Barış Pınarı Harekatı Haberleri

Rasulayn’da yangın tüpüne gizlenmiş EYP imha edildi

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekat Bölgesi Rasulayn’da yapılan çalışmalar sonucunda, yangın söndürme tüpü içerisine gizlenmiş havan mermisi ile tuzaklanmış el yapımı patlayıcının (EYP) tespit edilerek imha edildiğini duyurdu.

MSB: 1720 EYP ve 903 mayın etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı Bölgesi'nde bugüne kadar terör örgütü PKK/YPG tarafından yerleştirilen 1720 el yapımı patlayıcı ve 903 mayının etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Rusya Suriye'nin kuzeydoğusundaki Tel Temır bölgesinde varlığını azalttı

Rusya, Suriye'nin Haseke iline bağlı Tel Temır beldesinde konuşlu güçlerinin bir kısmını çekerek bölgedeki askeri varlığını azalttı.

Barış Pınarı Harekatı bölgesinde teröristlerce tuzaklanan patlayıcılar imha edildi

Milli Savunma Bakanlığınca, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde terör örgütü PKK/YPG'nin tuzakladığı 43 havan mühimmatı ve 6 el yapımı patlayıcının (EYP) kontrollü şekilde imha edildiği bildirildi.

O çocuklar doktor olacak

Tel Abyad ve Rasulayn’da YPG/PKK’nın karargaha çevirdiği okullar yeniden öğrencilerine kavuştu. Barış Pınarı Harekatı’yla birlikte bölgedeki çocukların da geleceğe yönelik umutları yeşerdi. Telafi derslerin sürdüğü okullarda eğitim gören öğrencilerin hayallerini doktor olmak süslüyor.

Eylem hazırlığındaki 4 PKK'lı terörist komandolar tarafından gizlendikleri evde yakalandı

Barış Pınarı bölgesindeki Tel Abyad’da eylem hazırlığında olan 4 PKK/YPG’li terörist, komandoların düzenlediği operasyonlarla gizlendikleri evlerdeki silah ve mühimmatlarıyla birlikte sağ olarak ele geçirildi.

Barış Pınarı Harekat bölgesinde patlayıcı temizliği sürüyor: Bir EYP daha imha edildi

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı bölgesinde tespit edilen el yapımı patlayıcı düzeneğinin başarılı şekilde imha edildiğini açıkladı.

Terör örgütü YPG/PKK, 12 kilometrelik tünele konteynır oda yapmış

Barış Pınarı Harekatı ile terörden arındırılan Tel Abyad'da güvenlik güçleri, terör örgütü YPG/PKK'ya ait tünellerden birini daha buldu. İlçenin batı kırsalından başlayan tünel, Suriye-Türkiye sınırına, kent merkezine ve güneydeki Ayn Arus beldesine uzanıyor.

Barış Pınarı şehitleri son yolculuğuna uğurlandı

Barış Pınarı Harekat Bölgesi'nde yol kontrolü sırasında meydana gelen bombalı araç saldırısı sonucu şehit olan şehit olan Astsubay Çavuş Sinan Köse, Uzman Onbaşı Halil Karakoç, Uzman Çavuş Erol Yanık ve Uzman Onbaşı fatih Akbulut, son yolculuğuna uğurlandı.

MSB: PKK/YPG'nin tuzakladığı bin 660 EYP ve 891 mayın tespit edilerek etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde şu ana kadar terör örgütü PKK/YPG'nin tuzakladığı bin 660 el yapımı patlayıcı ve 891 mayının tespit edilerek etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Barış Pınarı Harekat Bölgesinde 4 askerimiz şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan acı açıklamaya göre, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde meydana gelen bombalı araç saldırısında 4 askerimiz şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı açıkladı: Rasulayn bölgesinde 33 adet 120 mm'lik havan mermisi bulundu

Milli Savunma Bakanlığı, Rasulayn'da 33 adet 120 milimetrelik havan mermisinin tahrip edildiğini açıkladı.

Tel Abyad’ın yiğidi

Roketatarlı saldırıda şehit düşen Uzman Çavuş Rahmi Kaya toprağa verildi. Erzurumlu şehidi binlerce kişi gözyaşlarıyla uğurladı.

Tel Abyad'da teröristlerin bombalı saldırında 2 sivil hayatını kaybetti

Milli Savunma Bakanlığı, PKK/YPG’li teröristlerin Tel Abyad'da gerçekleştirdiği bombalı saldırıda 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 4 kişinin de yaralandığını açıkladı. Saldırgan teröristin de yakalandığı belirtildi.

İdlib'teki saldırılar sonucu Türkiye sınırına 3 günde 47 bin sivil daha göç etti

İdlib'de Rusya, Esed rejimi ve İran destekli grupların saldırılarına ara vermesine rağmen Türkiye sınırına son 3 günde 47 bin sivil daha göç etti.

Esed'in bombardımana tuttuğu İdlib’ten Fırat Kalkanı ile Zeytin Dalı bölgesine büyük kaçış sürüyor

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı, İdlib’ten güvenli bölgelere gelen sivil insanlara yönelik yardım faaliyetlerini sürdürüyor. Kilis’in karşısında bulunan Azez, Elbab, Afrin bölgeleri ile Cerabulus bölgelerini Suriyelilerin gelişleri sürüyor.

Resulayn'da ticari hayat canlanıyor: Esnaf dükkanlarını açtı

Milli Savunma Bakanlığı, Resulayn'da terörün izleri silindikçe ticari hayatın da canlandığını duyurdu.

