|

Cristiano Ronaldo'dan sert tepki: "Yalancılar"

Manchester United'ın dünyaca ünlü yıldızı Cristiano Ronaldo, Ballon d'Or ödülünü veren France Football Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Pascal Ferre'ye tepki gösterdi. Ferre'nin, kendisinin futbolu ne zaman bırakacağıyla ilgili açıklamasına yanıt veren Ronaldo, 'Yalancılar' ifadesini kullandı.

Haber Merkezi
10:12 - 30/11/2021 Salı
Güncelleme: 10:26 - 30/11/2021 Salı
Yeni Şafak
Cristiano Ronaldo, Ballon d'Or oylamasında 6. oldu
Cristiano Ronaldo, Ballon d'Or oylamasında 6. oldu

Ballon d'Or ödül töreni öncesinde Cristiano Ronaldo'nun sosyal medya paylaşımı ortalığı ayağa kaldırdı. Geçtiğimiz günlerde France Football Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Pascal Ferre, Ronaldo'nun futbolu bırakmasının Messi'ye bağlı olduğunu iddia etmiş ve "Cristiano Ronaldo'nun kariyerini bitirmeden önce tek bir hedefi var. O da, Messi'den daha fazla Ballon d'Or ödülü kazanmak. Bunu bana kendisi söyledi" ifadelerini kullanmıştı.

"Ferre tanıtım yapmak için adımı kullandı"

Ödül törenine katılmayan Ronaldo, sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklamayla Ferre'yi yalanladı. Aralarında böyle bir konuşmanın geçmediğini söyleyen Ronaldo, "Pascal Ferre yalan söyledi. Kendini ve çalıştığı yayının tanıtımını yapmak için adımı kullandı" dedi. Ronaldo'nun açıklamaları şu şekilde:

"Bu yalan kabul edilemez"

"Bu kadar prestijli bir ödülden sorumlu kişinin, France Football dergisine ve Ballon d'Or'a her zaman saygı duyan birine saygısızca bu şekilde yalan söylemesi kabul edilemez. Bugün yine yalan söyledi. Galadaki yokluğumun nedeninin karantinada olmam olduğunu söyledi. Kariyerime en başından beri rehberlik eden şey, sportmenlik ve Fair Play içinde kazananları tebrik etmektir. Ben kimseye karşı değilim. Her zaman kendim ve temsil ettiğim kulüp için savaşırım, kazanırım. Ben kimseye karşı bir şey kazanmam."

  • "En büyük hedefim çocuklara örnek olmak"
  • "Kariyerimde en büyük hedefim, kulübüm ve ülkemin milli takımı için şampiyonluklar kazanmak. Kariyerimde en büyük hedeflerinden bir diğeri, profesyonel futbol olmak isteyen çocuklara ya da olanlara iyi bir örnek olmak. Kariyerimdeki bir diğer hedefim ise dünya futbol tarihine ismimin altın harflerle yazılması. Odağımın zaten bir sonraki Manchester United maçı, kulübüm, takım arkadaşlarım ve taraftarlarımla kazanabileceğimiz her kupayı kazanmak. Ben buna motive olmuş durumdayım. Gerisi? Gerisi umrumda değil..."

#Cristiano Ronaldo
#Ballon d'Or
2 yıl önce