Sezen Aksu'nun oy kullandığı sandıkta kavga çıktı

Sezen Aksu, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi için Beykoz'da bulunan Sedat Simavi İlkokulunda oyunu kullandı. Aksu'nun sinirli halleri dikkat çekerken, yanında bulunan bir kişi de basın mensuplarının üzerine yürüyerek çekim yapmasını engellemek istedi.

Alişan'dan seçim paylaşımı: Ağabey sonuna kadar helal olsun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan sevgisini her fırsatta dile getiren ünlü sanatçı Alişan'dan seçim öncesi bir paylaşım geldi. Erdoğan'a olan sevgisini dile getiren Alişan, " Milleti için devleti için çalışan ,yaptığı güzel şeylerle adını Türkiye Cumhuriyeti tarihine kazıyan büyük lider, ağabey Sayın Recep Tayyip Erdoğan... Yarın verilecek 1 oyum var ve oyum size sonuna kadar helal olsun" dedi.

Kendisiyle dalga geçen akrabalarını böcek ilacıyla zehirledi

Hindistan'ın Maharaştra eyaletinde genç kadın, kendisiyle dalga geçen kocası ve akrabalarının yemeklerine böcek ilacı karıştırarak 5 kişinin ölümüne, 120 kişinin zehirlenmesine neden oldu.

Nusret'ten sandıkta da aynı hareket

Etlere tuz atma şekliyle dünya çapında fenomen haline gelen Nusret, oyunu da meşhur hareketiyle kullandı. Nusret, bu anları sosyal medyada paylaştı.

Nevnihal gücünü topraktan alıyor

‘Topraktan Masaya’ konseptiyle İstanbul’un tatihi semtlerinden Çengelköy’de hizmete giren Lokanta Nevnihal, her ay sunacağı farklı yöresel lezzetler ile menüsünü değiştiriyor. Tarihi Çengelköy Konağı’nın bostanında doğal tarım ile yetiştirilen meyve, sebze, et ve süt ürünlerini misafirlerine sunan mekan gücünü topraktan alıyor.

Türkiye’ninF–35’le imtihanı

ABD Kongresi eski alışkanlıklarını devam ettirerek, siyasi mülahazalarla, Türkiye’ye daha önce farklı konularda olduğu gibi şimdi de F-35’ler üzerinden yaptırım uygulama yolunu seçmiş görünüyor. ABD ile Türkiye’nin son dönemde ayrışan çıkarları ve öncelikleri bu konuda en önemli etkenlerden biri. Ne var ki aynı ABD Kongresi’nin Yunanistan, Rus yapımı S300 sistemini aktif hale getirdikten sonra nasıl bir sessizliğe büründüğü herkesin malumudur. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın24 Haziran’da ilk turda seçi...

Plaja değil caza operaya

Sezon boyunca devam eden tiyatrolar, resitaller, sinemalar, yazın gelmesiyle birlikte yerini konserlere bıraktı.Bu hafta sizler için önümüzdeki günlerde başlayacak 25. İstanbul Caz Festivali ve 9. Uluslararası İstanbul Opera Festivali programını alt üst ettik.

Mikroplarınıza sahip çıkın

Mikrop deyince aklımıza hastalık ve pislik gelir. Aslında gerçekler hiç de öyle değil. İçimizde yaşayan 39 trilyon mikrobiyal hücreden bizi hasta edenlerinin sayısı 100’ü geçmiyor. Amerika’nın en ünlü bilim gazetecilerinden Ed Yong işte bize bu gizemli dünyayı eğlenceli bir şekilde anlatıyor.

Sokaklarataşsın sevgimiz

Çocuklar sokak hayvanlarından korkarak büyüyor. Hayvanseverler ise sokak hayvanlarının zararsız olduğunu hayvan sevgisini gelecek nesillere aktarmak için çocukluktan aşılanması gerektiğini belirtiyor.

Şarkı söylemekiçin doğmuşum

Nino Machaidze sekiz yaşından beri opera sahnesinde. Bugüne kadar 34 büyük eser seslendirdi. 9. Uluslararası İstanbul Opera Festivali’ne gelerek Türk hayranlarına unutulmaz bir konser veren Machaidze ile bir araya geldik. 2006’da Leyla Gencer Şan Yarışması’nda birinci olan Machaidze, “Şarkı söylemek için doğdum” diyor.

