Türkiye Haberleri

Sağlık Bakanlığı 20 Eylül koronavirüs tablosunu açıkladı: Ağır hasta sayısı yine arttı

Sağlık Bakanlığının Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'ndaki veriler güncellendi ve 19 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı son 24 saatte 61 kişinin hayatını kaybettiğini, 1519 kişiye ise koronavirüs tanısı konduğunu açıkladı. Ağır hasta sayısındaki artış devam ederken artış hızı azaldı. İşte en güncel koronavirüs verileri.

Tatil operatörünün müşterileri koronavirüsle korkutarak farklı otele yönlendirdiği iddiası: Müşterileri arayıp 'koronavirüs var' demiş

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, İzmir ve Aydın'daki bazı konaklama tesisi yöneticilerinden, bir tatil operatörünün, müşterilerini koronavirüsle korkutarak başka tesislere yönlendirdiğine ilişkin şikayetler aldıklarını belirtti. İşler, söz konusu tatil operatörün çalışanlarının, borç alacak ilişkisi olduğu bazı oteller için "O otelde koronavirüs var" şeklinde ifadeler kullandığının öne sürüldüğünü kaydetti.

Niğde'de mesai saatleri değişti

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının etkileri hala devam ediyor. Vatandaşların tedbirleri hiçe sayması, son haftalarda koronavirüs tablosunu korkutan boyutlara taşıdı. Yetkililer ise ikinci dalga riskine karşı yeni önlemler almaya başladı. İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonra Niğde'de de salgının yayılımının önlenmesi amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarında mesai düzenlemesine gidildiğini bildirdi.

Koronavirüsü yenen doktor: Hastalık ansızın yakalıyor ve hemen de bırakmıyor

Kayseri'de Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Türkmen Bahadır Arıkan (39), koronavirüs nedeniyle yaşadığı sıkıntıları anlattı. Görev yaparken yakalandığı koronavirüsü yenerek 19 gün sonra göreve başlayan Arıkan, "Hastalık ansızın yakalıyor ve hemen de bırakmıyor" dedi.

Kütahyalı vatandaş aylarca evine kimseyi almadı, virüs bayramda gelen kızından bulaştı

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 5 ay boyunca evine kimseyi almayan ve dışarı çıkmayan 73 yaşındaki Mehmet Karaoğlan, ziyarete gelen kızından bulaşan virüsü 1 haftalık tedavisinin ardından yenmeyi başardı. Çok sayıda kronik rahatsızlığı olan Karaoğlan, hastanede gördüğü iyi tedavi sonrası eskisinden daha sağlıklı olduğunu söyledi.

Salgın nedeniyle düğünlerini iptal ettiler, paralarını alamadılar

Koronavirüs salgını nedeniyle düğün organizasyonlarına getirilen kısıtlama sonrası 26 Eylül’de yapmayı planladıkları düğünlerini iptal eden ancak salon işletmecilerine geçen yıl verdiği beş bin TL'lik kapora bedelini alamayan Fırat Durmaz, "Sevdiklerimizin sağlığı için iptal ettik. Bunun üzüntüsünü yaşarken bir de maddi olarak yıprandık" dedi. Benzer birçok mağdur çiftin olduğunu belirten Çukurova Tüketici Hakem Heyeti Üyesi Avukat Burcu Pul ise çiftlerin yasal olarak paralarını geri alabilecekl...

Aksaray'da karantina ihlali nedeniyle KYK yurduna yerleştirilen şahıs KPSS'ye ambulans ve polis eşliğinde getirildi

Aksaray'da ailesi koronavirüse yakalanan ve karantina ihlali nedeniyle KYK yurduna yerleştirilen İbrahim Ö., Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) bugün yapılan Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'ne ambulans ve polis eşliğinde getirildi.

Yerli aşıya insan gücü

Kovid-19’a karşı beklenen aşıda birçok ülke gibi mesai harcayan Türkiye, diğer tedavilerde yerli aşı üretiminin geliştirilmesine katkı sağlamak üzere teknik kapasite ve insan gücünün artırılmasına yönelik çalışmalarını da hızlandırdı. Bu çerçevede, Türkiye’de kurulacak tesislerde aşı geliştirme, araştırma ve üretim basamaklarının her aşamasında görev yapabilecek personel yetiştirilmesi amacıyla şartları uyan kişilere teorik ve uygulamalı eğitim verilecek.

