Dünya Hollandada Türklere tehdit mektubu

Hollanda'da Türklere tehdit mektubu

Hollanda'nın Zaandam kentinde Türk ailelerin evine İslamofobik ifadeler içeren tehdit mektubu bırakıldı. Hollanda'da 16 Nisan referandumu öncesinde de Türklere yönelik ciddi bir algı operasyonu yapılmış, sözlü ve fiili saldırılar gerçekleştirilmişti.

Haber Merkezi AA
Arşiv
Arşiv

Hollanda'nın Zaandam kentindeki Türk ailelerin evine İslamofobik ifadeler içeren tehdit mektubu bırakıldığı bildirildi.

Hollanda basınında çıkan haberlere göre, komşu iki Türk ailenin evinin giriş kapısında, Müslümanlara hakaret içeren bir not ile gamalı haç bulundu.

Kırmızı boya ile karalanmış giriş kapısının önünde bulunan notta, "Eğer bir daha camiye giderseniz sonunuz gelir" ve "Kanser Müslüman geber" ifadeleri yer aldı.

Bölge polisi sözcüsü Wendy Boudewijn, aile tarafından yapılan şikayet üzerine soruşturma başlatıldığını fakat söz konusu saldırıyı kimin yaptığına dair henüz bilgi olmadığını kaydetti.

Hollanda'da aşırı sağ yükseliyor
DÜNYA
Hollanda'da aşırı sağ yükseliyor

Hollanda polisi Türk vatandaşlara saldırdı
OYNAT 00:00
Hollanda polisi Türk vatandaşlara saldırdı
Hollanda'daki Türk vatandaşlar Rotterdam'da protesto gösterisi yapıyor. Hollanda polisi göstericileri köpek ve coplarla dağıtmaya çalışıyor.

Avrupa'da son 1 yılda 137 cami saldırıya uğradınSon bir yılda Avrupa'da camilere düzenlenen saldırılar gün geçtikçe artıyor. Bu yıl Almanya'da 54, Fransa'da 60, İsveç'te 21, İsviçre'de 2 cami saldırıya uğradı. Cami kapılarına domuz kafalarının atıldığı, cami duvarlarına

ABD’de imam camiye saldıran zanlıya verilen cezayı ödedi
OYNAT 01:00
ABD’de imam camiye saldıran zanlıya verilen cezayı ödedi
ABD'nin Arkansas eyaletinde bir camiye zarar veren zanlı Abraham Davis'e faşist eylem sebebiyle 3 bin 200 dolar para cezası kesildi. Cami imamı, saldırgana kesilen cezayı kendisi ödedi. İmamın bu tavrı büyük takdir topladı.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.