Dünya Bahreynde operasyon 72 gözaltı

Bahreyn'de operasyon: 72 gözaltı

Bahreyn yönetimi, "ülkenin çıkarlarına zarar veren eylemlerde bulundukları" gerekçesiyle 72 kişiyi vatandaşlıktan çıkardı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Bahreynde operasyon: 72 gözaltı

Bahreyn resmi haber ajansı BNA'da yer alan İçişleri Bakanlığı'nın yazılı açıklamasında, "Ülkenin güvenliğini, istikrarını korumak, terör tehditlerine karşı mücadele için Bakanlığın aldığı önlemler çerçevesinde, 'ülkenin çıkarlarına zarar veren eylemler ve ülkeye bağlılıkla çelişen tasarruflarda bulundukları' gerekçesiyle, vatandaşlık kanununun 10'uncu maddesine istinaden 72 kişinin vatandaşlıktan çıkarılması için kararname yayınlandı" denildi.

Bahreyn vatandaşlık kanununun, 10'uncu maddenin C bendi uyarınca ülkenin güvenliğine zarar verecek durumlarda vatandaşlıktan çıkarılma işlemi devreye girebiliyor.

Bahreyn İçişleri Bakanlığı, 2012 Kasım ayında da "Devlet güvenliğine zarar verdikleri" gerekçesiyle 31 kişiyi vatandaşlıktan çıkarmıştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.