|

Ahmet Nur Çebi: Şampiyon olsak da ligin tescil edilmesini kabul etmiyorum

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, derbi öncesi hakem Ali Şansalan'a baskı yapıldığını söyledi. Çebi, "Şansalan takdir haklarını Galatasaray lehine kullandı" dedi. Dursun Özbek'in, "Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında koalisyon var" söylemine de cevap veren Çebi, "Gaziantep ve Hatay çekilince, maşallah siz koalisyon oldunuz. El ele tutuşup yürüdünüz. Fenerbahçe ile Galatasaray koalisyonun en kralını uyguladı" diye konuştu. TFF'nin ligden çekilen takımlarla ilgili kararına da tepki gösteren Başkan Çebi, "Sen benim hakkımı nasıl gasp ediyorsun? Beşiktaş şampiyon bile olsa, ligin tescil edilmesini kabul etmeyeceğim" ifadelerini kullandı.

11:30 - 5/05/2023 Cuma
Güncelleme: 14:05 - 5/05/2023 Cuma
Yeni Şafak
Ahmet Nur Çebi, Ali Şansalan üzerinden Galatasaray'a yüklendi.
Ahmet Nur Çebi, Ali Şansalan üzerinden Galatasaray'a yüklendi.

Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlı kulübün gündemine ilişkin konuştu.


Vodafone Park'ta düzenlen basın toplantısında Çebi'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:


"Hakemlerle, teşviklerle ve primlerle maç almak gibi bir kültürümüz yok"

"Galatasaray maçıyla ilgili mecburi açıklamalarımız olduğu için bu basın toplantısını düzenledik. Ali Şansalan ile ilgili Galatasaray medyasında duyduklarımız ve kamuoyuna verdikleri mesaj çok basitti ve doğru değildi. Biz bunun doğru olmadığını açıkladık. Bizim kültürümüzde hakemlerle, teşviklerle ve primlerle maç almak gibi bir kültür yok. Zaten bunu Hakkı Yeten ve Süleyman Seba'ya saygısını ifade eden tüm başkanlar iyi biliyor."


"Ali Şansalan takdir haklarını Galatasaray lehine kullandı"

"Galatasaray lehine karar vermesi için Ali Şansalan'a baskı yapıldı. Ali Şansalan takdir haklarını Galatasaray lehine kullandı, 6 sarı kart bize gösterildi ve TFF'den ceza aldık."


"Bana linç operasyonunu Galatasaray yaptırdı"

"Asbaşkanımız Serhan Çetinsaya bir paylaşım yaptı, keşke olmasaydı. Daha biz açıklama yapmadan, hemen düğmeye basıldı. Benim yöneticim tehdit edildi, hakaret edildi. Şantajlara maruz kaldı. Bunu başkalarına yaptırıp, 'Biz yapmadık' derseniz; biz kabul etmeyiz ve bizi kandıramazsınız. Deprem döneminde de bana linç operasyonu yapıldı, bunu da Galatasaray yaptırdı. Bu trol hesaplarla bize saldırdılar. Bu hesapları yarın başkası satın alır, size saldırırlar. Linç kültürü ile bir yere varamazsınız. Galatasaray gibi büyük bir kulüp, yönetim kurulu toplantısında Serhan Çetinsaya'nın babasını aradı. 'Benim oğlum özür dilemeyi düşünmüyor, 1 yaşındaki çocuğuna kadar küfürler edildi' dedi. Ayrıca 'Benim mi özür dilememi istiyorsunuz?' dedi. Galatasaray bu tehditlere 'Dur' demezken, babayı baskı altına alarak özür diletmeye çalışmak doğru değil. 30 yıllık dostunuzun oğlunu tanımadığınızı söylüyorsunuz. Bu arkadaşımızı çok iyi tanıyorsunuz. Dostum dediğiniz bir kişinin oğluna bu kadar hakarete izin vermemeliydiniz. Kimseyi taciz ederek doğru yola getirme çalışması içerisinde olamazsınız. Telefon konuşmalarını kamuoyuna paylaşmanız da hiç doğru değil."


"Kimsin sen?"

"Metin Öztürk'ün açıklamalarını gördüm, bu iki yüzlülüktür. 'Babası, Dursun Özbek'i aradı' diyor. Bu yalan. Dursun Özbek aradı. 'Başkan konuşur, konu kapanır' diyorsun, peki sen neden konuşuyorsun? İşiniz bittiyse sen neden konuşuyorsun? Kimi densizlikle suçluyorsun? Kimsin sen?"


"Çok şükür Galatasaraylı sponsorumuz yok"

"Eray Yazgan diye bir Genel Sekreter, Koç ailesinin bizimle ilgili sponsorluğuyla ilgili konuştu. Ali Koç, Fenerbahçe'nin başkanı. Şirketin başında olan Rahmi Koç. Ali Koç doğmadan Beşiktaş Kulübü'ne üye olmuştur. Bizim için de çok da değerli bir insandır. Bizim, Koç ailesiyle olan ilişkimiz 1957 senesinden bu yana devam etmektedir. Ali Koç ile ilişkimiz, Koç ailesi ile alakasız. Sadece başkanlık düzeyindedir. 'Karşı kıyı' diyorsunuz, bu ne demek oluyor? Bulgaristan mı, Ermenistan mı? Karşı kıyı dediğiniz Kadıköy, İstanbul'un en değerli yerlerinden biri. Sayın Dursun Özbek, ekibinize de söyleyin bu söylemlere gerek yok. 14 sene aynı sponsorlarla beraber yürüdünüz. Bizim çok şükür Galatasaraylı sponsorum da yok. Olmayacak!"


