En Güncel Ağrı Haberleri - Yenisafak.com

Ankara Haberleri

TBMM Başkanı Şentop Malazgirt Zaferi'ne ilişkin mesaj yayımladı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Malazgirt Zaferi ’nin 948’inci yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Şentop mesajında, Malazgirt Zaferi'nin sadece Türk milleti için değil aynı zamanda İslam ve dünya tarihi açısından da bir dönüm noktası olduğu vurguladı.

Ankara'da 3,5 büyüklüğünde deprem

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde 3,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin yerin 7 kilometre derinliğinde olduğu belirlendi. Depremin Çankaya, Altındağ ve Keçiören gibi merkez ilçelerden de hissedildiği belirtildi.

Günlük 50 bin lira reklam parası vermişler: 7 bin 902 yıl hapis istendi

Yurt dışı seyahat için vize almak isteyenleri dolandıran suç örgütü yöneticisi ve üyesi 94 şüpheliden, aralarında örgüt elebaşının da olduğu 10'u hakkında, 7 bin 902 yıla kadar hapis cezası istendi. Suç örgütü üyelerinin, vize işlemlerinde yetkili firmalarınkine benzer internet siteleri açtıkları ve bu sitenin internet arama motorlarında ilk sıralarda yer almasını sağlamak için günlük 50 bin liraya kadar reklam parası ödedikleri belirlendi.

Hava harekatlarında 24 terörist öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı, dün icra edilen hava harekatları ile yurt içinde 11, sınır ötesinde 13 olmak üzere PKK'lı 24 terörist etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Sokak ortasındaki tartışma kanlı bitti: Adama ne olacaksa olsun

Ankara’nın Altındağ ilçesinde iki grup arasında çıkan tartışmada bir şahıs önce defalarca bıçaklandı daha sonra ise darp edildi. Yol ortasında yere yığılan adamın eşine olay yerinden uzaklaşmak isteyen otomobilin içindeki kişi ise “adama ne olacaksa olsun” diyerek acılı kadına bağırdı. Şahsın durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Bedelli askerliğe başvurularda büyük düşüş

Yeni askerlik sistemi kapsamında ücreti ve süresi iki katına çıkartılan 'bedelli askerliğe' başvurularda büyük düşüş yaşandı. Milli Savunma Bakanı Akar, "Yeni askerlik sistemi kapsamında 20 bin 428 yükümlü e-devlet üzerinden ve askerlik şubelerine bedelli askerlik için başvurdu" diye konuştu. Geçen yıl bir defaya mahsus olarak çıkarılan bedelli askerlikten 630 bin genç faydalanmıştı.

Mansur Yavaş'ın evsiz bıraktığı çocuklara Mamak Belediyesi sahip çıktı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın belediye bünyesindeki Çocuk Koruma Evleri'ni kapatma kararının ardından evsiz kalan 47 çocuğa Mamak Belediyesi sahip çıktı. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, sosyal medya hesabından, "Öksüz ve yetim çocukların sokağa bırakılmasına asla gönlümüz razı olmaz. Onların da diğer çocuklar gibi şevkate, merhamete ve güvenliğe ihtiyacı vardır. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Mamak Belediyesi olarak bu evlerdeki çocuklarımızın tüm ihtiyaçlarını karşıl...

Erdoğan'dan Emine Bulut'un ailesine taziye telefonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırıkkale’de eski kocası tarafından bıçakla öldürülen Emine Bulut’un acılı ailesine telefonda baş sağılığı dileyerek, "Acımız milletçe çok büyük ve özellikle başımız sağ olsun. Allah sabrınızı arttırsın diyorum. Bu vicdansız, bu vahşi yani buna ne dersek yeridir. Allah sabrınızı arttırsın diyorum" dedi.

Gara'da 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

TSK ve MİT'in koordineli çalışmasıyla Irak'ın kuzeyindeki Gara'da tespit edilen ikisi kadın 4 PKK’lı terörist, hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.

İtiraf gibi açıklama

İmzaladığı sözleşmeyle THK’yı adeta yönetecek yetkiler elde eden CHP’li Haluk Pekşen’den itiraf gibi bir açıklama geldi. Pekşen, Yeni Şafak’ın duyurduğu anlaşmayı doğruladı ancak 1 Ağustos’ta fesh ettiklerini söyledi.