Sağlık Bakanlığı 19 Eylül koronavirüs tablosunu açıkladı: Vefat sayısında artış

Sağlık Bakanlığının Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'ndaki veriler güncellendi ve 19 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı. Tabloya göre bugün vefat sayısı düne göre daha yüksek. Ağır hasta sayısı ise artmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugünün koronavirüs tablosuna ilişkin Twitter hesabından ayptığı paylaşımda ağır hasta sayısıyla ilgili özellikle uyarıda bulundu ve tedbirin önemine dikkat çekti. İşte 19 Eylül vefat, vaka, ağır hasta, iyileşen sayısı.

Pozitif vakalar yakınlarına virüs bulaştırmamak için KYK'larda ücretsiz kalabilecek

Düzce Valisi Atay, kurum müdürleri, sağlık ekipleri ve polis ekipleriyle birlikte denetime çıktı. Vali Atay, “Düzce’de korona virüsü pozitif çıkanlar, evleri kalabalık olanlar yakınlarına bulaştırma korkusu yaşıyorlarsa bize bildirmeleri halinde ücretsiz olarak KYK’ya bağlı yurtlara yerleşebilecek ve karantinalarını burada geçirebilecekler” dedi.

Esnek çalışma saatleri: İstanbul'daki kademeli mesai çalışmasının ayrıntıları

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının etkileri hala devam ediyor. Vatandaşların tedbirleri hiçe sayması, son haftalarda koronavirüs tablosunu korkutan boyutlara taşıdı. Yetkililer ise ikinci dalga riskine karşı yeni önlemler almaya başladı. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, megakentte mesai saatleriyle ilgili değişikliğe gidileceğini duyurmuştu. Milyonlarca çalışanın merakla beklediği haber dün geldi. Yerlikaya, bir süredir görüşülen kademeli mesai saatlerini aç...

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde deney aşıları yapılmaya başlanacak

Türkiye'de geçtiğimiz günlerde koronavirüsle mücadele kapsamında başlanan deney Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde uygulanacak. Önümüzdeki hafta itibariyle başlayacak deney, ilk etapta 400 kişi üzerinden denenecek. 1 ekim itibariyle Almanya menşeli aşılar da eklenecek. Gönüllülerin büyük bir kısmını sağlık çalışanları oluşturuyor.

Günübirlik filyasyon

Salgında ikinci piki yaşayan Türkiye yeni önlemlerle artışın önüne geçmeye çalışırken Kovid-19 ile mücadelede dünyaya model olan filyasyon uygulamasının da kapsamını genişletiyor.

Resmen korona sırası

İBB’nin verdiği sosyal yardımı almak için sabahın erken saatlerinde dağıtımın yapılacağı ana binaya akın eden vatandaşlar izdiham yarattı. Sosyal mesafe sıfıra indi, bazı vatandaşların maske de takmadığını görüldü.

Türkiye'nin 18 Eylül'e ait koronavirüs verileri: Tablo endişelendirmeye devam ediyor

Sağlık Bakanlığının Koronavirüs Bilgilendirme Sayfası'nda yer alan veriler güncellendi. 18 Eylül koronavirüs tablosu birkaç haftadır devam eden yüksek sayılarda maalesef bir değişiklik olmadığını gösteriyor. Tehlikenin devam ettiğini açıkça belirten tabloya ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabı üzerinden paylaşım yaptı. Koca, sağlık çalışanlarımızın omuzlarındaki yükü azaltmanın sorumluluğumuz olduğunu belirttiği paylaşımında vefat sayısına özellikle dikkat çekti. İşte 18 Eylül vef...

Bakan Koca altı ilin koronavirüs tablosunu açıkladı: Karantinaya uymayanları uyardı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle mücadelede son durumu ve alınan yeni kararları açıkladı. İzmir, Aydın, Manisa, Muğla ve Uşak'ta koronavirüsle ilgili detaylı tabloyu paylaşan Bakan Koca, bölgedeki sağlık yatırımları ile ilgili alınan yeni kararları da açıkladı. Bakan Koca, karantinaya uymayanları da özellikle uyardı.

