Hayat Dünyanın ikinci kadın temalı AVMsi Pendikte açılıyor

Dünyanın ikinci kadın temalı AVM’si Pendik’te açılıyor

Dünyanın ikinci kadın temalı AVM’si ‘Zeruj Mall Anatolia’ 11 Haziran’da Pendik’te kapılarını açıyor. 12 bin metrekare kapalı alana sahip 5 kat üzerine kurulu olan yüzde 80’inin kadın girişimcilerin oluşturduğu 50 mağazaya ev sahipliği yapacak AVM, sektöre yeni bir soluk getirirken bölgenin de yeni buluşma noktası olacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​Dünyanın ikinci kadın temalı AVM’si Zeruj Pendik’te açılıyor
Zeruj Pendik

İstanbul yepyeni bir AVM’ye ‘Merhaba’ demeye hazırlanıyor. Dünyanın ikinci kadın temalı AVM’si ‘Zeruj Mall Anatolia’ 11 Haziran’da Pendik’te kapılarını açıyor. Ev tekstilinden kadın giyime, ayakkabıdan aksesuara kadar kadar birçok ürünün bulunabileceği AVM, özellikle muhafazakâr kadın temasıyla ön plana çıkarken, kolay ulaşım imkanı, yeme-içme ve çocuk oyun alanları ile alışverişi daha da keyifli hale getirecek. Pandemi tedbirleri kapsamında bütün kuralların titizlikle uygulanacağı açılışta; yüzde 50’ye varan indirimler, sürpriz hediyeler ve DJ performansı gösterisi olacak.

Turistlerin Uğrak Noktası Olacak

Dünya’nın ikinci kadın temalı AVM’sini hayata geçirecekleri için çok mutlu olduğunu belirten Zeruj Mall Anatolia Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Özkaymaz, “’Burası kadınlarımızın özgürce dolaşacağı, istediği markaları bulacağı, modadaki trendleri takip edebileceği bir merkez olacak. Bu kapsamda ailelerin çocukları ile birlikte zaman geçirebilecekleri oyun alanlarından restoranlara, mescid ve kuaför ile birlikte kuru temizlemeye kadar her türlü detayı en ince ayrıntısına kadar düşünen bir konsept ortaya çıkardık. AVM’ye erkekler giremez diye bir kural yok ama satılan ürünler kadınlara, özellikle ölüçülü giyim seven kadınlara yönelik. Yanlış bir algının oluşmasını istemiyoruz. Kapılarımız tüm halkımıza açıktır. Ayrıca, Türkiye’de 2000'lerin başından günümüze pazar payında neredeyse yüzde 200' lük büyüme gösteren muhafazakâr giyimin nabzının atacağı merkez, Türkiye’ye gelen turistlerin özellikle de özellikle de Arap turistlerin uğrak noktalarından biri olacak” ifadelerini kullandı.

Hedefimiz Kadınları Desteklemek

Düzenlediği Zeruj Fest’lerle adını duyuran ve geniş bir kitleye hitap eden Zehra Özkaymaz nam-ı diğer Zeruj, kelimenin tam anlamıyla bir kadın girişimci öyküsü örneği olarak da karşımıza çıkıyor. Ana hedeflerinin kadınları desteklemek olduğunun altını çizen Özkaymaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “12 bin metrekare kapalı alana sahip 5 kat üzerine kurulu Avm’de 50 mağaza bulunuyor. Yüzde 80’ini ise kadın girişimciler oluşturuyor. Kadınların da başarılı olduğunu göstermek istiyoruz. Üniversite öğrencisi olan 20'li yaşlarda girişimcilerimizin dördüncü beşinci mağazasını açtığını görüyor, mutlu oluyoruz. Kadın kadına dayanışma ilkesine değer veriyoruz. Bu nedenle içinde bulunduğumuz pandemi döneminde herkesin elini taşının altına koyması gerektiği düşüncesiyle açılışa özel ilk 2 ay kira indirimi yapacağız. Kiralamalar da TL cinsinden olacak.

Zeruj, 2013 yılında Muhafazakâr giyim alanında perakende alışveriş festivalleri düzenlemek üzere kurulmuş bir organizasyon şirketidir. Türkiye genelinde uluslararası fuar alanlarında otuza yakın festival düzenleyerek milyonlarlarca ziyaretçi ağarlamıştır. 2018 yılı itibari ile festivaller yapmaya devam ederken Zeytinburnu’nda 25 bin metrekarelik bir alanda 135 mağaza ile Zeruj Port adında bir Avm açan şirket, böylece perakende avm sektörüne de girdi. 2021 Haziran ayı itiabari ile ikinci Avm’sini açacak şirket, toplamda 200 markayı yönetmektedir. Şirketin Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Özkaymaz'dır.

Abone Ol Google News
Yeşil Adamlar'ın Genel Müdürü Selahattin Albayrak'tan
Ekonomi

Yeşil Adamlar'ın Genel Müdürü Selahattin Albayrak'tan "Atık yönetimi okullarda ders olarak okutulsun" önerisi

Albayrak Grubu şirketlerinden Yeşil Adamlar'ın Genel Müdürü Selahattin Albayrak, çocuklara çöpü yere atmamayı öğretmeden, neyin çöp, neyin geri dönüştürülebilir atık olduğunun öğretilmesinin daha önemli olduğunu belirterek, "Atık yönetimi, tüm alanlarıyla okuma yazmayı öğrenmek gibi en azından bir seçmeli ders olarak okullarda verilebilir." dedi.
AK Parti Patnos ilçe binasına saldırı hazırlığındaki 4 kişi yakalandı
Gündem

AK Parti Patnos ilçe binasına saldırı hazırlığındaki 4 kişi yakalandı

Ağrı’nın Patnos ilçesinde, AK Parti İlçe Teşkilatı’na saldırı hazırlığındaki dört kişi, molotofkokteyli vb. suç aletleriyle birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Saldırı girişimine ilişkin bir mesaj paylaşan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, "Unutmayalım ki İzmir’i yakanlarla Patnos’u yakanlar aynı merkez tarafından yönetilen Türkiye düşmanı terör örgütleri ve maşalarıdır" dedi.
Yol kenarlarının yeşillendirilmesiyle 1 milyon ton emisyon azaltımı sağlandı
Ekonomi

Yol kenarlarının yeşillendirilmesiyle 1 milyon ton emisyon azaltımı sağlandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü'nce yol kenarlarında gerçekleştirilen

ekolojik geçişler, gürültü haritalama, ağaçlandırma ve peyzaj gibi çalışmalarla, son 19 yılda 1 milyon ton emisyon azaltımı sağlandı. Bu kapsamda yaklaşık 73 milyon fidan dikildi. Devam eden çalışmalarla birlikte, karbon emisyonunda 2023 yılı için yıllık 451 bin 141 ton azalma öngörülüyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.