Stoichkov: Dünyada Naim Süleymanoğlu'ndan daha iyisi yoktu
SALON SPORLARI

Stoichkov: Dünyada Naim Süleymanoğlu'ndan daha iyisi yoktu

Bulgaristan'ın yetiştirdiği en önemli futbolcular arasında yer alan Hristo Stoichkov, kasım ayında vefat eden olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun kabrini ziyaret etti.

Haber Merkezi AA

Stoichkov, Naim Süleymanoğlu'nun Edirnekapı Mezarlığı'ndaki kabrine gelerek çelenk bıraktı.

Eski Bulgar futbolcu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Naim Süleymanoğlu ile çok yakın arkadaş olduğunu belirterek, "Benim için dünyada ondan daha büyük sporcu yok. Arkadaşımın yanına geldiğim için mutluyum. Çok iyi arkadaştık. Dünya ve olimpiyat rekorları kıran bir sporcu. Her sporcu gibi onunla çok gurur duyuyorum. Hiçbir zaman nereden geldiğini unutmadı. Çok genç vefat etti ve bizi bıraktı" ifadelerini kullandı.

"Herkese Naim'in kim olduğunu gösterdi"

Dostluklarının sonsuza kadar devam edeceğini vurgulayan Stoichkov, "Beni hiçbir zaman bırakmayacak, ben de onu bırakmayacağım. Ben futbolcuyum o halterci ama sporcu her zaman sporcudur ve sporcuyu tutar. Onu her yerde her zaman anlatmak lazım. Herkese Naim'in kim olduğunu gösterdi. Benim için dünyanın en büyük haltercisi olarak kalacak" diye konuştu.

Rekorların peşinde bir ömür: Naim Süleymanoğlu
Yeni Şafak

Rekorların peşinde bir ömür: Naim Süleymanoğlu

Olimpiyat ve dünya şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, tedavi gördüğü hastanede 50 yaşında yaşamını yitirdi. İşte 'Cep Herkülü'nün başarılarla dolu kariyerinin unutulmaz anları...

Naim Süleymanoğlu'nun Türkiye'yi ayağa kaldırdığı anlar!
Diğer

Naim Süleymanoğlu'nun Türkiye'yi ayağa kaldırdığı anlar!

Bugün vefat efen Milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu, 1996 Atlanta Olimpiyatları'nda 4 dünya rekoru kırarak 3. kez olimpiyatlarda madalya kazanarak tarihe geçmişti. İşte Süleymanoğlu'nun Yunan rakibi Valerios Leonidis ile girdiği mücadeleden unutulmaz anlar.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Griezmann'a bir şey y...
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.