İdlibliler bu soğukta evlerinden oldu: Rejim, Rusya ve İran'ın desteğiyle İdlib'de 40 yerleşimi ele geçirdi

Esed rejimi, Astana anlaşmalarını hiçe sayarak Rusya ve İran'ın yardımıyla İdlib'in 5 köyüne daha girdi. Rejim, dün akşam saatlerinden itibaren İdlib'in Maarratinnüman ilçesinin güneyindeki Amdudiye, Sıhyan, Babolin, Keferbasin ve Tekane köyleri ile sivillerin tahliye yolu üzerindeki Hiş Köprüsü'nü ele geçirdi.

Barış Pınarı Harekatı askerleri Rasulayn'da 3 anti tank mayını ve uzaktan kumandalı EYP imha etti

Bakanlıktan yapılan açıklamada, komandoların, terör örgütü PKK/YPG tarafından Rasulayn'ın Tel Halef köyündeki bir evin bahçesine sivilleri hedef alacak şekilde tuzaklanmış 3 anti tank mayını ve uzaktan kumandalı EYP'yi tespit ederek, kontrollü şekilde imha ettiği kaydedildi.

PKK kanlı ellerini Tel Abyad'dan çekmiyor: Bomba yüklü araçtaki saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti, 3 yaralandı

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısında bulunan ve 'Barış Pınarı Harekatı' ile teröristlerden temizlenen Suriye'nin Tel Abyad kentine bağlı Sülük köyünde, terör örgütü PKK/PYD tarafından bomba yüklü araç patlatıldı. Saldırıda 1 kişi yaşamını yitirdi, 3 kişi de yaralandı.

Fırat’ın doğusundaki bazı birlikler Fırat’ın batısına kaydırılıyor

Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı’na katılmak üzere Fırat’ın doğusunda görevlendirilen bazı birlikler, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarının gerçekleştirildiği Fırat’ın batısına kaydırılıyor.

MSB: Tel Abyad'da yol kontrol noktası inşası tamamlandı

Milli Savunma Bakanlığı'nca, Suriye'nin Tel Abyad kenti Saluk Atik bölgesindeki yol kontrol noktası inşasının tamamlandığı açıklandı.

Harekatın "Pınar"ından sonra "Barış"ı da dünyaya geldi: Rasulayn'da doğan bebeğe "Barış" adı verildi

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki Rasulayn'da huzur ve güven ortamında doğan bebeğe "Barış" isminin verildiğini bildirdi.

Resulayn'da terör örgütüne ait yeni tünel tespit edildi: Mehmetçiğin darbesi ile yarım kalan tüneller görüntülendi

Terör örgütü PKK/YPG'nin köstek gibi tüneller kazarak milletin canına ve malına kastettiği Resulayn'da alan temizliği yapan Mehmetçik terör örgütüne ait yeni tünel tespit edildi. Tünellerin metrelerce betonlardan oluşturulduğu görüldü.

MSB: Rasulayn'da menfez içerisine gizlenmiş iki tüp tespit edildi

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, "Barış Pınarı bölgesinde arama-tarama faaliyetlerine devam eden kahraman Mehmetçiğimiz mayın ve EYP’ leri bir bir imha ediyor. Son olarak Rasulayn’da menfez içerisine tuzaklanmış uzaktan komutalı, 12 kg’lık iki tüp tespit edilerek kontrollü şekilde imha edildi" dedi.

MSB: Rasulayn'da menfez içerisine gizlenmiş iki tüp tespit edildi

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, "Barış Pınarı bölgesinde arama-tarama faaliyetlerine devam eden kahraman Mehmetçiğimiz mayın ve EYP’ leri bir bir imha ediyor. Son olarak Rasulayn’da menfez içerisine tuzaklanmış uzaktan komutalı, 12 kg’lık iki tüp tespit edilerek kontrollü şekilde imha edildi" dedi.

Barış Pınarı Harekatı bölgesinde 104 terörist suçüstü yakalandı

Şanlıurfa'da adliyeye çıkartılan şüphelilerden 99'u tutuklanırken, gözaltındaki 5'inin işlemleri sürüyor. Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, 9 Ekim'de, Suriye'nin kuzeyinde oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla terör örgütlerine yönelik olarak Barış Pınarı Harekatı'nın başlatıldığı hatırlatıldı.

MSB: Barış Pınarı Harekatı bölgesinde el yapımı 75 mayın imha edildi

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı bölgedeki arama tarama faaliyetleri kapsamında komandolar tarafından tespit edilen, PKK/YPG'li teröristlerce hazırlanan el yapımı 75 mayının imha edildiğini açıkladı.

MSB: Rasulayn'da PKK/YPG'li teröristlerin sivil bir eve tuzakladığı 565 havan mühimmatı ele geçirildi

Milli Savunma Bakanlığı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Komandolarımız, Rasulayn'ın doğusunda PKK/YPG'li teröristlerin sivil bir eve tuzakladığı toplam 565 havan mühimmatını etkisiz hale getirdi" dedi.

Terörden temizlenen Tel Abyad ışığa kavuştu

Barış Pınarı Harekatı bölgesinde hayatın normale dönmesi çalışmaları kapsamında, huzur ve güvenin sağlamanın yanında halkın temel ihtiyaçlarına yönelik sorunların da çözülmesi için yoğun çaba sarf edildiği belirtildi.

Suikast girişimi

Barış Pınarı Harekâtı bölgesine sık sık bombalı araçlarla saldıran PKK, bu kez toplantı halindeki SMO komutanlarını hedef aldı. Yoğun güvenlik önlemlerini fark eden teröristler, patlayıcı yüklü aracı toplantının yapıldığı binanın 200 metre uzağında infilak ettirdi.

Teröristler Resulayn'da elektrik panosunda patlayıcı tuzaklamış

Milli Savunma Bakanlığı, terör örgütü PKK/YPG tarafından Resulayn'da elektrik panosuna yerleştirilen el yapımı patlayıcının tespit edildiğini açıkladı.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.