Dünya Haberleri

Lübnan'da günlük koronavirüs vaka sayısı ilk kez bu kadar yüksek çıktı

Lübnan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında günlük vaka sayısı ilk kez 1000'in üzerine çıktı. Lübnan'da son bir günde 11 kişinin daha koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybı 297'e ulaştı.

Suudi Arabistan'da son 24 saatte koronavirüs nedeniyle 27 kişi hayatını kaybetti

Suudi Arabistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 27 artarak 4 bin 485'e yükseldi.

ABD'de bilanço azalmıyor: Ölü sayısı 204 bine dayandı

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 663 artarak 203 bin 851'e çıktı.

Kerkük'te koronavirüs nedeniyle kapatılan camiler yeniden açıldı

Irak'ın Kerkük kentinde, yeni tip koronavirüs nedeniyle mart ayında kapatılan cami ve mescitlerin bugün itibarıyla yeniden ibadete açıldı. Kerkük'ün Bağdat Yolu semtindeki Büyük Nur Camisi İmam ve Hatibi Ahmet Hurşit, koronavirüs ile mücadele kapsamında oluşturulan kriz masasının talimatlarına mutlaka uyması gerektiğini söyledi.

Dünya genelinde ağır bilanço: Koronavirüs vaka sayısı 31 milyonu aştı

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı giderek artıyor. Dünyada virüse yakalananların sayısı 31 milyon 2 bin 707'ye ulaştı. Vakaların en fazla görüldüğü ABD'de 6 milyon 967 bin 420 kişi Kovid-19'a yakalandı. ABD'yi sırayla Hindistan, Brezilya ve Rusya takip ediyor.

Afrika'da koronavirüs vaka sayısı bir milyon 400 bini geçti

Afrika kıtasında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilenlerin sayısı bir milyon 405 bin 973’e yükseldi.

Kovid-19'dan son 24 saatte Hindistan'da 1133, Brezilya'da 739, Meksika'da 455 kişi öldü

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte Hindistan'da 1133, Brezilya'da 739, Meksika'da 455 kişi hayatını kaybetti.

İngiltere'de evinde izole olmayan koronavirüs hastalarına yüksek para cezası kesilecek

İngiltere Başbakanı Johnson, ülkede koronavirüs testi pozitif çıkanların kendilerini evinde izole etmelerinin "yasal bir zorunluluk" haline getirileceğini ve bu kurala uymayanlara 10 bin sterline kadar para cezasının verilebileceğini duyurdu. Ülkede önceki gün 4 bin 422 yeni tip koronavirüs vakasına rastlanırken, son 4 ayın en yüksek vaka sayısı kaydedilmişti.

Tüm dünyada koronavirüs vaka ve vefat sayısı artmaya devam ediyor: Avustralya’da Kovid-19’dan can kabı 850’ye çıktı

Tüm dünyada koronavirüs vaka ve vefat sayısı artmaya devam ediyor. Avustralya’nın Victoria eyaletinde 5, Yeni Güney Galler (NSW) eyaletinde bir kişinin daha yeni tip koronavirüsten hayatını kaybetti. Böylece ülke genelinde virüsten ölenlerin sayısı 850'ye yükseldi.

Rusya'dan koronavirüs ilacı açıklaması: Gelecek hafta eczanelerde satışa çıkacak fiyatı da belli oldu

Rusya'dan koronavirüs tedavisinde kullanılmak üzere 3 ilacın eczanelerde satışına izin çıktığı duyuruldu. İlaçlardan Areplivir'in eczanede satış fiyatının bin 200 TL olacağı ifade edildi.

Fransa'da koronavirüs günlük vaka sayısında rekor artış

Fransa'da son 24 saatte 13 bin 215 kişide daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesiyle salgının başından bu yana görülen en yüksek vaka sayısına ulaşıldı. Ülkede son 7 günde Kovid-19 nedeniyle 3 bin 626 kişinin hastanede tedavisi sürüyor ve bunlardan 571'i yoğun bakımda yatıyor.

