Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya Fransa ve Almanyadan Bidena çağrı Türkiyeye karşı birlikteliğimizi artıralım

Fransa ve Almanya'dan Biden'a çağrı: Türkiye'ye karşı birlikteliğimizi artıralım

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ve Fransız mevkidaşı Jean-Yves Le Drian, Türkiye'ye karşı ortak hareket edilmesi için çağrıda bulundu. Birlikte bir makale yayımlayan ikili, "Türkiye Doğu Akdeniz'de ve başka yerlerde büyük sorunlar oluşturuyor. Ortak bir çizgi belirlememiz gerekecek" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi Diğer
Fransa ve Almanyadan Bidena çağrı: Türkiyeye karşı birlikteliğimizi artıralım
​Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ve Fransız mevkidaşı Jean-Yves Le Drian

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ve Alman mevkidaşı Heiko Maas, Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) yeni başkanı Joe Biden'ı Ankara'ya karşı 'transatlantik birliği'ni güçlendirmeye çağırdı.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Türkiye’nin artan askeri gücünden endişeliyiz
DÜNYA
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Türkiye’nin artan askeri gücünden endişeliyiz

Birlikte makale yayımladılar

Euronews'in haberine göre, Fransız Le Monde, Alman Die Welt ve Amerikan Washington Post gazetesinde yayınlanan ortak makalede iki bakan, Türkiye karşısında daha büyük bir görüş birliğine ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

"Türkiye öngürülümez bir ülke"

İki bakan, Türkiye'nin giderek daha da 'öngörülemez' bir ülke olarak görüldüğünü ifade ederek, "Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de ve başka yerlerde büyük sorunlar oluşturan davranışları karşısında ortak bir çizgi belirlememiz gerekecek" dedi.

ABD'de Türkiye'nin yükselen gücü tartışıldı
DÜNYA
ABD'de Türkiye'nin yükselen gücü tartışıldı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.