İstanbul Valisi Yerlikaya İstanbul'daki kademeli mesai saatlerini açıkladı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, mesai saatleri ile ilgili alınan yeni kararları açıkladı. Kamu kurumlarının kademeli mesai saatlerindeki yeni düzenlemeyi duyuran Yerlikaya, okullarla ilgili de önemli bir açıklama yaptı. Vali Yerlikaya'nın açıklaması ile pazartesi (21 Eylül) günü okul var mı sorusu da cevap buldu.

Koronavirüsü atlattıktan sonra tekrar bulaşır mı?

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün yayılma hızı her geçen gün katlanıyor. Salgını geçirsin ya da geçirmesin her vatandaşın aklından mutlaka 'virüsü atlattıktan sonra tekrar bulaşır mı?' sorusu geçirmiştir. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan uzmanlar sorulara yanıt verdi. Koronavirüsü atlatan biri tekrar virüs kapabilir mi? Koronavirüs iki kez bulaşabilir mi? Soruların yanıtları haberimizde...

Bakan Koca: Türkiye dünyada filyasyonu en iyi yapan ülkelerden biri

Sağlık Bakanı Koca, İzmir'de salgınla mücadelede son durumu açıkladı. Koca, ''İl dışından gelişlerle bilikte salgının yayılma hızında artış olabilir'' ifadelerini kullandı. Türkiye'nin filyasyon konusunda dünyada en iyi ülkeler arasında olduğunu vurgulayan Koca, ''İzmir'de şu an 445 filyasyon ekibi sahada çalışıyor'' dedi.

Burdur'da hastanede test yaptırmak için bekleyen 60 yaşındaki adam camdan atlayıp kaçtı

Koronavirüs salgını etkilerini sürdürüyor ancak vatandaşların duyarsızlığı nedeniyle vaka sayıları her geçen gün artıyor. Son günlerde ise karantinada olması gerekirken halkın içine karışanlar nedeniyle tablo tehlikeli boyutlara ulaşıyor. Burdur'da koronavirüs testi yapmak için acil serviste bekletilen 60 yaşındaki Ş.K, hastanenin açık olan pencere camından atlayarak, kaçtı. Polis tarafından evinde bulunan Ş.K. hastaneye geri götürülürken, "Niye kaçmayayım?" dedi.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş koronavirüse yakalandı

Etkileri hala devam eden koronavirüs salgını nedeniyle pozitif çıkan siyasilerin sayısı da her geçen gün artıyor. Son olarak İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Koronavirüsü yenen Nallıoğlu: Bu işin şakası yok, öleceğimi düşünmüştüm

Tüm dünyada etkisini sürdüren koronavirüs salgını, Türkiye'de etkili olmaya devam ediyor. Diyarbakır'da 11 günü yoğun bakımda, 21 gün süren tedavisinin ardından koronavirüsü yenen emekli Mehmet Nallıoğlu (67), tedavi sürecinde öleceğini düşündüğünü belirterek, "Bu işin şakası yok. Tedavim sürecinde öleceğimi düşünmüştüm. Herkes koronavirüse yönelik alınan tedbirlere mutlaka uymalı" dedi.

Cami imamı koronaya yakalandı, cemaat karantinaya alındı

Tüm dünyada etkisini sürdüren koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de de vaka sayısı artmaya devam ediyor. Kütahya’nın Emet ilçesinde bir cami imamının koronavirüs hastalığına yakalanmasının ardından düzenli olarak camiye gelen cemaat tedbir amaçlı karantinaya alındı.

Ünlü YouTuber Enes Batur karantinadan kaçtı

Koronavirüs yakalanan sosyal medya fenomeni Enes Batur, karantina ihlali yaptığının tespit edilmesi üzerine kız arkadaşı ile birlikte polis tarafından bulunarak sağlık ekiplerine teslim edildi. Evde karantinada olması gerekirken karantinadan kaçan Batur ve kız arkadaşının cezası belli oldu.

Kovid aşısı Kasım'da geliyor

Kovid-19’un tedavisiyle ilgili umutlar artıyor. Türkiye’de gönüllülere ilk doz önceki gün Hacettepe Tıp Fakültesi’nde verilmişti. Yeni Şafak’ın ulaştığı bilgilere göre, vatandaşlara aşı da çok uzun sürmeyecek. Hedef, salgını durduracak aşı çalışmasının kasım ayından itibaren başlaması.

