|
Dünya

Gaza gelen başpiskopostan hezeyanlar: Cübbesini giyer giymez Türkiye düşmanlığını ilan etti

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde hayatını kaybeden Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu ikinci Hrisostomos yerine geçen Başpiskopos Georgios, cübbesini giyer giymez siyasi mesajlar verdi. Georgios, Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades'ın da hazır bulunduğu kilisedeki törende Türkiye'yi hedef alan kin ve nefret dolu ifadeler kullandı.

14:51 . 10/01/2023 Salı
Diğer
Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades (solda) -  Başpiskopos Georgios (ortada)

Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades (solda) - Başpiskopos Georgios (ortada)

Türkiye'nin meşru haklarını savunmasına karşılık olarak Avrupa'nın kışkırtmasıyla Ege'de ve Akdeniz'de düşmanca bir tutum sergileyen Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nden Ankara'yı hedef hezeyanlar gelmeye devam ediyor.

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde geçen aralık ayında hayatını kaybeden Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos yerine geçen Başpiskopos Georgios, pazar günü düzenlenen törenle cübbesini giyip görevine başladı.

Lefkoşa'daki Rum Kilisesi
Aziz Barnabas Katedrali
'nde düzenlenen törene, Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades, Güney Kıbrıs Meclis Başkanı Annita Demetriou ve kabine üyelerinin yanı sıra Yunanistan Başpiskoposu II. Yeronymos ile Yunanistan Eğitim ve Din İşleri Bakanı Niki Kerameus katıldı.

CÜBBEYİ GİYER GİYMEZ TÜRKİYE'Yİ HEDEF ALDI

Törende yaptığı skandal açıklamalarla Türkiye'yi hedef alan Georgios, Ankara'nın Kıbrıs'ta yürüttüğü politikalara Rum Kilisesi olarak seyirci kalmayacakları hezeyanını savurdu. Rumların hakkının tastamam verilene kadar da hiçbir anlaşmaya onay vermeyi düşünmediğini söyleyen Georgios, Türkiye'yi adada işgalci olmakla itham etti.

#Rum Kilisesi
#Aziz Barnabas Katedrali
#Başpiskopos Georgios
22 gün önce
default-profile-img
Gaza gelen başpiskopostan hezeyanlar: Cübbesini giyer giymez Türkiye düşmanlığını ilan etti
Türkiye'nin ilk yerli ve milli askeri kara aracı motoru sevkiyata hazır
Bulgaristan-Sırbistan doğal gaz hattının temeli atıldı
İsveç kendi ateşini hazırlıyor: Kur'an-ı Kerim'in üzerine ölüm tehditleri yazdılar
ÖZET | Gaziantep FK-Hatayspor: 4-1
ÖZET | Kasımpaşa-Giresunspor: 5-1