinde taraftarıyla oynayacağı son maçına ilgi büyük olacak. Bu ilginin tur için yeterli sonuç elde etme uğraşı içindeki yeri çok büyük.

Sahada Trabzonspor futbol takımı oynayacak, kenardan Abdullah Avcı yönlendirici ve yönetici olacak, fakat tur kapısını aralayacak olan yine taraftar olacak.

#spor
#futbol
#Ali Kemal Yazıcı
1 ay önce
Trabzonspor taraftarıyla
Son perde
Kusurumuzdan kork yapay zeka!
Yangın ve körük
Söz milletin de ‘millet’ kim?
Aile nasıl kurtulur? Düşen nüfus nasıl artırılır?