THK'yı felç ettiler

Türk Hava Kurumu Merkez Denetleme Kurulu Başkanı Bayram Duman, “35 yıldır kesintisiz sürdürdüğümüz uçakla söndürme işi bir dizi beceriksizlik yüzünden sona erdi. Açıkça felç edildik” dedi. Mevcut yönetimi suçlayan Duman, “Bir önceki THK yönetimi Orman Bakanlığı’nın ihtiyacı olan 6 uçağın bakımı için kaynak ayırmıştı. Ancak bu yönetim bunu yapamadı” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Moskova'ya gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'deki gelişmeler üzerine Salı günü Moskova'ya gidecek. Rusya Devlet Başkanı Putin ile yapılacak toplantıda önemli kararlar alınması bekleniyor. Esed rejimi, son günlerde İdlib'de Astana mutabakatını ihlal ederek başlattığı operasyonda Han Şeyhun'u ele geçirmişti.

Mansur Yavaş kimsesiz çocukları 'ev'lerinden attı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, belediye bünyesindeki Çocuk Koruma Evleri’ni kapatma kararı aldı. Koruma altındaki 47 çocuk, zorla imzalatılan tebligatlarla kendilerine bakamayacak durumda olan yakınlarına gönderildi.

Ankara'da FETÖ operasyonları: Çok sayıda gözaltı var

Ankara'da FETÖ soruşturması kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeli 34 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden 21'i gözaltına alındı. Daha sonra örgütün özel eğitim kurumlarındaki mensuplarına da operasyon yapıldı ve 52 kişi hakkında gözaltına alındı.

Cumhurbaşkanı atama ve görevden alma Kararları Resmi Gazete’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama ve görevden alma Kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Muhammet Örnek görevden alınarak yerine Ali Çevik getirildi.

TSK gençleşti

YAŞ kararlarının yürürlüğe gireceği 30 Ağustos’a bir hafta kala TSK’da yapılan atamalarla ordu gençleşti. Fırat’ın doğusuna olası harekatı yönetecek 2. Ordu Komutanlığı’na Korgeneral Sinan Yayla, 3. Ordu Komutanlığı’na Korgeneral Şeref Öngay ve Ege Ordu Komutanlığı’na ise Korgeneral Ali Sivri atandı. TSK’da tek dört yıldızlı ordu, Orgeneral Musa Avsever komutasındaki 1’inci Ordu kaldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kıbrıs Rumlarına sert uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs Başbakanı Ersin Tatar ile ortak açıklama yaptı. Erdoğan, Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti'nin Doğu Akdeniz'deki adımlarına tepki göstererek, "Şayet yaşananlardan hala ders almayanlar varsa onlara da gereken cevapları vermekten çekinmeyeceğimizin bilinmesini isterim" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu Vietnamlı yetkililerle görüştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vietnam Komünist Partisi Merkez Komitesi Sekreteri Truong Thi Mai'yi kabul etti. Görüşmede, iki ülke arasında nüfus ve vatandaşlık hizmetleri, başta FETÖ olmak üzere terörizm, örgütlü suçlar ve düzensiz göç ile mücadele alanlarında iş birliği konularının gündeme geldiği öğrenildi.

ABD'den şehit ailelerine başsağlığı mesajı

ABD Büyükelçiliği yaptığı açıklamada, "Şırnak'ta hayatını kaybeden askerlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz. ABD, PKK’lı teröristlerin gerçekleştirdiği bu saldırıyı kınamakta; terörle mücadelede Türkiye’nin yanında yer almaya devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

Lüks villayı drone ile günlerce izlemiş: 4 milyon liralık soygun

Çankaya'da lüks villadan yaklaşık 4 milyon liralık ziynet eşyası ile bir miktar para çalan zanlı ve 2 iş birlikçi, polis ekiplerinin operasyonuyla gözaltına alındı. 11 ayrı suçtan sabıkası bulunan şüphelinin lüks villayı günlerce 'drone' ile izlediği, içeri girdiğinde ilk olarak güvenlik kameraları ile alarm sistemini etkisiz hale getirdiği belirlendi.

Atama kararları Resmi Gazete'de

Milli Eğitim Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ile bazı kurumlara ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne Anıl Yılmaz ve Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Sadri Şensoy atandı. Dışişleri Bakanlığı Andlaşmalar Genel Müdürlüğüne Engin Yürür, Çok Taraflı Siyasi İşler Genel Müdürlüğüne Kıvılcım Kılıç ve Dış Politika, Analiz ve Eşgüdüm Genel Müdürlüğüne Burak Akçapar getirildi. Mardin Artuklu Üni...

