Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Spor FIFAdan flaş transfer açıklaması Futbolcular kulüplerinden ayrılabilir

FIFA'dan flaş transfer açıklaması: Futbolcular kulüplerinden ayrılabilir

FIFA Yasal Direktörü Emilio Garcia Silvero, transfer piyasasının 1 Temmuz’da açılmayacağını söyledi. Garcia Silvero, FIFA’nın 30 Haziran’dan önce imzalanmış sözleşmeleri uzatamayacağını ve dolayısıyla oyuncuların kulüplerinden ayrılabileceğini de açıkladı.

Haber Merkezi İHA
FIFAdan flaş transfer açıklaması: Futbolcular kulüplerinden ayrılabilir
Futbolın dünya çapındaki en üst düzey yönetim organı FIFA.

FIFA Yasal Direktörü Emilio Garcia Silvero, koronavirüs krizinin etkilerinden dolayı diğer yılların aksine 1 Temmuz’da transfer pazarının açılmayacağını duyurdu. Garcia Silvero, FIFA’nın önceden imzalanmış sözleşmeleri 30 Haziran’dan sonrasına uzatamayacağını ve dolayısıyla oyuncuların da kulüplerinden ayrılabileceklerini dile getirdi. Ancak transfer süreleri değişeceğinden başka bir takıma katılamayacaklarını söyledi.

İspanyol Cadena Cope radyosuna konuşan Silvero, "FIFA sözleşmeleri 30 Haziran’ın ötesine uzatamaz. Ancak transfer dönemleri aynı kalmayacak. Oyuncular kaydedilemeyecek. Piyasa 1 Temmuz’da açılmayacak" dedi.

Garcia Silvero, kiralık bir oyuncunun 30 Haziran’da kulübüne dönebileceğini ancak listeye kayıt edilemeyeceği için oynayamayacağını belirterek, "Kiralık anlaşma 30 Haziran’da sona erdiği için oyuncu teorik olarak kulübüne geri dönmeli. Ancak biz transfer dönemimi açmayacağız ve listeye kayıt etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Silvero, ayrıca birden fazla transfer dönemi olabileceğini de sözlerine ekleyerek, "Her ligin başlangıcına ve sonuna bağlı olarak belirlenecek bir süreç düşünülüyor" açıklamasını yaptı.

FIFA'dan yapılacak transferler için radikal karar
FOTOĞRAF 9
Title
​Dünyayı sarsan koronavirüs salgını futbol müsabakalarını da durdurdu. Karşılaşmaların yeniden başlayabilmesi için salgının etkilerinin azalması beklenirken yeni sezon planlamaları da yapılamaz hale geldi.
Title
FIFA, futbol kulüplerinin yaşadığı sıkıntıları minimalize etmek için farklı düşünceleri değerlendirmeye başladı.
Title
Futbolcu sözleşmelerinin an itibarıyla kulüplerin belini bükeceğini düşünen FIFA, konuyla ilgili olarak futbolcuları da kapsayan bir düzenleme üzerinde tartışmalarda bulunuyor.
Title
An itibarıyla maçların oynanamaması ve sezonun en az 1-2 ay kayacak olması sebebiyle FIFA'nın transfer dönemiyle ilgili radikal bir karar alması bekleniyor.
Title
İngiliz basınında yer alan bilgilere göre FIFA'nın planı Temmuz ayında başlatılacak olan transfer döneminin Ocak ayına kadar sürmesi.
Title
Bu süre içerisinde kulüpler mali açıdan futbol kadrolarıyla ilgili olarak uzun süreli bir düzenlemeye gitme hakkına sahip olacak.
Title
Futbolcular da yaz aylarında yapmayı planladıkları transfer görüşmelerini Ocak ayına kadar rahat bir şekilde sürdürebilecek ve kariyerlerini planlayabilecekler.
Title
İçinde bulunduğumuz sezonun ertelenmiş olması sebebiyle futbolcu sözleşmeleri Haziran sonuna kadar ötelenecek ve kontratlar Temmuz ayı başından itibaren boşa çıkacak.
Title
FIFA'dan yapılacak transferler için radikal karar
Dünyayı sarsan koronavirüs salgını futbol müsabakalarını da durdurdu. Karşılaşmaların yeniden başlayabilmesi için salgının etkilerinin azalması beklenirken yeni sezon planlamaları da yapılamaz hale geldi.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.