"Fenerbahçe ile Galatasaray koalisyonun en kralını uyguladı"

"Dursun Özbek ağabeyimdir. Genelde böyle söylerim. Saygıda kusur etmem. 'Koalisyon' diyor. Ne koalisyonu? Asıl koalisyon sizin aranızda var. Gaziantep ve Hatay çekilince, maşallah koalisyon oldunuz. El ele tutuşup yürüdünüz. Bizi koalisyon olarak görüyorsunuz, bu saygı ve sevgidendir. Menfaat değildir. O zaman beraber yürüyordunuz, puanların silinmesi için neden konuşmadınız? Fenerbahçe ile Galatasaray koalisyonun en kralını uyguladı. Biz tek başımızaydık. Hakem konusunda da koalisyon var. Eski hakemler gönderildi, bunlar itiraz etti. Bu hakemler geri geldi 'İyi oldu' dediler. Ben kabul etmedim, ama şimdi yine bunlar itiraz ediyor. İşlerine geldiğinde çok güzel koalisyon kurarlar. Biz dostuz, koalisyon değiliz. Kimse bizi kavga ettirmesin. Herkese gereken cevabı veririz. Susuyorsam, Süleyman Seba ve Hakkı Yeten terbiyesinden susuyorum."


"Çözemiyorsanız gitmeyi bilmeniz lazım"

"Bu iş MHK ile çözülmeyecek. 30 senedir bunu herkes görüyor. Hep MHK suçlu, TFF'nin hiç suçu yok yani. Belki siz yanlış atama yaptığınız için sizin değişmeniz gerekir. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi iyi niyetli ama konuları çözemiyor. Bugüne kadar göremedim. Çözemiyorsanız, gitmeyi bilmeniz lazım. Edep ve adap bunu gerektirir. Kurulların adaletli olduğunu göstermeleri lazım. Kurullar insanların haklarının verildiği veya yenildiği yerlerdir. Bu kurulların taraflı olduğu hissi oluşursa, bu tehlikedir."


"Sabah akşam Beşiktaş'a ceza kesiyorlar"

"TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, bize el ve parmak kaldırdı. Bu tavır ve tutumu devam ediyor. Rica ediyorum bu algıyı değiştirin. Sabah, akşam Beşiktaş'a ceza kesiyor. Yetmedi, futbol takımının tamamına Fair-Play'den uzak diye ceza keseceksiniz. Kesmediğiniz bir yer kaldı mı? Bu camia bu kadar mı hatalı? TFF Başkanı ve yöneticileri, Beşiktaş'ın karşısında olmadığını hissettirmeli."


"Beşiktaş şampiyon bile olsa ligin tescil edilmesini kabul etmeyeceğim"

"Biz 5 puan istemiyoruz! UEFA diyor ki, 'Bir takım o sene oynanan oyundan çıkarsa, onun maçları oynanmamış kabul edilir.' Gaziantep ve Hatay dışarıda kaldı. Fenerbahçe ve Galatasaray, benden daha az deplasmana gitti. Teklif ediyorum, iki maçlarını eşitlik açısından deplasmanda oynamayı kabul etsinler. Haydi yapsınlar, hodri meydan! Haydi deplasmanları eşitleyelim. Deplasman yoksa o zaman gidelim her maçı Ankara'da oynayalım. Demek deplasman önemli. Sen benim hakkımı nasıl gasp ediyorsun? Beşiktaş şampiyon bile olsa, ligin tescil edilmesini kabul etmeyeceğim. Ben bunları ikinci yarı başlamadan söyledim. Tescili bu şekilde kabul etmiyorum! Nokta!"


"Mehmet Büyükekşi başarılı değil"

"Mehmet Büyükekşi aday olabilir. İyi niyetle çalışıyor ama başarılı değil. Kendisini buraya gelirken desteklemedim, bir daha aday olursa da desteklemeyeceğim. Ondan daha iyi futboldan anlayanlar var bu ülkede. MHK'nin başkanını değiştireceğine, kendi gitmeyi düşünmeli."


"Fenerbahçe-Galatasaray koalisyonu bu hakemlerin geri gelmesini istedi"

"Ali Şansalan en iyi hakemlerden biri. Halil Umut Meler'i en kritik maça atıyorsunuz. Bu adaletsizlik nasıl son bulacak? 'Bu arkadaşlar gitsin' diyoruz, göndermiyorsunuz. Fenerbahçe ve Galatasaray koalisyonu bu hakemlerin geri gelmesini istedi. 19 kulüp hakemlere sallıyor, bir tek ben hariç. Siz istediniz bu hakemlerin kalmasını, şimdi hangi hakla şikayet ediyorsunuz? Bana dokunmayan yılan bin yaşasın olmuyor, o yılan bir gün size de dokunuyor! Konuşmanız gereken günlerde konuşmadınız, bugün konuşmayacaksınız. Bu ne lahana, bu ne perhiz. Hep haklı çıkıyorum. Soyadımı değiştireceğim; 'Ahmet Nur Çebi Sonradan Haklı Çıkan' diye."


"Beşiktaş Başkanı olarak devam etmek istiyorum"

"TFF Başkanı olmayı düşünmüyorum. Beşiktaş Başkanı olarak devam etmek istiyorum. Beşiktaş'a başkan olmaktan keyif alıyorum."

#Beşiktaş
#Ahmet Nur Çebi
#Galatasaray
#Fenerbahçe
7 ay önce
default-profile-img