Göçebe olmak yarım kalmaktır

Bruno Catalano, son yılların en popüler heykeltraşı.Onu dünyaca ünlü yapan ise “Gezginler” diğer adıyla “Eksik Heykel” adlı çalışması. Catalano’nun ellerinde valiz, bedenlerinde kocaman boşluklar olan bronz heykelleri mülteciliğin en önemli simgelerinden biri oldu. Catalano, heykelleriyle daha iyi bir yarın için sürekli arayış içinde ve kimliğiyle gurur duyan göçebe bir insanlık fikrini haykırıyor dünyaya.

Uzak kıtanın yakın mutfağı

Uzak kıtanın yakın mutfağı Meksika, belki İspanyol asimilasyonu nedeniyle tanıdık bir çok özelliğe sahip. Trajik bir tarihi var Meksika Mutfağının. Dünya ona, o da dünyaya büyük etki yapmış.

Sırtıma 50 yılın anısını yükledim

“Bab-ı Ali bir simgeydi. Canlı bir tarihti. Kitap gazete dergi kağıt denilince akla Bab-ı Ali gelirdi. Şimdi insanlar bu havayı canlılığı bu kültür dünyasını nerede buluyor böyle bir adres kalmadı” diyen İbrahim Güleç 50 yılı aşkın süre hamallık yaptığı Bab-ı Ali’yi yazdı.

Hepimiz bu acının tanıklarıyız

Günümüzde binlerce insan evinden edilmenin acısını yaşıyor. Rakamlar yürek burkuyor. Şu an dünyadaki her 110 kişiden biri yerinden edilmiş durumda. Dünya Mülteciler Günü bize durumun vahametini tekrar hatırlattı. 65 milyona kadar ulaşan mülteci sayısı azalacağa benzemiyor. Gözler bugün Brüksel’de yapılacak olan göç zirvesine çevrildi. Ancak kimse alınacak kararlardan ümitli değil.

Suriyelilerin gözünden seçimler

Yeşil sahada rakamlarla oynamak

Futbol sadece şans, taktik ve yetenek değildir. Bu iddiadan yola çıkan Chris Anderson ve David Sally bir topun peşinde koşan 22 kişinin hikayesini ve perde arkasını rakamların dünyasından seyirciye yeniden okutuyor.

Bosna Savaşı'nda öldürülenler için Drina Nehri'ne gül bırakıldı

Bosna Savaşı sırasında Visegrad şehrinde katledilen 3 bin kişi anısına tarihi Sokullu Mehmed Paşa Köprüsü'nden Drina Nehri'ne 3 bin gül atıldı.

Cumhuriyet'ten skandal tweet: Maltepe diye Yenikapı'yı paylaştılar

Cumhuriyet gazetesi, Muharrem İnce'nin Maltepe mitingi diye geçtiğimiz hafta gerçekleşen AK Parti Yenikapı mitingini paylaştı. Twitter hesabından yapılan paylaşım kısa sürede silinse de alay konusu oldu. Bazı CHP'li sosyal medya kullanıcıları ise Yenikapı görüntülerini #Maltepe etiketiyle paylaşmaya devam ediyor.

Bu hastaneler rüya hastaneler

Yüzde 97'si tamamlanan Elazığ Şehir Hastanesi, hizmete kapılarını açmak için gün sayıyor. İl Sağlık Müdürü Cahit Polat, "Bu hastaneler rüya hastaneler, birkaç yıl öncesine kadar böyle bir sağlık tesisini ancak rüyalarımızda görebilirdik" dedi.

Şempanze ressamın eserleri açık arttırmaya çıkacak

Polonya'da Lucy isimli sanatçı ruhlu şempanze ressamlığa başladı. Şempanzenin yaptığı doğaçlama resimler, Yabani Şempanzeleri Koruma Vakfı yararına düzenlenecek açık arttırmayla satışa çıkacak.

Dişlere florür uygulaması zararlı mı?

Okullarda başlatılan florlu vernik uygulamasını bazı aileler yararlı bulurken, bazıları beyinde kalıcı hasarlara yol açabilen bir metod olduğunu savunuyor. Velileri uyaran uzmanlar, aslında flor uygulamasının abartıldığı gibi zararlı olmadığını söylüyor.