Bakan Koca böyle seslendi: İçimizdeki en babayiğit kişi bile bir hafta hayattan izole olur

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından koronavirüsü hafife alan vatandaşlara çağrıda bulundu. Bakan Koca, "İçimizdeki en babayiğit kişiye bile hiçbir şey olmazsa, en az bir hafta hayattan izole olur” ifadesini kullandı.

İngiltere'deki koronavirüs aşısı araştırması: Aşıların yarısından fazlasını birkaç varlıklı ülke satın aldı

İngiltere'de koronavirüs aşısıyla ilgili gündeme çarpıcı bir açıklama düştü. Dünya nüfusunun sadece yüzde 13'ünü oluşturan birkaç varlıklı ülke tarafından korona aşılarının yarısından fazlasını satın aldıkları ortaya çıktı.

New York'ta koronavirüs nedeniyle okulların açılması ikinci kez ertelendi

Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürüyor. En çok can kaybının yaşandığı ABD'de ise vaka sayıları ciddi boyutlara ulaştı. Bu nedenle ABD'nin New York kentinde okulların açılması, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına henüz yeterince hazır olunmadığı gerekçesiyle ikinci kez ertelendi.

İngiltere'de bir şahıs yılanı maske yaptı

İngiltere'de bir şahıs yılanı maske gibi kullandı. Otobüse binen şahsı gören yolcular şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bölge Ulaştırma Müdürlüğü konu ile ilgili açıklamada bulunarak, ''Yılan derisi kullanmaya izin verildiğini düşünmüyoruz, özellikle deri halen yılanın üzerindeyken” ifadelerini kullandı.

KKTC’de yeni koronavirüs kararı: Tedbirlere uymayanlara hapis cezası geliyor

Koronavirüs salgını etkilerini hala sürdürüyor. Ancak tedbirlere uymayanlar nedeniyle vaka sayıları bir türlü azalmıyor. İkinci dalga endişesi yaşayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde virüs önlemlerine uymayanlara 15 bin liralık para veya bir yıl hapis cezası verilebilecek. Mahkemenin iki cezayı da aynı anda kullanabilme yetkisi de bulunuyor.

Rusya’da Faz 3 aşamasındaki aşının gönüllüler üzerinde denenmesine başlandı

Rusya’da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen faz 3 aşamasındaki aşının gönüllüler üzerinde denenmesine başlandı. Gamaleya Ulusal Epidemioloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen Kovid-19 aşısının başkent Moskova’da gönüllülere uygulanmasını görüntüledi.

Çinli virolog Dr. Li-Meng Yan'ın raporu yayınlandı: Kovid-19, iki farklı yarasadan alınan virüslerin karıştırılması sonucu elde edildi

Koronavirüsü inceleyen ilk bilim insanlarından olan ve salgını duyurmak için ABD'ye kaçan Çinli virolog Dr. Li-Meng Yan, dünyanın gündemine oturacak raporu yayınlandı. Koronavirüsün insan yapımı olduğunu belirten Li-Meng, "Bilim adamı ekibimle ilk raporumu hazırladım ve çok yakında dünya ile paylaşacağız" demişti. Yan, yayınlanan raporda Kovid-19'un laboratuvar ortamında başka virüslerin genetik materyalinin maniple edilerek oluşturulduğunu yazdı.Yan'ın raporuna göre Covid-19, iki farklı yarasad...

Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 30 milyonu aştı

Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam ediyor. Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 30 milyonu aştı.

Yunanistan’da maske fiyaskosu: Bedava dağıtılan maskeler büyük geldi

Yunan hükumetinin okullara dağıttığı ücretsiz maske hayal kırıklığı oluşturdu. Maskelerin yanlış ölçümler nedeniyle hem çocuklar hem de yetişkinler için çok büyük olması fiyaskoya neden oldu.

Fransa'da 81 okul kapatıldı: İkinci dalga endişesi büyüyor

Fransa'da son 24 saatte 9 bin 784 kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıktı. Öğrencilerde Kovid-19'a rastlanmasının ardından kapatılan okul sayısının 81'e yükseldiği Fransa'da Bilim Kurulu, ülkede sonbahar ya da kış aylarında ikinci dalganın yaşanmasından endişe edildiğini açıklamıştı.