PKK’ya arka çıkan metin

AYM’nin sözde ‘barış bildirisi’ne imza atan akademisyenlerle ilgili verdiği hak ihlali kararına muhalif kalan üyeler, karşı oy yazılarını tamamladı. “Söz konusu metnin, PKK’ya arka çıkan bir metin olduğu kanaatine varılmaktadır” denildi.

127 general ve amiralin atamaları yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla 127 general ve amiralin atama işlemleri gerçekleştirildi. Korgeneral Şeref Öngay 3. Ordu, Korgeneral Ali Sivri Ege Ordu, Korgeneral Yavuz Türkgenci ise Kara Kuvvetleri EDOK Komutanlığına atandı.

Dağlar temizlendi

14 tabur ve 129 timin katıldığı “Kıran” harekatıyla Hakkari, Şırnak ve Van kırsalında PKK’ya öldürücü darbe vuruluyor. Operasyonu yöneten Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin, “Dağlar teröristlerden tamamen temizlenmiş durumda. Kalan unsurlar varsa en kısa zamanda temizleyeceğiz. Bayrağımızın sonsuza kadar dalgalanması için hep birlikte çalışıyoruz” dedi.

Aile içinde bir kutlama yapıyoruz

AK Parti’nin 18. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri hakkında bilgi veren Mahir Ünal, “Aile içinde bir kutlama yapıyoruz. Kendisini aileden görenleri davet ediyoruz” dedi. Kutlamaların yarın yapılacağını belirten Ünal, o güne özel ‘zaman tüneli’ hazırladıklarını, AK Parti’nin tarihinin yıl yıl anlatılacağını söyledi.

Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin: Van'da dağlar teröristlerden tamamen temizlendi

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, terör örgütü PKK'ya yönelik üç ilde yürütülen 'Kıran Operasyonu' kapsamında, Van'ın Gürpınar ilçesi Bulgurlu Dağı bölgesindeki birliklerde denetlemelerde bulundu. Orgeneral Çetin, "Van'da dağlar teröristlerden tamamen temizlenmiş durumda. Kalan unsurlar varsa en kısa zamanda temizleyeceğiz. Bayrağımızın sonsuza kadar dalgalanması için hep birlikte çalışıyoruz" dedi.

Milletin helal oylarına leke sürüldü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP’li üç büyükşehir belediyesinde yapılan değişiklikleri eleştirenlere cevap verdi: Bizim teröre müsamaha göstermemizi bekleyenler yanılırlar. Hem demokrasiye hem hukuka halel getirmek isteyenler, kelimenin tam anlamıyla devlete kafa tutmaktadırlar, demokrasiyi istismar etmektedirler, milletin helal oylarına, temiz oylarına leke sürmektedirler.

Ankara’da 3.0 büyüklüğünde deprem

Ankara’nın Mamak ilçesinde 3.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 05.07'de yerin 6.96 km altında meydana gelen deprem çevre illerden de hissedildi.

CHP ortağının suçunu örtüyor

İçişleri Bakanlığı’nın, terör suçlarından haklarında soruşturma bulunan Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarını görevden almasına ilk tepki HDP’den önce CHP’den geldi. Seçim öncesi iş birliğini gizleyen CHP, terör bağlantısı nedeniyle HDP’li 3 belediyeye kayyım görevlendirmesine tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye mesajı

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Van'ın Erciş ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Dursun için Twitter'dan taziye mesajı paylaştı.

Milli Savunma Bakanlığı: İdlib'de konvoyumuza hava saldırısı düzenlendi

Milli Savunma Bakanlığı'dan yapılan açıklamada "İdlib'de 9 Numaralı Gözlem Noktası'na intikal esnasında konvoyumuza bir hava saldırısı düzenlenmiş, 3 sivil ölmüş, 12 sivil yaralanmıştır. Mevcut anlaşmalara ve Rusya ile aramızdaki iş birliği ve diyaloga aykırı bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kandil'de 5 terörist etkisiz hale getirildi

Irak'ın kuzeyindeki Kandil bölgesine Pençe Harekatı'yla koordineli düzenlenen hava harekatında PKK'lı 5 terörist etkisiz hale getirildi.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.