Koronavirüs THYde kontrollü uçuş dönemi Yolcular uçağa anonsla sıra numarasına göre binecek, kuyruk ve temas olmayacak

THY'de kontrollü uçuş dönemi: Yolcular uçağa anonsla sıra numarasına göre binecek, kuyruk ve temas olmayacak

Haziran ayında yeniden uçuşlara başlayacak Türk Hava Yolları (THY), uçuşlarda da yeniliklere gidiyor. Yolcular anons ile sıra numarasına göre uçağa binecek, koridorlarda kuyruk ve temas olmayacak.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
THYde kontrollü uçuş dönemi: Yolcular uçağa anonsla sıra numarasına göre binecek, kuyruk ve temas olmayacak
Arşiv

Koronavirüs nedeniyle uçuşlarını bir süre askıya alan ve 5 Haziran itibariyle iç hat uçuşlarına başlamayı planlayan THY, uçuşta da yeni bir döneme giriyor. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak yolcuların uçuş esnasında dikkat etmesi gereken konuları açıkladı.

THY yol haritasını çizdi: Dış hatlar kademeli olarak açılacak
EKONOMİ
THY yol haritasını çizdi: Dış hatlar kademeli olarak açılacak

"Uçuşa hazırlanma zamanı"

Ekşi, “Şimdi uçuşa hazırlanma zamanı. Sağlıklı uçuş için el bagajı yok, küçük el çantası var. Koridorlarda kuyruk ve temas yok. Anons ile sıra numarasına göre, biniş için arka sıradan öne doğru, iniş için önden arkaya doğru sırasını bekleyerek anons ile. Maskeni tak.

THY'den koronavirüs kararı: Dış hat uçuşlarında sadece 5 noktaya uçacak
EKONOMİ
THY'den koronavirüs kararı: Dış hat uçuşlarında sadece 5 noktaya uçacak
  • Her dört saatte bir değiştirecek kadar yanında yedek masken olsun. Sosyal mesafeni koru, mümkün ve makul olan her yerde buna dikkat et. Hijyene dikkat, el yıkamak ve mümkün olduğunca online işlemler ile seyahat” diye paylaşımlarda bulundu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.