Makedonyalı çocuğa Düzce'den sağlık eli

8 yaşındaki Betim Seyfullah, Makedonya’da tedavi imkanı bulamadığı hastalığı için Türkiye’ye getirildi. Genetik hastalığı bulunan Seyfullah'a tedavisi yapılmak üzere testler uygulanacak.

Nedret Ersanel'e TVNET'te yeni görev

TVNET Akıl Odası programının yapımcılığını yürüten Yeni Şafak Köşe Yazarı Nedret Ersanel, TVNET'te yeni bir görev alacak. Gazeteci Ersanel, bugünden itibaren TVNET Program Müdürü olarak sorumluluk üstlenecek.

Malatya'da köpeğe avucundan su içiren polise ödül

Malatya'da, köpeğe avucuyla su içirirken çekilen videoyla gündeme gelen trafik polisi Seyit Kurtulmuş'a, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından ödül verildi.

Tedaviyi beğenmeyen hasta doktorun başına dert oldu

İstanbul’da özel bir klinikte çalışan Dermatolog Dr. Özlem Karadağ Köse’nin uyguladığı cilt tedavisi sonucu yüzünde kızarıklar oluştuğunu iddia eden Nazlı C., kliniği bastı. “Yüzümü yaktınız” diyen Nazlı C., işten atılmasını istediği doktorun adını taşıyan bir Instagram hesabı açtı, hakaret etti. Doktor, hastasına 26 bin TL’lik tazminat davası açtı.

Ani davranış değişikliği beyin tümörü belirtisi olabilir

Aniden gelişen tavır değişimlerinin altından 'beyin tömürü' çıkabiliyor. Uzmanlar, beyin tümörlerinin kişilikte veya davranışta değişikliklere neden olabildiğini söyledi.

Engin Altan Düzyatan IMDb'de zirveye yerleşti

Engin Altan Düzyatan, IMDb’nin Starmetre puanına göre Türk erkek oyuncular arasında birinci oldu.

Sünnet için en uygun yaş nedir?

Sünnetin çocuklarda psikolojik ve fizyolojik olumsuzluklar oluşturmadan uygun şartlarda, uygun zamanda yapılması gerektiğini belirten uzmanlar, sünnet için en uygun zamanın doğumdan sonraki aylar olduğunu ifade ederek, 2-6 yaş aralığında çok zorunlu kalınmadığı sürece sünnet yaptırmayın uyarısında bulundu.

Robot tedavisi felçli hastaların umudu oldu

Robotik tedavi, felç geçiren hastalara ilk 1-1,5 yıl içinde uygulandığında çok iyi sonuçlar veriyor. Robot tedavisi, yürüme yeteneğinin kaybı durumunda kişiye yeniden yürüme yeteneğinin kazandırılması için kullanılıyor.

Kollarını kaybeden çoban: Erdoğan bana sahip çıktı

Ağrı'da güvercini kurtarmak isterken, yüksek gerilim hattına kapılarak iki kolunu kaybeden çoban, "Güvercini kurtardığım için hiç pişman olmadım. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm Türkiye bana sahip çıktı" dedi.

Çocuklukta tüketilen süt ürünleri kanser riskini azaltıyor

Çocukluk döneminde tüketilen süt ve süt ürünleri kanser riskini azaltıyor. Çocukluk çağında tüketilen süt ve süt ürünleri gelişime katkı sağlamasının yanında, kemik sağlığı açısından da büyük önem taşıyor ve ileride oluşabilecek hipertansiyon ve kanser gibi hastalıkların da oluşma riskini de azaltıyor.

Yemeğe 3 dakika erken çıkan adam ekranda özür diledi

Japonya'da ilginç bir olay yaşandı. Öğle yemeğine başlamak için masasını 3 dakika erken terk eden ve 7 ay içinde 26 kez aynı olayı tekrar eden çalışan, müdürleriyle birlikte ekran karşısına çıkarak özür diledi ve yarım günlük maaşını iade etti. Yetkililer ise duruma daha erken müdahale edemedikleri için üzgün olduklarını açıkladı

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.