Gündem Paralel devlet ve Gülene suç duyurusu

'Paralel devlet' ve Gülen'e suç duyurusu

Millet İradesini Savunanlar Platformu, İstanbul Cumhuriyet Başssavcılığına yaptıkları suç duyurusunda "paralel devlet" iddialarına ilişkin soruşturma başlatılmasını talep etti.

Aa Yeni Şafak
'Paralel devlet' ve Gülen'e suç duyurusu
'Paralel devlet' ve Gülen'e suç duyurusu
Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde bir araya gelen Millet İradesini Savunanlar Platformu üyeleri adına açıklama yapan Abdullah Harun, bir süredir gündemde olan "paralel devlet" iddialarıyla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Harun, "Bu yapılanmanın başında Fethullah Gülen'in bulunduğu ve yapılanmayı bizzat idare ettiği şüphesi çok sayıda somut bulgu ile ortaya konuldu ve soruşturma başlatılması talep edildi" dedi.

Açıklamanın ardından gruptakiler, adliyeye girerek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu dilekçesini verdi.

Dilekçeden

Abdullah Harun'un müşteki sıfatıyla yer aldığı suç duyurusu dilekçesinde, şüpheli sıfatıyla Fethullah Gülen, Taraf gazetesi sorumluları, gazeteciler Mehmet Baransu, Emre Uslu ile "soruşturma ve inceleme sonucunda tespit edilecek diğer kişiler" yer aldı.

Dilekçede, şunlar kaydedildi:

"Yargı, emniyet ve diğer devlet kurumlarında birbiriyle bağlantılı olan illegal bir örgütsel yapılanmanın, devletin makamlarını ve imkanlarını illegal şekilde kullanarak meşru yollarla seçilmiş hükümeti yıpratmak ve devirmek için yasadışı faaliyette bulunduğu ve bu yapılanmanın en tepesinde yönetici olarak Fethullah Gülen'in bulunduğu şüphesi söz konusudur. Taraf gazetesi sorumluları ile Mehmet Baransu ve Emre Uslu'nun da aynı örgütsel yapılanmada görev aldıkları şüphesi de bulunmaktadır."

Dilekçede, söz konusu kişeler hakkında, "Anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs etmek ve edenlere yardım etmek, yasama yürütme ve yargının faaliyetlerini engellemek, hukuka ve kanunlara alenen uymamak ve uymamayı teşvik etmek, halkı kin nefret ve düşmanlığa sevk etmek, çıkar amaçlı organize suç örgütü kurmak, yönetmek ve üye olmak, kaosa sebep olmak, insanları korkutmak, ekonomik ve toplumsal krizlere sebebiyet vermek" gibi suçlardan soruşturma açılması talep edildi.

En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.