Koronavirüs salgınında 17 Eylül sonuçları: Vefat sayısında yine artış

Türkiye'nin 17 Eylül koronavirüs tablosu güncellendi. Sağlık Bakanlığının yayınladığı tablodaki güncel verilere göre vaka sayısı düne göre düşüş gösterirken, ölü sayısında ise artış gözlendi. Toplamda 9 milyona yakın test yapıldığını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayısına vurguda bulunarak uyarılarda bulundu ve istikrar gösteren artışı durdurmanın tedbirlere uymaya bağlı olduğunu hatırlattı. İşte 17 Eylül koronavirüs vefat, yeni hasta ve ağır hasta sayısı.

Tüm uyarılara rağmen karantinadan kaçtılar: 15 kişi yurda yerleştirildi

Rize'de karantina kurallarını ihlal ettiği tespit edilen 15 kişi yurda yerleştirildi. Öte yandan, Çayeli ilçesinde yapılan denetimlerde sosyal mesafe kurallarını ihlal eden işletmelere ve toplam 9 kişiye idari işlem uygulandı.

Ankara Valisi Vasip Şahin'den umutlandıran açıklama: Vaka sayısında geriye doğru gidiyoruz

Ankara Valisi Vasip Şahin, Başkent'te koronavirüs vaka sayılarına ilişkin, "Şimdi Ankara'da geriye doğru gidiyoruz. Vatandaş son günlerde gittikçe daha artan duyarlılıkla bu tedbirlere dikkat etmeye çalışıyor. Bu henüz daha yeterli seviyede değil. Bunun çok daha ilerisini yapmamız gerekiyor" dedi.

Sağlık Bakanı Koca'dan DSÖ'ye 'aşı' mesajı: Aşının güvenilirliği hem de adil dağıtımı konusunda DSÖ'ye çok önemli görevler düşmektedir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tüm dünyanın büyük bir umutla Kovid-19 aşısına ilişkin gelişmeleri takip ettiğini belirterek, "Bu süreçte hem aşının güvenilirliği hem de adil dağıtımı konusunda DSÖ'ye çok önemli görevler düşmektedir" dedi. Bakan Koca, Dünya Sağlık Örgütüne "2021'in Sağlık Çalışanları Yılı" olarak seçilmesini önerdi. DSÖ Avrupa Direktörü Hans Kluge, Genel Kurulda, Türkiye'deki sağlık hizmetlerinden övgüyle söz etti, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya teşekkür etti.

Ebola aşısı için geliştirilen platform üzerine çalışılıyor: Hedef 1 milyar doz aşı

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs için aşı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Aşı çalışmalarında bulunan firmalardan Johnson & Johnson’ın ilaç şirketi Janssen, klinik çalışmalarda çok ilerlediklerini ve dünya genelinde bin 50'nin üzerinde aşı denendiğini duyurdu. Çalışmaların olumlu ilerlemesi durumunda 2021'de aşıyı piyasaya sunabileceklerini ifade eden Janssen Türkiye’nin Genel Müdürü Demet Russ, 1 milyar doz aşı için üretim kapasitelerini arttırma çalışmalarında bulunduklarını da beli...

Vali kritik süreç devam ediyor dedi karantinaya uymayan 10 kişi sokakta yakalanarak yurtlara yerleştirildi

Malatya'da evde koronavirüs karantinasında olması gerekirken sokakta ya da başka yerde yakalana 10 kişi yurtlara yerleştirildi. Toplum sağlını tehlikeye atanlar için yeni kuralalrın uygulandığını belirten Malatya Valisi Aydın Baruş, ev izolasyonuna uymayan 10 kişinin yurtlarda karantinaya alındığını, Malatya için kritik sürecin halen sürdüğünü söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü, vaka sayılarının patladığı bölgeyi açıkladı

Bütün dünyanın korkulu rüyası koronavirüs hızını kesmeden etkisini sürdürüyor. Salgın konusunda en etkin durum olan Dünya Sağlık Örgütü, ülkelerin vaka ve ölüm sayılarıyla ilgili korkutucu açıklamayı yaptı. DSÖ, vaka sayılarında kırılan rekorun hangi bölgeye ait olduğunu da belirtti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+