Hayat Bayırbucak Türkmenlerine yardım

Bayırbucak Türkmenlerine yardım

AK Parti Konya İl Gençlik Kolları aracılığıyla temin edilen ve insani yardım malzemesi taşıyan tır, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere Konya'dan uğurlandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Bayırbucak Türkmenlerine yardım
AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Sait Çelik, Mevlana Kültür Merkezi önünde düzenlenen uğurlama töreninde, Suriye'deki Türkmenlerin ihtiyaçlarını gidermek için yardım kampanyası başlattıklarını belirtti.

Teşkilat üyeleriyle, yaşam mücadelesi veren Suriye'deki mazlumlara yönelik yardım topladıklarını anlatan Çelik, tırı doldurmak için herkesin çalıştığını, yardımların artarak sürmesi için çalışmalarını yoğunlaştıracaklarını kaydetti.

Çelik, "Kardeşlerimizle hep beraber 1 tır dolusu yardımı Suriye'deki kardeşlerimize ulaştırmak üzere yola çıkardık. Yarın inşallah Türkmen kardeşlerimize ulaşmış olacak. Yardımlarını esirgemeyen tüm kardeşlerimize ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Duanın ardından, yardım malzemelerinin bulunduğu tır, Bayırbucak'a gitmek üzere yola çıktı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.