Teknoloji LGden sivrisinek savar akıllı telefon LG K7i

LG'den sivrisinek savar akıllı telefon: LG K7i

Android ekosisteminde birbirinden ilginç özelliklere sahip akıllı telefonlar bulunabiliyor. LG ise bu garipliği bir üst seviyeye çıkartarak sivrisinekleri uzaklaştırma özelliğine sahip yeni akıllı telefonunu tanıttı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
LG'den dünyanın ilk sivrisinek savar özelliğe sahip akıllı telefonu K7i
LG'den dünyanın ilk sivrisinek savar özelliğe sahip akıllı telefonu K7i

Güney Yarım Küre’de yaz mevsimi daha yeni başlıyor. Dünyanın bu bölgesinde sivrisineklerle mücadele çok ciddi bir konu haline gelmiş. Bu nedenle yazın ortaya çıkan haşerelere karşı geliştirilen teknolojik çözümler oldukça fazla.

Termal kamera, moleküler tarayıcı entegre edilmiş çeşitli akıllı telefonlar ortaya çıkmıştı ancak LG, daha fazla insanı ilgilendiren bir sorun olan sivrisineklerin peşinde.

LG firması K7i isimli akıllı cihazı ile teorik olarak sivrisinekleri kullanıcıdan uzak tutan ultrason dalgaları yayıyor. Cihazın arka kısmında bulunan çıkıntı ultrason dalgaları için bulunuyor.

LG'nin sivrisinek savar telefonu K7i

Teknoloji tarihinde bir ilk olan sivrisinek savarlı telefonun ne kadar verimli çalışacağı tartışılabilir.

2010 yılında 10 farklı araştırmayı konu edinen bir makalede, sivrisinekleri kovmak için ultrason dalgalarını kullanan cihazların işe yaramadığı belirtilmiş. BBC’nin haberine göre uzmanlar bu cihazların kullanımını da tavsiye etmiyor.

Bu nedenle LG’nin bu cihazı meşru bir şekilde pazarlamaya çalışması bir hile gibi görünüyor. Yine de Hindistan ve Avustralya gibi haşere konusundan bıkmış ülkelerde satış başarısı elde edebilecek bir potansiyele sahip. Amacı sizin kan kaybetmenizi önlemek olan bir cihazın yüksek teknik özelliklere sahip olması tabi ki beklenemez.

  • LG K7i’nin özellikleri:
  • · Sivrisinek kovucu ultrason cihazı
  • · 5 inç 1280x720 piksel ekran
  • · 2.500 mAh batarya
  • · 1.4 Ghz 4 çekirdekli işlemci
  • · 2 GB RAM ve 16 GB depolama, 256 GB micro SD
  • · 8 MP arka 5 MP ön kamera
  • · Andorid 6.0 Marshmallow (Güncelleme almayacak)
  • · Fiyat: 121 Dolar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.