İngiltere Başbakanı Johnson'dan uyarı: İkinci bir karantina felaket olur

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede ikinci bir ulusal çapta karantinanın ülke için mali açıdan felaket olacağını söyledi. İngiltere'de son 24 saatte 3 bin 991 Kovid-19 vakası görüldü

ABD Başkanı Trump'tan seçim öncesi aşı müjdesi: Önceki yönetim olsaydı aşının gelmesi yıllar sürerdi

ABD Başkanı Trump, kısa zaman içinde koronavirüs aşısının dağıtımına hazır olabileceğini açıkladı. Trump, ''Aşıya çok yakınız'' ifadelerini kullandı.

Kovid-19'dan son 24 saatte Hindistan'da 1315, Brezilya'da 1201, Meksika'da 629 kişi öldü

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte Hindistan'da 1315, Brezilya'da 1201 ve Meksika'da 629 kişi öldü.

Dünya Sağlık Örgütü: Okulların açılmasından yanayız

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının yüzde 10'undan azının ve virüs kaynaklı ölümlerin yüzde 0,2'sinden azının 20 yaşın altındaki kişilerde görüldüğünü belirterek okulların açılmasından yana olduklarını söyledi. Ghebreyesus çocuklar, gençler ve bir bütün olarak toplumlar üzerindeki yıkıcı sonuçları göz önüne alındığında, okulları kapatma kararının son çare olması gerektiğinin altını çizdi.

ABD'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 200 bine yaklaştı

ABD'de yeni tip koronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı artıyor. Son verilere göre ölüm sayısı 199 bin 148'e yükseldi. ABD, Kovid-19 salgınının merkezi ve en fazla can kaybının görüldüğü ülke olmayı sürdürüyor.

ABD’li bilim insanlarından koronavirüse karşı antikor müjdesi

ABD’li bilim insanlarından koronavirüse karşı antikor müjdesi verildi. Bilim adamları koronavirüs salgınına karşı "virüsü tamamen kaybeden" antikor bileşeni keşfedildiğini duyurdu.

Rusya’da son 24 saatte 5 bin 529 yeni koronavirüs vakası

Rusya’da son 24 saatte 5 bin 529 kişide daha koronavirüs (Covid-19) tespit edildi. Ülkede toplam vaka sayısı 1 milyon 73 bin 849’a ulaştı.

DSÖ uyardı: Koronavirüs son salgın olmayacak

Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ne son salgın ne de son küresel acil sağlık durumu olmayacağı uyarısında bulunarak, gelecekteki salgınların önüne geçilebilmesi için "doğru siyasi ve finansal yatırımlar" yapılması çağrısında bulundu.

ABD'li ilaç şirketinden flaş iddia: İltihap sökücü hap koronavirüs tedavi sürecini kısaltıyor

ABD'de bir ilaç şirketinin yaptığı araştırmaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında kullanılan bir ilaca ek olarak iltihap sökücü bir hapın kullanılması durumunda iyileşme süresi bir gün kısalıyor. Şirket, normalde kullanılan ilacın yanında bir de söz konusu hapı kullanan hastaların tamamının iyileşme süresini kısaldığını belirterek ABD Gıda ve İlaç Dairesine (FDA) acil kullanım izni için başvuruda bulunmayı planladıklarını duyurdu.

DSÖ'den kritik açıklama: Ekim ve kasım aylarında, koronavirüse bağlı ölümler daha sert geçecek

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, DSÖ’nün, ekim ve kasım aylarında Avrupa’da günlük koronavirüs (Kovid-19) ölümlerinde artış görmeyi beklediğini açıkladı.

Dünya genelinde bilanço giderek ağırlaşıyor: Koronavirüs tespit edilen kişi sayısı 29 milyon 185 bini aştı

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında tespit edilen vaka sayısı, dünya genelinde 29 milyon 185 bini aştı. Virüs saptanan 21 milyon 31 bin 29 kişi sağlığına kavuştu. Öte yandan virüs nedeniyle 928 bin 290 kişi hayatını kaybetti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+