Gündem TSKdan Gara ve Hataya hava harekatı 9 terörist etkisiz

Son dakika... Hatay'da saldırı hazırlığındaki 6 terörist etkisiz hale getirildi

TSK'dan Gara ve Hatay'a hava harekatı: 9 terörist etkisiz

TSK düzenlediği hava harekatlarında Hatay'da 6, Irak'ın kuzeyi Gara'da ise en az 9 teröristi etkisiz hale getirdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Hatay ve Irak'ın kuzeyi Gara'ya hava harekatı düzenlendi.
Hatay ve Irak'ın kuzeyi Gara'ya hava harekatı düzenlendi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Hatay kırsalına düzenlenen hava harekatında saldırı hazırlığındaki 6 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Hatay kırsalında 29 Ağustos 2018’de düzenlenen hava harekâtı neticesinde, güvenlik güçlerine saldırı hazırlığı içinde olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı altı terörist etkisiz hale getirilmiştir." denildi.

Gara'da 9 terörist etkisiz

TSK'dan yapılan ikinci açıklamada Irak'ın kuzeyi Gara'da düzenlenen hava harekatında ise en az 9 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti.

TSK'dan yapılan açıklama şu şekilde:

"Irak Kuzeyi Gara bölgesine 29 Ağustos 2018’de düzenlenen hava harekâtı neticesinde, üs bölgelerine ve sınır karakollarına saldırı hazırlığı içinde olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı en az dokuz terörist etkisiz hale getirilmiştir."

Hatay'da vatandaşları rehin alan 5 terörist öldürüldü
GÜNDEM
Hatay'da vatandaşları rehin alan 5 terörist öldürüldü
ABD ile yaptırım krizi derinleşirse İncirlik ve Kürecik masaya gelir
Gündem

ABD ile yaptırım krizi derinleşirse İncirlik ve Kürecik masaya gelir

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzeyinde bir terör devleti kurulmasının engellemeye yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı sonrası ABD'de adeta yaptırım seferberliği ilan edildi. ABD Kongresi ve Hazine Bakanlığı ayrı ayrı yaptırım paketleri hazırladı. Şüphesiz Türkiye'nin bu yaptırımlara karşı atabileceği bazı adımlar bulunuyor. Akıllara gelen ilk seçenek ise, İncirlik ve Kürecik Radar Üssü'nün Amerikan ordusunun kullanımına kapatılması. Yenisafak.com'un sorularını yanıtlayan Türkiye'nin en kıdemli emekli büyükelçilerinden Uluç Özülker, "Yaptırım konusunda çok daha ileriye giden tutum içerisine girildiğinde, Türkiye'nin elinde kozlar ve atabileceği çok adım var. Türkiye bütün bunların altından kalkabilecek kadar güçlüdür" değerlendirmesinde bulundu.
Lavanta kokulu baba kız sevgisi
Gündem

Lavanta kokulu baba kız sevgisi

Antalya’da kamyonetin çarpması sonucu 40 gün yoğun bakımda kalan 24 yaşındaki Seda Nur’un babası Kadir Şen, kızı çok sevdiği için oluşturduğu bahçeyle umutları yeşertti. Seda Şen, “Bizimkisi lavanta kokulu bir baba kız sevgisi hikayesi. Ondan hiç vazgeçmemeyi öğrendim” dedi.
Son eser de taşınıyor
Gündem

Son eser de taşınıyor

Hasankeyf’te kültürel mirasın korunması için şu ana kadar altı eser baraj gölü alanından çıkarıldı. Taşınacak son eser Er-Rızk Camii’nin kaldırılması için de harekete geçildi. Yaklaşık bin 700 ton ağırlığa sahip camiyi kaldırma işlemi üç aşamada tamamlanacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.