|

Türkiye'de oynamaları büyük şans

Efsane Sporcular Derneği’nin İstanbul’daki açılışına katılan Luis Figo, Beşiktaş’ta forma giyen vatandaşları Quaresma ve Pepe’nin Türkiye’de oynamalarının büyük şans olduğunu söyledi. Açılışa Hernan Crespo, Vincent Candela, Aldair ve Mario Yepes gibi yıldız futbolcular katıldı.

Yeni Şafak
04:00 - 22/11/2018 Perşembe
Güncelleme: 03:43 - 22/11/2018 Perşembe
Yeni Şafak
Quaresma ve Pepe
Quaresma ve Pepe

Portekiz futbolunun efsane ismi Luis Figo, Beşiktaş’ta forma giyen vatandaşları Quaresma ve Pepe’nin Türkiye’de oynamalarının büyük şans olduğunu söyledi. İtalya Serie A ekiplerinden Roma’nın tarihindeki önemli oyunculardan biri olan Vincent Candela ise, Roma’da forma giyen milli futbolcu Cengiz Ünder’in önünün açık olduğunu ifade etti. İtalyan ekibi Roma’nın önemli oyuncularından Vincent Candela ve Portekizli efsane futbolcu Luis Figo İstanbul’da Efsane Sporcular Derneği’nin açılışına katıldı.


İki futbolcu açılış öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Luis Figo, futbola getirilen gol çizgisi teknolojisi ve birçok ülkede kullanılmaya başlanan Video Yardımcı Hakem Sistemi ile ilgili konuşarak, “UEFA’nın genel olarak bir kararı. Efsane sporcular hakkında konuşmaya geldik” dedi.

İKİSİ DE ÇOK DEĞERLİ FUTBOLCU

Vatandaşları Quaresma ve Pepe’nin kariyeri hakkında konuşan Portekizli eski efsane futbolcu, “Takip ediyorum. İkisi de çok değerli oyuncular. Onları burada görmek Türkiye için çok büyük bir şans” açıklamasını yaptı. Hem Real Madrid hem de Barcelona’da forma giymenin nasıl bir duygu olduğu sorusuna ise Figo, “Bu işi profesyonel olarak yaptığım için pek zorlanmadım. İkisinde de oynamaktan çok büyük onur ve gurur duyuyorum” cevabını verdi.

Roma’nın efsanelerinden biri olan Vincent Candela ise, Roma’da forma giyen milli futbolcu Cengiz Ünder ile ilgili, “Çok güzel gelişiyor. Daha çok genç ve Roma’ya geleli 1 yıl oldu. Önümüzdeki sene daha büyük işler yapacak. Büyük kulüplerden de teklifler almış. Önünün açık olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

EFSANELER İSTANBUL’DA BULUŞTU

Efsane Sporcular Derneği, İstanbul’da bir otelde yapılan tören ile açıldı. Açılışa efsane futbolcular, Luis Figo, Hernan Crespo, Vincent Candela, Aldair ve Mario Yepes katılım gösterdi. Figo, “İstanbul’da olmak güzel. Futbolu bıraktıktan sonra gelmek daha eğlenceli geliyor. Türk takımlara karşı oynamak kolay değildi. Bu tür etkinlikler, gerçekleştiren ülke için önemli. Türkiye’de futbola karşı inanılmaz tutku var. Ülkenizin harika bir tarihi var. Bu tür etkinlikler futbolun gelişimi için çok önemli” şeklinde konuştu.

Bu organizasyona davetli olduğu için çok mutlu olduğunu söyleyen Arjantinli efsane oyuncu Hernan Crespo ise “Her şeyden önce Parma’da oynamak benim için önemliydi. Bu yüzden güzel anılar geçirdim. Hem insanlık açısından hem de futbol açısında güzel deneyimler yaşadım. Gençlerle oynamak benim için çok iyi fırsattı. Farklı kültürden insan tanımak önemli” açıklamasını yaptı. Crespo ayrıca, “Hagi, Drogba ve Muslera gibi arkadaşlarım G.Saray’da oynadığı için kendimi Türk takımlarından G.Saray’a daha yakın hissediyorum” dedi.

#Hernan Crespo
#Vincent Candela
#Luis Figo
#Beşiktaş
#Quaresma
#Pepe
6 yıl önce