|

Valerien Ismael: Gördüğünüz gibi yorgunuz

Beşiktaş Teknik Direktörü Valerien Ismael, Deportivo Alaves'e 2-1'lik skorla kaybedilen maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ismael, ikinci etap kampının futbolcular için zor geçtiğini ve yorgun olduklarını söyledi.

Haber Merkezi
00:10 - 27/07/2022 Çarşamba
Güncelleme: 00:25 - 27/07/2022 Çarşamba
AA
​Valerien Ismael
​Valerien Ismael
Beşiktaş'ın Deportivo Alaves'e 2-1 yenildiği maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan teknik direktör Valerien Ismael, "
Gördüğünüz gibi yorgunuz. İkinci kamp futbolcularımız için zor geçti diyebilirim. Tempomuz, ritmimiz değişti. Çok sıcaktı, akşam idmanları yapmak zorunda kaldık. 4,5 haftalık bir sürecin sonunda bunu hissetmek normaldir. Futbolcularımızı da entegre ediyoruz. Saiss ve Emrecan, bugün süre aldı. Henüz bu dengeyi kuramadık. Bu dengeyi kurmak zor. Savunmada eksiklerimiz oluştu. Avusturya kampından sonra yaşadığımız eksikler dengemizin bozulmasına yol açtı. Kamp ağır geçti ama yarın eve dönüyor olmak futbolcularımızı biraz rahatlatacaktır.
" şeklinde konuştu.
"Futbolcularımıza fazla yükleme yaptık"
Ismael, açıklamalarının devamında futbolculara fazla yükleme yaptıklarını belirterek, "
Futbolcularımızı üst seviyeye çıkarmak için bu maçlara ihtiyacımız vardı. Bunu yaparken iyi takımlarla oynamamız gerekti. Üçüncü haftada 5. maçı oynadık. Futbolcularımıza fazlasıyla yükleme yaptık. Sezon başı tam da budur. Bu şekilde tüm sezona hazırlanırsınız. 6 hafta sürecek hazırlığı tüm sezona yaymanız gerekir. Bazı anlarda tabii ki yorgunluğu kabul etmeniz lazım, bu da normal. Sezon başındayız, doğru yoldayız. Cumartesi bir maçımız daha var, sonrasında Kayserispor maçına hazırlanmak için bir hafta daha vaktimiz olacak.
" ifadelerini kullandı.
"Savunma hattında eksiklerimiz var"
Takımın, savunma yönünden eksikleri olduğunu söyleyen Ismael, buna rağmen Kayserispor maçına hazır çıkacaklarını söyledi. Deneyimli çalıştırıcı, açıklamalarının son bölümünde, "
Takımımız hazır olacak. Planımız bu. Saiss ve Emrecan'ı takıma monte etmeye çalışıyoruz. Umut da bugün eksiklerimizden biriydi. Savunma hattında eksiklerimiz var. Sabretmemiz lazım, çok acele etmeye gerek yok. Futbolcularımıza tüm sezon ihtiyacımız var. Hazır olacağız, tüm enerjimizle sahaya çıkacağız. Zor ve tempolu kamp oldu. Üç haftada 2 kamp yaptık. Bizim istediğimiz de buydu, futbolcularımız da istediğimiz zindelik seviyesine ulaşıyor.
" cümlelerine yer verdi.
#Valerien İsmael
#Beşiktaş
#İspanya Kampı
2 yıl önce
default-profile-img